0232 441 7 600  - 0545 300 6 065

LAVANTA HASADI TURU
HAZİRAN - TEMMUZ 2019 HER HAFTA CUMA

350.00 TL den itibaren fiyatlar
EN İYİ FİYAT
Kampanya Son Tarih 16.07.2019

Avantajlı taksit seçenekleri için lütfen arayınız.


  • FİYATLAR
  • OTELLERİMİZ
  • İLAVE BİLGİLER
  • FOTO / VİDEO
  • YORUMLAR
Açıklama İki Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk (3-12 Yaş)
06-07 TEMMUZ 2019 / 1 GECE 2 GÜN
Lavanta Bahçeleri - Sagalassos - Salda Göldü
350 TL 350 TL 450 TL 250 TL
LAVANTA HASADI TURU

LAVANTA HASADI, SAGALASSOS ve SALDA GÖLÜ
LAVANTA HASADI TURU – 2 gün 1 gece
KUYUCAK KÖYÜ (LAVANTA) – ISPARTA - EĞİRDİR GÖLÜ – SAGALASSOS ANTİK KENTİ – BURDUR - SALDA GÖLÜ

lavanta hasadı ile ilgili görsel sonucu lavanta hasadı ile ilgili görsel sonucu lavanta hasadı ile ilgili görsel sonucu
 

1. Gün: HAREKET – ISPARTA – KUYUCAK LAVANTA BAHÇELERİ – EĞİRDİR GÖLÜ

Sabah saat 07:00 Bostanlı İskele önü, 07:15 Bornova Ege Üniversitesi Hastane Önü, 08:00 Hatay Üçyol’dan misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Yolda alacağımız (ekstra) kahvaltının sonra Dinar, Senirkent üzerinden, Isparta’nın Lavanta üretimi ile meşhur Keçiborlu ilçesinin KUYUCAK (Lavanta) Köyüne gidiyoruz. Lavantalar, Haziran sonu morarmaya başlıyor ve Temmuz ayı çiçekleri patlayınca mosmor oluyor. Temmuz ortasına kadar hasat başlayıp, lavantalar toplanarak yağları çıkartılıyor. Kurusundan elde edilen yağın parfümeri sektöründe kullanılmasının yanı sıra gıda ve temizlik sektörleri için de önemli bir ham madde oluşturuyor. Bu şirin köyde, doğa ile baş başa, mis gibi kokusuyla sizi büyüleyen lavanta tarlalarını görme, lavanta toplama ve bol bol fotoğraf çekme şansına sahip olacağız. Burada oluşturulan reyonlarda köylülerin kendi ürettiği lavanta ürünleri ve diğer köy ürünlerinden alışverişler yapabilirsiniz. Sonrasında, kerpiç, taş ve ahşap yapılardan oluşan geleneksel Kuyucak Evleri arasında keyifli yürüyüşler yapıyoruz.  Ardından, Göller Bölgesinin en büyük doğal zenginliklerine sahip EĞİRDİR GÖLÜ’ ne geçiyoruz. Gölün etrafındaki yürüyüş parkurlarını kullanarak, kısa bir doğa yürüyüşü yapıyoruz. Akşam çaylarımızı, bu güzel ortamda içtikten sonra, ISPARTA’ya hareket ediyoruz. Önce ISPARTA’ ya gülü getiren GÜLCÜ İSMAİL EFENDİ HEYKELİ, S ÜLEYMAN DEMİREL HEYKELİ ve GÜL HEYKELİ’ni görüyor ve bu güzel eserleri fotoğraflarımız arasına ekliyoruz.  ISPARTA merkezde serbest zaman veriyor ve gül kokan şehrin meşhur, Gül Suyu, Gül Lokumu, Gül Sabunu  alışverişlerimizi yaptıktan sonra, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün: ISPARTA – SAGALASSOS ANTİK KENTİ – BURDUR – SALDA GÖLÜ

Sabah kahvaltısının ardından, AĞLASUN üzerinden, yemyeşil bir ovanın devamında SAGALASSOS ANTİK KENTİ bizi karşılıyor… Son yıllarda yapılan yenileme çalışmaları ile her geçen gün yeni görüntülere kavuşan bu güzel ören yerini geziyoruz. MS 161 – 180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi'nin hala akan suyundan içerek hoş bir duygu yaşayacaksınız. Buradan, şirin mi şirin, tabiat ile iç içe, kendine has dokusu, lezzetleri, gölü ve birçok tarihi köşesi ile rağbet gören illerimizden birisi olan BURDUR’ a geçiyoruz. Zengin buluntuları ile güzel bir yapı olan BURDUR ARKEOLOJİ MÜZESİ’ni geziyoruz. Sagalassos heykellerini, Hacılar, Kremna, Bubon gibi yerlerden getirilen buluntuları, Burdur Saat Kulesini görüyoruz.  BURDUR Panoramik şehir turumuzu tamamlayarak, öğle yemeği için mola veriyoruz. Turumuzun devamında,  BURDUR GÖLÜ’ nün manzarası eşliğinde, HACILAR KÖYÜ’nden ilerleyerek, rehberimizden buranın tarihi geçmişi hakkında bilgiler alıyoruz. Sonrasında, YARIŞLI GÖLÜ’nü de görerek, Türkiye’nin en derin ve berrak göllerinden biri olan SALDA GÖLÜ’ne varıyoruz. Şehir gürültüsünden uzak, sessiz ve sakin, huzur verici bu ortamın, tertemiz havasını soluyarak, muhteşem manzaraya karşı akşam çaylarımızı keyifle içiyoruz. Ardından, SERİNHİSAR - DENİZLİ üzerinden yolda alınacak uygun molalarla İzmir’e ulaşıyoruz. Bir başka gezide buluşmak dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER                                              
* 2 Gün Lüks otobüs ulaşım                                                        
* 1 gece Yarım Pansiyon Otel konaklama                                  
* Otelde alınan 1 sabah, 1 akşam yemekleri                           
* Profesyonel Rehberlik hizmeti                                               
* Otobüs ikramları Zorunlu seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Yol güzergahında alınan ekstra yiyecek ve içecekler
* Yolda alınan öğle yemekleri
* Traktör turu Lavanta Bahçeleri
* Müze ve ören yeri girişleri

İlgili resimlavanta hasadı ile ilgili görsel sonuculavanta hasadı ile ilgili görsel sonucu

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 7346 - Bu site İz Bırakanlar Seyahat Acentası'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.