0232 441 7 600  - 0545 300 6 065

BALKAN ÜÇLÜSÜ
3 GECE 4 GÜN (Ohrid - Üsküp - Selanik) - Makedonya, Yunanistan

499.00 € den itibaren fiyatlar
1 ALANA 1 HEDİYE
Kampanya Son Tarih 22.02.2019

Avantajlı taksit seçenekleri için lütfen arayınız.


 • FİYATLAR
 • OTELLERİMİZ
 • İLAVE BİLGİLER
 • FOTO / VİDEO
 • YORUMLAR
Açıklama İki Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk (3-12 Yaş)
27 NİSAN 2018 499 €
3069 TL
249 €
1531 TL
349 €
2146 TL
199 €
1224 TL
BALKAN ÜÇLÜSÜ

YUNANİSTAN & MAKEDONYA TURU

3 GECE 4 GÜN ( İZMİR’DEN İZMİR’E ) - 2 ÜLKE 6 ŞEHİR MUHTEŞEM TUR ( SİRTAKİ GECESİ YEMEKLİ HEDİYE )

Selanik, Ohrid, Manastır, Tetova, Kavala, Üsküp

1.GÜN İZMİR – İPSALA – BİTOLA

İzmir’den akşam saat  21.00 da hareket ediyoruz. Konforlu geçen gece yolculuğunun ardından sabah saatlerinde  İpsala Kapısında oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak Yunanistan’a geçiyoruz. Selanik otobanı üzerinde vereceğimiz molamızın ardından Kozani yolu ile öğle saatlerinde Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) varıyoruz.Yunanistan-Makedonya sınırından yaklaşık olarak 14 kilometre uzaklıktaki Bitola, Makedonya’nın ikinci büyük şehri. Ülkenin güneybatısında verimli Pelagonia ovasının güneyinde yer alıyor. Geçmişte Manastır olarak bilinen şehir, Osmanlılar dönemiyle birlikte Bitola olarak anılmaya başlamış. Osmanlılar döneminde Bitola, Selanik’le birlikte, ülkenin batıya açılan kapısı konumundaymış. 1. Murat döneminde 1382 yılında Osmanlıların idaresine giren şehir, tam 530 yıl Osmanlılarda kaldıktan sonra 1512 yılında Balkan Savaşı ile iradeden ayrılmış. Makedonca’da da Manastır anlamına gelen `Bitola’ adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Cami göreceğimiz yerler arasında. Manastır’da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Manastır’da serbest zamanın ardından, 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan Resne’de Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau’yu örnek alarak yaptırdığı evi ziyaret edeceğiz. Sonrasında Ohrid’e hareket ediyoruz. Unecco Dünya Mirası listesindeki Ohrid, Gölü Tipik çarşısı, Osmanlı evleri, Haydar Paşa, Ali Paşa, Hacı Turgut Camileri, St. Panteleymon Ortodoks kilisesini Aya Sofia Kilisesini ve Roma Tiyatrosunu, Çınar meydanın ardından otele yerleşme, OHRID KONAKLAMA.METROPOL HOTEL 4*

2.GÜN Ohrid, Tetova, Üsküp ( Makedonya ) 

Sabah Kahvaltımızın ardından, Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Makedonya şehirlerinin içerisinde en sevimlisi olan Tetova diğer ismi ile Kalkandelen’i ziyaret ediyoruz. Şar dağı eteklerinde kurulmuş olan bu oksijen doposu olan şehirde, farklı mimari yapısı ve renk cümbüşüyle Alaca Camii ziyareti yapıyoruz. Kalem işi süslemelere sahip olan bu camiinin Avrupa’da başka bir örneği yoktur. Yine şehirde ziyaret edeceğimiz en öneli yer Sersem Ali Baba Tekkesidir. 1538 yılında Sersem Ali Baba veya Server Ali Baba adlarıyla anılan Bektaşi babası tarafından kurulmuştur. Tetova gezimizi tamamlayıp Üsküp’e geçiyoruz. Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’te turumuza başlıyoruz. Üsküp'te Tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Davut Paşa Külliyesi,  Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han,  Kapan Han, Kurşunlu Han ve devamında 16.yy’dan kalma  2.Sultan Murat tarafından başlatılan, Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar nehri üzerine kurulu Taş Köprü ile başlıyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, yapımı Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender heykeli, Kral Samuel heykeli, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle Muhteşem Makedon gecesine katılıyoruz. KONAKLAMA ÜSKÜP ALEKSANDAR HOTEL 5*

3.GÜN ÜSKÜP ( Makedonya ), Selanik ( Yunanistan )  

Sabah kahvaltısının ardından Üsküp’ten ayrılıyoruz. Makedonya Sınır Kapısından  geçerek, Selanik’e varıyoruz. Panaromik şehir turu ; kordon, beyaz kule, döner kule , fuar meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli, Hamza Bey camii, E.Venezelo - P.Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia,  Aristoteles,  Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ile olarak taverna turuna katılma imkanı, Leziz yemekler, Yunan müziği ve buzuki eşliğinde sınırsız eğlence ( extra )  SELANİK KONAKLAMA  4* CAPSİS HOTEL

4.GÜN KAVALA ( Yunanistan ), TÜRKİYE

Sabah kahvaltısının ardından Üsküp’ten ayrılıyoruz. Makedonya Sınır Kapısından  geçerek, öğleden sonra Yunanistan’ın Kavala şehrine ulaşıyoruz. Kavala Liman’da otobüsümüzden indikten sonra Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi ve 18 kubbeli imaret gezisi yapıyoruz. Şehir turumuzda Osmanlı eserlerine rastlamak mümkün, rehberimizle yapılan şehir turumuzun ardından İpsala sınır kapısına hareket ediyoruz. İpsala sınır kapısından Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Gece geç saatlerde İzmir’de oluyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER                                                                                                                                                 

 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • 3 Gece 4* Otellerde Konaklama - 3 Sabah Kahvaltısı 3 Akşam Yemeği
 • Tüm Geziler ( Selanik Yemekli Sirtaki Gecesi )
 • Otobüs içi İkramları
 • Rehberlik Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm Öğlen Yemekleri ve yolda alınan yemekler
 • Yemekler ve yemeklerde alınan içecekler
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Yurtdışı Çıkış Harcı 15.TL
 • Özel düzenlenen Tekne turları – Bölge eğlence geceleri
 • Vize ücreti ( YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR )

 

 

Yurt Dışı Çıkışları Hakkında Önemli Hatırlatma;

* KARETUR hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. 
Tur programı KARETUR Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan KARETUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.
* Programda belirtilen depar saatleri, fikir vermek üzere yazılmıştır. Rehber saatlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebinde bulunmamaları rica olunur. 
Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve  feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.
Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.
* Erken rezervasyon kampanyası sınırlı kontenjan için geçerli olup, son kayıt tarihinden önce firmamız tarafından sonlandırılabilir.
* Shengen vizesi alacak yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 30 gün önce acentaya teslim etmesi gerekmektedir.
* Yolculuğa başlamadan önce pasaportunuzu, vize ile ilgili belgelerinizi, biniş kartlarınızı, bagaj fişlerinizi dikkatlice kontrol ediniz. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi ve en az 2 sayfa boş yeri olması gerekmektedir.  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir. Normal pasaport sahipleri en az 1 ay önceden vize için randevu almaları için bizim ile görüşmesi gerekmektedir. 

* KARETUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması veya vizenin yetişmemesi ile ilgili olarak KARETUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.  
* Yurtdışına çıkarken cep telefonu operatörünüzün yurtdışı çıkış ayarlarını yaptırdığınızdan emin olun. Aksi halde cep telefonunuzu yurtdışında kullanamazsınız.
* Erken rezervasyon kampanyası sınırlı kontenjan için geçerli olup, son kayıt tarihinden önce firmamız tarafından sonlandırılabilir.
* Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır.
* İsteğe bağlı seyahat iptal, vize ve sağlık güvence paketi : sigorta içeriğinde kabul edilen ve belgelendirilebilen nedenlerden dolayı misafirlerimizin turu iptal edebilmesi (her koşulda, vize reddinde %25, diğer hallerde %15 muhafiyet ile), tur sırasında sağlık sorunları, bagaj kaybı ve hasarı v.b. konuları güvence altına alan sigorta paketidir. Detayları sorunuz.
* 3 kişilik odalarda üçüncü kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar çek yat veya sofa bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmakta olup, bu tür yataklardan kaynaklanacak sıkışıklık müşterimiz tarafından kabul edilmiş sayılır.
* Ekstra düzenlenen organizasyonlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.
* Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının yurt dışı çıkışlarında 15 TL Yurt Dışı Çıkış harçlarını ilgili Bankalara yatırmalı ve dekontunu havalimanında yetkililere ibraz etmeleri gerekmektedir.
* 18 yaşından küçük olanların her iki ebeveyni yanında değil ise noterden muvafakatname almadan yurtdışına çıkış yapamazlar.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 7346 - Bu site İz Bırakanlar Seyahat Acentası'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.