0232 441 7 600  - 0545 300 6 065

Bulgaristan Romanya Ukrayna Moldova Turu
27 Nisan 2018 - 14 Temmuz 2018 - 10 Ağustos 2018

500.00 € den itibaren fiyatlar
EN İYİ FİYAT
Kampanya Son Tarih 25.05.2018

Avantajlı taksit seçenekleri için lütfen arayınız.


 • FİYATLAR
 • OTELLERİMİZ
 • İLAVE BİLGİLER
 • FOTO / VİDEO
 • YORUMLAR
Açıklama İki Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk (3-12 Yaş)
8 GECE 9 GÜN - 4 ÜLKE TURU
27 Nisan 2018 - 14 Temmuz 2018 - 10 Ağustos 2018 - 28 Eylül
500 €
2725 TL
500 €
2725 TL
700 €
3815 TL
450 €
2453 TL
Bulgaristan Romanya Ukrayna Moldova Turu

BAŞKA YERDE YOK!

Eşsiz gezi programı, KARPATLARPRAHOVA VADİSİ ve ŞATOLAR turu.
HAREKET TARİHLERİ : 27 NİSAN 2018 - 14 TEMMUZ 2018 - 10 AĞUSTOS 2018 
EN İYİ FİYAT - ERKEN REZERVASYON
ODESSA ve KİŞİNEV KONAKLAMALI ve EKTRASIZ tur programı.

1.GÜN: İZMİR - KAPIKULE SINIR KAPISI

Siz değerli misafirlerimizi 18:30 Bornova Ege Ünüversitesi Hastanesi Önü, 19.00’da Karşıyaka Bostanlı İskeleden alarak Çanakkale yolu ile Bulgaristan’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN: PLOVDİV – SOFYA   

Kapıkule’de gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Bulgaristan’a geçerek Plovdiv’e doğru ilerleyip yolda uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz. Plovdiv’de vereceğimiz çay molamızın ardından panoramik şehir turu yapıyoruz. Bölge Osmanlı tarafından fethedildikten sonra, İzmir, Aydın, Manisa, Konya ve Karaman yöresinden Yörük Türkmenler bölgeye iskân ettirilmiştir. Bölgede Türk ve Pomak nüfus hâlâ varlığını korumaktadır. Plovdiv gezisi ardından Sofya’ya geçiyor ve panoramik şehir turu yapıyoruz; St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilise’si, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasında. Akşam yemeği ve konaklama Sofya’daki otelimizde.

3. GÜN: SOFYA–BÜKREŞ

Sabah Kahvaltımızın ardından Sofya’dan ayrılıp Romanya  sınırından geçerek Bükreş’e ulaşıyoruz. Bükreş Panoramik şehir turu yapıyoruz. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Zafer caddesi bulunmakta. Daha sonra  Çavuşesku tarafından yaptırılan ve Pentagon'un ardından dünyadaki 2. büyük binayı, yani “Halk Evi”ni dışarıdan görüp önünde geleneksel grup fotoğrafı çekileceğiz. Bittiğinde 10 milyar dolara mal olan bu yapıt, içinde futbol sahası büyüklüğünde odalar bulundurmakta. Ardından Bükreş merkezdeki tarihi yapıları ve günümüz eğlence mekânlarını birlikte tanıyıp Romanya’nın geçmişi ve bugünü hakkında bilgiler alacağız. Akşam yemeği ve konaklama Bükreş’teki otelimizde.

4. GÜN: BÜKREŞ – PRAHOVA VADİSİ - BRAŞOV

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Prahova Vadisi ve şatolar turuna başlıyoruz. Turumuzda Karpat dağlarında bulunan ve Romanya'nın ilk kralı I. Carol'ün memleketi olan şirin kasaba Sinaia ilk durağımız olacak. Burada ormanlar içerisinde, belki de Doğu Avrupa'nın en güzel kalesi olan Peles kalesini de ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardından tekrar yola koyuluyor ve öğle yemeği molası sonrası Bran Köyü’ne ulaşıyoruz. Burada dünyaca ünlü efsanevi Drakula Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. 14. Yüzyıldan bu yana bütün ihtişamıyla göz alan ve Wallachia ve Transylvania arasında bir gümrük gibi hizmet veren bu kale, aslında Drakula Efsanesi ile ünlüdür. Rivayete göre, Vampir Drakula'nun evi diye adlandırılan yapı aslında bu ortaçağ kalesi olup kraliyet ailesinin yazlığı olarak da kullanılmıştır. Turumuzun ardından Braşov’a hareket edip şehir merkezinde serbest zaman alıyoruz. Kara Kilise’yi dışardan görüntülüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Braşov’da ki otelimizde.

5. GÜN: BRAŞOV-KİŞİNEV

Sabah Kahvaltısının ardından Romanya’dan Moldova’ya geçiyoruz. Başkent Kişinev’e varır varmaz şehir turumuzu yapıyoruz. Gezimizde Büyük Stephen Anıtı ve Parkı, The Alley of Classics Parkı, Pushkin Anıtı, Parlamento Binası, Moldova Kültür Müzesi, Eski Kilise, Bakanlıklar bulunmaktadır. Akşam yemeği ve konaklama Kişinev’deki otelimizde.

6. GÜN: KİŞİNEV-ODESSA

Uyandırma ve kahvaltı sonrası Ukrayna’ya geçiyoruz. Öğle saatlerinde Odessa’ya ulaşıyoruz. Deribasovskaya Caddesi, Puşkin Caddesi ve Primorskaya Caddesi yaya gezilecek bölgeler. Burada Devlet Opera Binası, Potemkin Merdivenleri, Duke De Richelieu Anıtı, Belvedere Kolonları ve Aziz İlia Kilisesi ile Liman yapacağımız yürüyüş turunda görülecek yerler arasında. Akşam yemeği ve konaklama Odessa’daki otelimizde.

7. ODESSA-GALATİ

Uyandırma ve kahvaltı sonrası Odessa’dan ayrılıp Akkerman Kalesi için yola koyuluyoruz. 13. ve 15. Yüzyıllar arasında Bizanslılar tarafından inşa ettirilmiş olan kaleler Unesco dünya mirası listesindedir. 1484 yılında Osmanlılar tarafından fethedilmiş olan Akkerman Kaleleri toplam çevre uzunluğu 2 km. olan surları ve günümüzde sadece 26 tanesi ayakta kalmış olan gözetleme kuleleri ile muhteşem bir eserdir.

Ardından Shabo Konyak Fabrikası’nı geziyoruz. Eski Sovyetler Birliği ve Avrupa'nın en iyi şarap ve konyak fabrikalarından birini gezme fırsatı bulacağımız bu turda; şampanyanın yapım süreçlerini, brendi üretimini, parlak sarmaşıkların olduğu içki fabrikasını, tüm yıl boyunca yetiştirilen kaliteli üzüm fidelerinin olduğu serayı görebilecek, meyveler ve bisküviler ile servis edilen 9 çeşit konyaktan tadabileceksiniz. Akabinde Romanya’ya geçiyoruz. Akşam saatlerinde Galati şehrine ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Galati’deki otelimizde.

8. GÜN: GALATİ – KÖSTENCE - VARNA

Sabah kahvaltımızın ardından Köstence'ye doğru yola çıkıyoruz. Dünyaca ünlü Mamaia sahili ve Köstence’yi panoramik olarak geziyoruz. Panoramik Şehir Turumuz Esnasında Mahmudiye Camii, Hünkâr Camii, Ceneviz Deniz Feneri, Aslanlı Ev, Ovidius Meydanı başlıca görülecek yerler arasındadır. Köstence gezimizin ardından Varna’ya geçiyoruz. Göreceğimiz yerler arasında;   Akşam yemeği ve konaklama Varna’daki otelimizde.

9. GÜN: VARNA – BURGAZ - İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından Burgaz'a doğru yola çıkıyoruz. Burgaz’da; şehrin en ünlü ve aynı zamanda şehirde en çok ziyaret edilen Largo Caddesi’ni geziyoruz. Burada: sokak müzisyenleri, dondurma-mısır satanlar, köşelerde küçük publar bulunuyor. Burgaz ruhunu keşfetmek için burayı ziyaret etmek gerekir. Burada, ayrıca: Troykata Meydanı bulunuyor. Bu meydan: şehirdeki birçok konser, gösteri, kültürel ve sportif etkinliklerin düzenlendiği yer olarak bilinir. Aynı zamanda: Sovyet ordusu da, görkemli geçit törenlerini burada yapıyormuş. Alexander caddesi boyunca: iki güzel havuz da bulunuyor ve bunların renkli fıskiyeleri, şehir ziyaretçileri tarafından en çok fotoğraflanan yerler olarak önem kazanıyor. Burgaz turumuzun ardından İpsala Sınır Kapısından Türkiye’mize giriş yapıyoruz. Akşam geç saatlerde İzmir’e varıp turumuzu tamamlıyoruz. 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER 

 • Lüks Otellerde Konaklama
 • 7 Otellerde Konaklama - 7 Sabah Kahvaltısı
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Tur boyunca otobüste ikramlar ( Su, Kahve, Çay vb )
 • Tur Programında belirtilen Tüm Geziler
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm Öğlen, Akşam Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası Poliçesi (15.€)
 • Yurtdışı Çıkış Harcı 15.TL
 • Özel düzenlenen Bölge eğlence geceleri
 • Vize ücreti ( YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR )

 

Yurt Dışı Çıkışları Hakkında Önemli Hatırlatma;

* KARETUR hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. 
Tur programı KARETUR Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan KARETUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.
* Programda belirtilen depar saatleri, fikir vermek üzere yazılmıştır. Rehber saatlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebinde bulunmamaları rica olunur. 
Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve  feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.
Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.
* Erken rezervasyon kampanyası sınırlı kontenjan için geçerli olup, son kayıt tarihinden önce firmamız tarafından sonlandırılabilir.
* Shengen vizesi alacak yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 30 gün önce acentaya teslim etmesi gerekmektedir.
* Yolculuğa başlamadan önce pasaportunuzu, vize ile ilgili belgelerinizi, biniş kartlarınızı, bagaj fişlerinizi dikkatlice kontrol ediniz. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi ve en az 2 sayfa boş yeri olması gerekmektedir.  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir. Normal pasaport sahipleri en az 1 ay önceden vize için randevu almaları için bizim ile görüşmesi gerekmektedir. 

* KARETUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması veya vizenin yetişmemesi ile ilgili olarak KARETUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.  
* Yurtdışına çıkarken cep telefonu operatörünüzün yurtdışı çıkış ayarlarını yaptırdığınızdan emin olun. Aksi halde cep telefonunuzu yurtdışında kullanamazsınız.
* Erken rezervasyon kampanyası sınırlı kontenjan için geçerli olup, son kayıt tarihinden önce firmamız tarafından sonlandırılabilir.
* Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır.
* İsteğe bağlı seyahat iptal, vize ve sağlık güvence paketi : sigorta içeriğinde kabul edilen ve belgelendirilebilen nedenlerden dolayı misafirlerimizin turu iptal edebilmesi (her koşulda, vize reddinde %25, diğer hallerde %15 muhafiyet ile), tur sırasında sağlık sorunları, bagaj kaybı ve hasarı v.b. konuları güvence altına alan sigorta paketidir. Detayları sorunuz.
* 3 kişilik odalarda üçüncü kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar çek yat veya sofa bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmakta olup, bu tür yataklardan kaynaklanacak sıkışıklık müşterimiz tarafından kabul edilmiş sayılır.
* Ekstra düzenlenen organizasyonlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.
* Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının yurt dışı çıkışlarında 15 TL Yurt Dışı Çıkış harçlarını ilgili Bankalara yatırmalı ve dekontunu havalimanında yetkililere ibraz etmeleri gerekmektedir.
* 18 yaşından küçük olanların her iki ebeveyni yanında değil ise noterden muvafakatname almadan yurtdışına çıkış yapamazlar.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 7346 - Bu site İz Bırakanlar Seyahat Acentası'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.