0232 441 7 600  - 0545 300 6 065

KÜBA TURU
12 Haziran 2018

1500.00 € den itibaren fiyatlar
EN İYİ FİYAT
Kampanya Son Tarih 23.03.2019 • FİYATLAR
 • OTELLERİMİZ
 • İLAVE BİLGİLER
 • FOTO / VİDEO
 • YORUMLAR
Açıklama İki Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk (3-12 Yaş)
12 HAZİRAN 2018
7 Gece 8 Gün
KÜBA TURU (THY İLE)
1500 €
9225 TL
1500 €
9225 TL
2000 €
12300 TL
1200 €
7380 TL
KÜBA TURU

  

1.GÜN 11/12 Haziran ATATÜRK HAVALİMANI/ BULUŞMA SAATİ - 23:30
Uçuşumuz Türk hava yollarıyla 12 Haziran sabahı saat 02:00'dadır.11 haziran akşam 23:30'da havalimanında check in işlemleri için buluşuyoruz.

12 Haziran İSTANBUL HAVANA 02:00 - 07:25
Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçuşu ile Havana’ya hareket ediyoruz. Uzun süren uçuşun ardından Havana’ya varıyoruz ve şehri tanımak için hareket ediyoruz. Panoramik şehir turu ile devam ediyoruz.UNESCO’nun koruması altında olan Barok tarzı binalar ile ünlü sokaklar, efsanevi lider Fidel Castro’nun saatlerce süren ünlü nutuklarını okuduğu Devrim Meydanı, Devrim öncesi Amerikan etkisini gösteren Washington’daki Capitol’den esinlenerek yapılmış El Capitolio, Katedral Meydanı, Armas Meydanı, Morro Kalesi, Prado Caddesi, Kübalıların sabahlara kadar oturup sohbet ettiği Malecon Sahil Şeridi, Ernest Hemingway’in gittiği barlar sokağı, La Bodequita del Medio ve Floridita göreceğimiz yerler. Aynı zamanda Küba'ya ait yerel el işi ürünlerinin ve  Yağlı boya tablolarının satıldığı Sen Jose Mercado'da alışveriş için serbest zaman alıyoruz.Günün geri kalanında misafirler Havana’yı gönüllerince keşfedebilir. Gün sonunda oteldeyiz.

2.GÜN 13 Haziran HAVANA
Bugün sabah saat 08:30'da otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  adanın tütün plantasyonunun en geniş yer kapladığı, UNESCO tarafından Dünya Koruma Mirası Listesi’ne alınmış, Vinales Vadisi'ne hareket ediyoruz. İlk olarak pinar del rio şehrinde bulunan ülkenin eski tütün fabrikasını ziyaret  ediyoruz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra 1492 yılında Cristof Colomb’un burayı gördüğü zaman “İnsan gözünün görebileceği en güzel yer.” dediği vadinin bir kenarında yer alan dik ve sarp bir kaya üzerinde bulunan, Brezilyalı ressam Diego Riviera’nın öğrencisi Leovigildo Gonzales tarafından yapılmış Mural de La Prehistoria isimli evrim teorisini anlatan resmi görüyoruz (Havana - Pinar del Rio arası yaklaşık 164 km, Vinales - Havana arası yaklaşık 182 km). Sonrasında Havana'daki otelimize geri dönüyoruz.

3.GÜN 14 Haziran HAVANA
Kahvaltının ardından misafirlerimiz günü Havana'da serbest olarak değerlendirebilir ya da rehberimizin önerileriyle alternatif şehir  turu yapabilirler.

4.GÜN 15 Haziran   DOMUZLAR KÖRFEZİ -CIENFUEGOS –TRINIDAD
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Havana'daki otelimizden çıkış yapıyoruz.Bugün Trinidad'da Küba kültürünü ve aile yaşamını en yakından yasabileceğiniz beşyüz yıllık Casa particular Kübalı ailelerin pansiyon olarak işlettiği kendi evlerinde kalma ve aynı atmosferi paylaşma imkanımız olacak.
Bugün ilk olarak  1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz.ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda  alınacak.Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo, devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Trinidad şehrine varışımızı takiben şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz.Plaza Mayoru ziyaret edip,La Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız. ir gece konaklayacağımız  ‘’ CASA PARTICULAR  ‘’  Kübalı ailenin evine  gideceğiz, bazı evler 2 bazı evler üç odalarıdr,  grup sayımıza göre birkaç eve yayılıp, bu geceyi gerçek Küba atmosferinde,  hareketli sokaklarında geçireceğiz.  ( Havana - Cienfiguegos arası yaklaşık 233km, Cienfugeos - Trinidad arası yaklaşık 83km)

5.GÜN  16  Haziran TRİNİDAD
Sabah evlerimizde (Casa) alacağımız kahvaltı sonrasında, bugün 500 yıllık Unesco şehri Trinidad sokaklarında serbest zaman alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin de yardımıyla trinidad sahili Ankon plajında denize girebilirler. Konaklamamız akşam yine Trinidad da.

6.GÜN 17 Haziran TRİNİDAD -SANTA CLARA -VARADERO
Sabah çok erken Kahvaltı  sonrası  saat 07:30 da  Santa Clara ‘ya Yolculuğumuz  başlıyor. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera'nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz.Burası ,hergün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir.Yine Santa clara merkezde yer alan eski tren rayları ve  zırhlı tren anıtını  ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz  sonrası yerel bir restoranda alınacaktır. . Santa Clara gezimizden sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz, Otele varış ve konaklama.Otelimiz Herşey dahil konseptindedir. ( Trinidad - Santa Clara arası yaklaşık 121 km, SantaClara - Varedero arası yaklaşık 208km) Geceleme otelde. .Otelimiz Herşey dahil konseptindedir. 

7.GÜN 18 Haziran VARADERO
Sabah kahvaltının ardından Varadero'nun güzel denizinin ve plajlarının keyfini çıkarmak için serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz rehberimizin yönlendirmesiyle opsiyonel Crucero del Sol turuna katılabilirler. Geceleme otelde. Otelimiz herşey dahil konseptindedir. 

8.GÜN 19 Haziran VARADERO - HAVANA - İSTANBUL UÇUŞU
Kahvaltımızın ardından tur liderinizin belirlediği saatte Havana'ya transferimizi gerçekleştiriyoruz (Varadero - Havana arası 148 km). TÜRK HAVA YOLLARI  ile  dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • TÜRK HAVA YOLLARI  ile ISTANBUL-HAVANA-ISTANBUL  uçak bileti
 • Programda belirtilen tüm urlar Tüm Transferler.
 • 3 gece  Havana 4*  Oda Kahvaltı konaklama  
 • 2 gece Trinidad Casa Konaklama ve kahvaltı
 • 2 gece Varadero 3* Ultra Herşey dahil konaklama
 • HAVANA 1 ÖĞLE  YEMEĞİ.
 • Pinar Del Rio Turu Öğle Yemeği
 • HAVANA  ŞEHİR TURU
 • HAVANA  HAVALIMANI TRANSFERLERİ
 • TÜRKÇE  REHBERLİK HİZMETİ
 • Seyahat Sigortası
 • KÜBA Seyahati  Hakkında Önemli Uyarılar ve Detaylar

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 • Küba  Vize ücreti (50 €) NOT :  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
 • Programda açıkça belirtilmeyen yemekler.
 • Yurt dışı çıkış pulu (15 TL)  
 • TURUMUZUN YEREL SERVISLER-REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ Kişi  Başı : 60€ dur Bu ücret  Turun 1. günü çıkışta  Toplanır 
 • Boş zamanlarda düzenlenecek extra turlar.
KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 7346 - Bu site İz Bırakanlar Seyahat Acentası'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.