0232 441 7 600  - 0545 300 6 065

BÜYÜK İTALYA TURU
20 Şubat 2019 - 20 Nisan 2019 - 01 Haziran 2019 - 01 Temmuz 2019 - 10 Ağustos 2019 - 01 Eylül 2019 - 26 Ekim 2019

749.00 € den itibaren fiyatlar
EN İYİ FİYAT
Kampanya Son Tarih 17.11.2018

Avantajlı taksit seçenekleri için lütfen arayınız.


  • FİYATLAR
  • OTELLERİMİZ
  • İLAVE BİLGİLER
  • FOTO / VİDEO
  • YORUMLAR
Açıklama İki Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk (3-12 Yaş)
20 Ocak 2019
7 GECE 8 GÜN
SÜPER TUR PROGRAMI
799 €
6232 TL
799 €
6232 TL
949 €
7402 TL
649 €
5062 TL
20 Nisan 2019
7 GECE 8 GÜN
ERKEN REZERVASYON İNDİRİMİ
799 €
6232 TL
799 €
6232 TL
949 €
7402 TL
649 €
5062 TL
01 Haziran / 01 Temmuz / 10 Ağustos 2019
7 GECE 8 GÜN
ERKEN REZERVASYON İNDİRİMİ
799 €
6232 TL
799 €
6232 TL
949 €
7402 TL
649 €
5062 TL
01 Eylül 2019
7 GECE 8 GÜN
ERKEN REZERVASYON İNDİRİMİ
799 €
6232 TL
799 €
6232 TL
949 €
7402 TL
649 €
5062 TL
26 Ekim 2019
7 GECE 8 GÜN - EKSTRA TUR YOK !!!
749 €
5842 TL
749 €
5842 TL
899 €
7012 TL
599 €
4672 TL
BÜYÜK İTALYA TURU

Roma & Floransa & Milano & Venedik & Bologna

Napoli, Pompei & Siena  & Pisa  & Verona & Garda Gölü & Sirmione

20 Şubat 2019 - 20 Nisan 2019 - 01 Haziran 2019 - 01 Temmuz 2019 - 10 Ağustos 2019 - 01 Eylül 2019 - 26 Ekim 2019
 EN İYİ FİYAT GARANTİSİ **

ROMA – FLORANSA – MİLANO – VENEDİK

Napoli, Pompei, Siena, Genova, Portofino, Pisa, Verona, Garda, Sirmione

1.GÜN İZMİR - ROMA
Sabah saat 05:00 İzmir Adnan Menderes havalimanı Karetur kontuarında buluşma. Saat 05:45 Pegasus havayollarının tarifeli uçağı ile İstanbul aktarmalı Roma’ya uçuyoruz. Zevkli geçen uçuşumuzun ardından varışımızı ve pasaport kontrolünü takiben tarihte ve günümüzde dünyanın en çarpıcı ve en güzel kültür merkezlerinden İtalya'nın başkenti Roma şehir turumuz. Roma için, kent o kadar fazlasıyla güzel ki ilham perilerine pek iş düşmüyor derler. Yapılacak Roma şehir turumuzda ;  Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuelle Anıtı, Roma Forumları, Via Del Corso, Vatikan Cumhuriyeti ve San Pietro Bazilikası (dışarıdan) görülecek yerler arasında. Vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Roma'daki otellerimizde.
***Akşam dileyen misafirlerimiz ile birlikte Roma gece turu yapıyoruz. Şehri gece ışıkları altında keşfetme şansı bulacağınız turumuzda rehber eşliğinde Roma'nın en önemli meydanında keyifli bir yürüyüş ve akşam yemeği alıyoruz. Roma Gece Turu: 35 €

2. GÜN ROMA - NAPOLİ – POMPEİ - NEMİ KASABASI - ROMA
Sabah kahvaltımızın ardından misafirlerimiz ile birlikte Napoli, Nemi, Pompei gezimiz. Turumuzun ilk durağı olan Castel Gandolfo’da Papa’nın yazlık sarayı, Dünya’nın ilk posta kutusu ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü’nü göreceğiz.  Ardından Nemi kasabası. İtalyanların hafta sonu tatilleri için tercih ettikleri Roma'nın hemen dışındaki turistik bölgesindeki küçük kasabalarını geziyor, Nemi gölü ve Nemi Kasabası'nda bölgenin dağ çilekli likörleri ve dağ çilekli turtalarından tatma imkanı buluyoruz. Ardından, antik dünyanın hiçbir zaman tamamen ortadan kaybolmamış birkaç Avrupa kentinden biri ve tarihte "Öğle Güneşinin Ülkesi" diye bilinen Napoli’ye doğru yola çıkıyoruz. Varışımız ve Napoli'de yapacağımız şehir tanıtım turumuz esnasında 16. yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Tur sonrası durağımız Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerine uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Gezimiz sonrası Roma’ya dönüyoruz. Konaklama Roma'daki otellerimizde.

3. GÜN ROMA - SİENA – MONTECATİNİ                                                                
Sabah kahvaltımızın ardından ardından  Siena tur. Kahverengimsi, kızılımsı tuğladan evleri, dar sokakları, parke taşları, lüks mağazaları, sevimli kafeleri, Ortaçağ'da yapılan at yarışları (Palio) ile ünlü UNESCO’nun dünya kültür mirası listesindeki Siena şehrinde Piazza del Campo (Campo Meydanı), Senyörlük sarayı, Torre del Mangia (Mangia Kulesi), Duomo, Accademia Chigiana görülecek yerler arasında. Tur sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından Montecatini bölgesine transfer ve otelimize yerleşme. Konaklama Montecatini otellerimizde.

4. GÜN MONTECATİNİ – FLORANSA – PİSA – MONTECATİNİ                                                    
Sabah kahvaltımızın ardından Aşktan tarihe, politikadan sanata İtalyanları İtalyan yapan tüm özellikleri yaşatan muhteşem şehir Floransa turunda görülecek yerler arasında ;  yapımı yüzyıllar sürmüş ünlü Duomo Katedrali (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane ve cennetin kapıları olarak adlandırılan rölyeflerle süslü kapısı, Senyörlük Sarayı, şehri bölen Arno Nehri´nin üzerindeki en eski köprü olan “Ponte Vecchio”, adeta bir heykel müzesi görünümündeki ünlü Signoria Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından Pisa - Portofino - Genova turumuz için hareket ediyoruz.

İlk durağımız Floransa'yı boydan boya ikiye ayıran Arno Nehri'nin denize döküldüğü Pisa şehrinde Piazza dei Miracoli (mucizeler meydanı), Vaftizhane, Katedral ve Katedralin Çan Kulesi olarak yapılan dünyaca ünlü eğik Pisa Kulesi'ni görüyoruz. Montecatini bölgesine transfer ve otelimize yerleşme. Konaklama Montecatini otellerimizde.

5. GÜN MONTECATİNİ - PORTOFİNO – GENOVA – MİLANO                                                    
Sabah kahvaltımızın ardından ilk durağımız ise “Portofino”. Şarkılara ilham vermiş olan bu muhteşem yerde hem alışveriş yapabilecek, daracık sokaklarında dolaşabilecek hem de meşhur kafelerinde muhteşem manzaranın keyfini çıkartabileceksiniz. “Düşlerdeki Şehir; Genova”. Denizden tepelere tırmanıyormuş gibi yükselen apartmanları ile İtalya'nın en önemli limanı olan bu şehirde eski liman, Piazza Ferrara, Dükalık Sarayı, tiyatro ve yeni borsa binası panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Konaklama Milano otellerimizde.

6. GÜN MİLANO - GARDA GÖLÜ – SİRMİONE - VERONA – VENEDİK                                          
Sabah kahvaltımızın ardından Milano’ya geçiyoruz ve Milano şehir turu yapıyoruz. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya'nın en görülesi şehirlerinden biridir. Yapılacak olan Milano şehir turunda, şehrin politik ve sosyal hayatının merkezi Galleria, sivri tepeli kuleleri ve heykelleri ile muazzam Duomo ve La Scala Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zaman sonrası İtalya'nın ve Avrupa'nın en büyük göllerinden Garda Gölü'nün kıyısında muhteşem doğası ve kale içi ile Sirmione Kasabası gezisi yapıyoruz. Romeo ve Juliet’in şehri olarak bilinen Verona; her yıl sayısız turist akınına uğrayan ve bunun başlıca nedeni şehrin kültürel, mimari ve tarihi eserleridir. Yıl boyunca organize edilen festival ve organizasyonlar ise şehre renk katar. Şehir turunda tarihi Arena, Erbe Meydanı, Dükler Sarayı, Dante Meydanı, Scaligeri Mezar Anıtları ve Juliet'in evi bulunmaktadır. Verona’da gezimizin ve vereceğimiz serbest zamanın ardından akşam saatlerinde Venedik yakınlarındaki (Padova - Noventa - Treviso) otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otellerimizde .

7.GÜN VENEDİK - MURANO – BURANO – VENEDİK                                                       
Sabah kahvaltımızın ardından Venedik şehir turumuz. Dünya üzerinde görebileceğiniz en sihirli mekanlardan biridir Venedik. Denizin ortasına kondurulmuş muhteşem yapılardan oluşan ve üzerinden geçen yüzyıllardan etkilenmeden günümüze gelen bu güzel şehir, insanın görmeden ve içinde yaşayıp o nemli havasını solumadan gözünde canlandırabileceği bir yer değildir. Rehberlerimiz eşliğinde yapılacak panoramik Venedik şehir turunda ünlü San Marco Bazilikası ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Ponte Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzu takiben dileyen misafirlerimizle birlikte camdan yapılan süs ve takı eşyaları ile ünlü Murano ve rengarenk evleri, balıkçılığı, deniz ürünleri lokantaları ve dantel işleri ile ünlü Burano adaları gezisi. Gezilerimizin ardından konaklama otellerimizde.
Murano – Burano Turu: 45€

8. GÜN BOLOGNA – İZMİR                                                                                                     
Sabah kahvaltımızın ardından Bologna’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sonra Bologna’ya varıyoruz. İtalya’nın Emilia-Romagna Bölgesin de Dünyanın en tanınmış soslarından ‘’bolonez sos’’u, dünya yemek literatürüne eklemiş bu şehirde Tarihi Ortaçağ yerleşiminin iki meydanı Piazza Maggiore ile Piazza del Nettuno ve gösterişli ortaçağ palazzolarını görüyoruz. Bologna'da Dante, Erasmus ve Kopernik gibi ünlülerin Üniversitesi olan, Avrupa’nın en eski üniversitesini görüyoruz.

Gezimiz sonrası Bologna Havalimanına hareket ediyoruz. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra tarifeli uçuşumuz ile İzmir'e hareket ediyoruz. İzmir'e varış ve başka bir turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR ;

  • Programda belirtilen havayolları ile belirtilen parkurda ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Havalimanı vergileri
  • Alan/otel/alan transferleri, şehirlerarası transferler
  • Belirtilen kategori otellerde toplamda 7 gece oda / kahvaltı konaklama
  • Programda belirtilen panoramik şehir turları
  • Otel konaklama turist vergileri
  • Zorunlu Seyahat Sigorta Poliçesi
  • Türkçe tur liderliği hizmeti 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR ;

  • 15 TL Yurt dışı çıkış fonu,
  • Shengen vize ücreti ve hizmet bedeli ( 120€ ),
  • Kişisel harcamalar,
  • Öğle ve akşam yemekleri,
  • Venedik Vaporetto, Portofino tekne ücretleri ( 25€ ),
  • Venedik Gondol gezisi ( 20€ ),
  • Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri,
  • Ekstra belirtilen geziler.

 

Yurt Dışı Çıkışları Hakkında Önemli Hatırlatma;

* KARETUR hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. 
Tur programı KARETUR Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan KARETUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.
* Programda belirtilen depar saatleri, fikir vermek üzere yazılmıştır. Rehber saatlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebinde bulunmamaları rica olunur. 
Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve  feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.
Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.
* Erken rezervasyon kampanyası sınırlı kontenjan için geçerli olup, son kayıt tarihinden önce firmamız tarafından sonlandırılabilir.
* Shengen vizesi alacak yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 30 gün önce acentaya teslim etmesi gerekmektedir.
* Yolculuğa başlamadan önce pasaportunuzu, vize ile ilgili belgelerinizi, biniş kartlarınızı, bagaj fişlerinizi dikkatlice kontrol ediniz. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi ve en az 2 sayfa boş yeri olması gerekmektedir.  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir. Normal pasaport sahipleri en az 1 ay önceden vize için randevu almaları için bizim ile görüşmesi gerekmektedir. 

* KARETUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması veya vizenin yetişmemesi ile ilgili olarak KARETUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.  
* Yurtdışına çıkarken cep telefonu operatörünüzün yurtdışı çıkış ayarlarını yaptırdığınızdan emin olun. Aksi halde cep telefonunuzu yurtdışında kullanamazsınız.
* Erken rezervasyon kampanyası sınırlı kontenjan için geçerli olup, son kayıt tarihinden önce firmamız tarafından sonlandırılabilir.
* Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır.
* İsteğe bağlı seyahat iptal, vize ve sağlık güvence paketi : sigorta içeriğinde kabul edilen ve belgelendirilebilen nedenlerden dolayı misafirlerimizin turu iptal edebilmesi (her koşulda, vize reddinde %25, diğer hallerde %15 muhafiyet ile), tur sırasında sağlık sorunları, bagaj kaybı ve hasarı v.b. konuları güvence altına alan sigorta paketidir. Detayları sorunuz.
* 3 kişilik odalarda üçüncü kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar çek yat veya sofa bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmakta olup, bu tür yataklardan kaynaklanacak sıkışıklık müşterimiz tarafından kabul edilmiş sayılır.
* Ekstra düzenlenen organizasyonlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.
* Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının yurt dışı çıkışlarında 15 TL Yurt Dışı Çıkış harçlarını ilgili Bankalara yatırmalı ve dekontunu havalimanında yetkililere ibraz etmeleri gerekmektedir.
* 18 yaşından küçük olanların her iki ebeveyni yanında değil ise noterden muvafakatname almadan yurtdışına çıkış yapamazlar.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 7346 - Bu site İz Bırakanlar Seyahat Acentası'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.