0232 441 7 600  - 0545 300 6 065

Balkan Turu Uçaklı - Vizesiz
6 Gece 7 Gün - Uçaklı Balkan Turu - Her Hafta (Extra Tur Yok)

519.00 € den itibaren fiyatlar
EN İYİ FİYAT
Kampanya Son Tarih 20.10.2018

Avantajlı taksit seçenekleri için lütfen arayınız.


  • FİYATLAR
  • OTELLERİMİZ
  • İLAVE BİLGİLER
  • FOTO / VİDEO
  • YORUMLAR
Açıklama İki Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk (3-12 Yaş)
HER HAFTA CUMARTESİ KESİN 2018
6 GECE 7 GÜN (EXTRA TUR YOK)
519 €
4048 TL
519 €
4048 TL
699 €
5452 TL
469 €
3658 TL
Balkan Turu Uçaklı - Vizesiz
UÇAKLI BALKAN TURU / VİZESİZ / 7 ÜLKE / 6 GECE 7 GÜN
Tur Tarihleri : 2018 - HER HAFTA NİSAN'DAN İTİBAREN

Üsküp-Bitola -Ohrid-Tiran-Budva-Kotor-(DUBROVNİK)-Neum-Mostar-Saraybosna-Belgrad

GİDİŞ : İZMİR ADNAN MENDERES  HAVALİMANI İÇ HATLAR GİDİŞ TERMİNALİ SAAT 04:45’DE BULUŞMA.
DÖNÜŞ : BELGRAD HAVALİMANI 14:30 (YERELSAAT) BELGRAD - İZMİR UÇUŞUMUZLA SAAT 20:00 DE İZMİR'DE OLUYORUZ.

1. Gün :  TÜRKİYE - Üsküp (Makedonya) :
İzmir Adnan Menderes  Havalimanı İç hatlar Gidiş Terminali saat 04:45’de buluşma. İstanbul aktarma ile Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben 10:05’de PİRİŞTİNE`e uçuyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından Üsküp`e varıyoruz. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimize yerleşiyoruz,  Osmanlı İmparatorluğunun 500 seneden fazla hüküm sürdüğü ve Müslüman nüfusuyla eski zamanları yaşatmayı başarmış Makedonya’yanın başkenti Üsküp’ü  geziyoruz.  Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’te turumuza başlıyoruz. Tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han,   Kapan Han, Kurşunlu Han ve devamında 16.yy’dan kalma 2. Sultan Murat tarafından başlatılan, Fatih Sultan  Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar nehri üzerine kurulu olan Taş Köprü ile başlıyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, geçen sene yapımı bitirilen ve Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender heykeli, Kral Samuel heykeli, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Konaklama, Akşam Yemeği ve Sabah Kahvaltısı otelimizde.

2.Gün : Üsküp - Manastir (Bitola)– Resne – Ohrid (Makedonya) :  
Sabah otelimizde alınacak kahvaltısından sonra öğle saatlerinde Manastır (Bitola) kentine ulaşıp  gezimize başlıyoruz. Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri  idadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz, ardından Resne`ye hareket edip  İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Daha sonra Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid kentine varıyoruz. Ohrid Gölü kenarındaki Otelimize varışımızla birlikte odalara yerleşme. Konaklama, Akşam Yemeği ve Sabah Kahvaltısı otelimizde.

3.Gün  : Ohrid – Ohrid Gölü Tekne Turu - Ohrid Gezisi - Tiran – İşkodra (Arnavutluk) :
Sabah otelimizde alınacak kahvaltısından sonra özel teknemiz ile muhteşem manzaralar eşliğinde turumuzu yapıyoruz. Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında, Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır. Ohrid te alış-veriş için serbest zaman. Turun ardından Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi,  İskender Bey Heykeli ve Meydanı,  Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Tiran gezimizin ardından, Lezhe ve İskodra sehirlerinden geçerek Gümrük işlemlerimizi yaptırıp sonrasında dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz otele varışımızla birlikte odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama, Akşam Yemeği ve Sabah Kahvaltısı otelimizde.

4.Gün : Budva  - St.Stefan – Kotor (Karadağ) Dubrovnik (Hırvatistan) – Trebinje (Bosna Hersek) :
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir  mola sonrasında  durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardindan Karadagda son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor... Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Turumuzda Dubrovnik  panaromik tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Akşam saatlerinde Bosna Hersek`deki otelimize transfer.  Konaklama, Akşam Yemeği ve Sabah Kahvaltısı otelimizde. VİZESİZ MİSAFİRLERİMİZ DUBROVNİK GEZİMİZE KATILAMAZ – VİZESİZ OLAN MİSAFİRLERİMİZ’E  BOSNA HERSEK’E TRANSFER EDİYORUZ.

5.Gün : Poçitel – Mostar -  Saraybosna (Bosna Hersek)  :
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz ve Mostar`a doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Bosna Hersek’te ilk durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları  görüyoruz. Poçitel ziyaretimiz sonrası Mostar’a varışımızın ardından  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz.  Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Sonrasında Saraybosna’ya doğru yolumuza devam ediyoruz ve Saraybosna için panoramik turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni gördükten sonra Saraybosna`daki  otelimize yerleşiyoruz. Konaklama, Akşam Yemeği ve Sabah Kahvaltısı otelimizde.  

6. Gün : SARAYBOSNA (Bosna Hersek), BELGRAD (Sırbistan) :
Sabah Kahvaltımızın ardından Saraybosna’dan ayrılıp Bosna Hersek - Sırbistan sınırından geçerek güzel bir yolculukla beyaz şehir anlamına gelen Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, kültür ve spor başkenti Belgrad’a yolda verilen molaların ardından ulaşıyoruz. Eski Yugoslavya ve şu anda Sırbistan'ın başkentliğini yapmakta olan Belgrad’ta rehberimiz eşliğinde gezimizi yapıyoruz.  Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad Galibi Heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Cami, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafelerde ünlü Knez  Mihalijova sokağı, St.Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize geliyoruz. Konaklama, Akşam Yemeği ve Sabah Kahvaltısı otelimizde.Avrupa’nın en meşhur gece hayatı ile ün kazanan Belgrad’ta dileyen misafirlerimiz eğlenebilirler. 

7. Gün : BELGRAD (Sırbistan) –  TÜRKİYE
Sabah Kahvaltımızın ardından öğle saatlerinde otelimizden ayrılıyoruz ve otobüslerimizle Belgrad Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Belgrad - İstanbul’a hareket ediyoruz,  İstanbul aktarmalı İzmir’e ulaşıyoruz. Bir başka Karetur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.     

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER
* 4*-5* Lüks Otellerde Konaklama
* İzmir'den – Ankara’dan – İstanbul’dan Gidiş - Dönüş Uçak Biletleri
* 6 Otellerde Konaklama - 6 Sabah Kahvaltısı - 6 Akşam Yemekleri
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım ve Tüm turlar
* Tur Programında belirtilen Tüm Geziler
* Türkçe Rehberlik Hizmetleri
* Zorunlu Seyahat Sigortası Poliçesi 

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm Öğlen Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
* Dubrovnik (25.€), Kotor (10.€),  Budva (10.€) Giriş ücretleri.  
* Müze ve Ören Yeri Girişleri
* Yurtdışı Çıkış Harcı 15.TL
* Özel düzenlenen Tekne turları – Bölge eğlence geceleri (Yemekli ve Yemeksiz)
* 65 Yaş üzeri misafirler için ek sür prim sigorta ücreti farkı alınır. 

 

***************************************************************************************************************************************** 

BALKAN TURUNDA GEZİLEN YERLER HAKKINDA BİLGİLER

OHRİD - MAKEDONYA
"Balkanların İncisi"
Makedonya’nın turizm merkezi olmuş Ohrid'de VİZEYE gerek yok.
Makedonya’nın güneyinde yer alan kent, denizden 700 metre yükseklikteki Ohri Gölü'nün kenarında yer alır.
Alışverişlerde, Restoran ve Kafelerde Euro geçiyor.
PARA BİRİMİ : DENAR  ( 1 EURO = 62 DENAR )

ÜSKÜP - MAKEDONYA
"Dostluk Şehri"
Üsküp Makedonya’nın başkenti, gururu, incisi. Üsküp'te VİZEYE gerek yok.
Makedonya’nın kuzey yakasında konumlanmış olan, Kosova’nın samimi komşusu Üsküp Vardar Nehri ile taçlanmış bir baş şehir.
Alışverişlerde, Restoran ve Kafelerde Euro geçiyor.
PARA BİRİMİ : DENAR  ( 1 EURO = 62 DENAR )

BUDVA - KARADAĞ
"Adriatik'in İnci Şehri"
Budva, Adriyatik Denizi kıyılarındaki en eski yerleşim yerlerinden biri. Budva'da VİZEYE gerek yok.
Budva, kendine özgü mimarisi ile iki bin beş yüz yıllık geçmişini yansıtmakta.
Alışverişlerde, Restoran ve Kafelerde Euro geçiyor.
PARA BİRİMİ : EURO

DUBROVNİK - HIRVATİSTAN
“Cennetin Yeryüzündeki Görüntüsü”

Hırvatistan’ın bu turistik ve doğa harikası şehrine girmek için VİZEYE gerek var.
Bu şehirde marketlerden alışveriş yapmak için ilk önce elinizdeki parayı onların para birimine çevirmelisiniz.
Restoran ve Kafelerde Euro geçiyor.
PARA BİRİMİ : KUNA  ( 1 EURO = 8 KUNA )

SARAY BOSNA - BOSNA HERSEK
“Balkanların En Gözde, Kültür ve Turizm Şehri”

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna, şehrine girmek için VİZEYE gerek yok.
Bosna Hersek federasyonu cumhuriyetinin ortak hukuki başkenti hükmünde.
Alışveriş, Restoran ve Kafelerde Euro geçiyor.
PARA BİRİMİ : KM  ( 1 EURO = 2 KM )

BELGRAD - SIRBİSTAN
“Beyaz Şehir

Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği yerde kurulmuş olan Belgrad şehrine girmek için VİZEYE gerek yok.
Güneydoğu Avrupa’nın en büyük kentlerinden olan Belgrad, adının anlamı gibi Beyaz Şehir. 
Alışveriş, Restoran ve Kafelerde Euro geçiyor.
PARA BİRİMİ : DİNAR  ( 1 EURO = 120 DİNAR )

Yurt Dışı Çıkışları Hakkında Önemli Hatırlatma;

* KARETUR hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. 
Tur programı KARETUR Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan KARETUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.
* Programda belirtilen depar saatleri, fikir vermek üzere yazılmıştır. Rehber saatlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebinde bulunmamaları rica olunur. 
Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve  feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.
Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.
* Erken rezervasyon kampanyası sınırlı kontenjan için geçerli olup, son kayıt tarihinden önce firmamız tarafından sonlandırılabilir.
* Shengen vizesi alacak yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 30 gün önce acentaya teslim etmesi gerekmektedir.
* Yolculuğa başlamadan önce pasaportunuzu, vize ile ilgili belgelerinizi, biniş kartlarınızı, bagaj fişlerinizi dikkatlice kontrol ediniz. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi ve en az 2 sayfa boş yeri olması gerekmektedir.  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir. Normal pasaport sahipleri en az 1 ay önceden vize için randevu almaları için bizim ile görüşmesi gerekmektedir. 

* KARETUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması veya vizenin yetişmemesi ile ilgili olarak KARETUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.  
* Yurtdışına çıkarken cep telefonu operatörünüzün yurtdışı çıkış ayarlarını yaptırdığınızdan emin olun. Aksi halde cep telefonunuzu yurtdışında kullanamazsınız.
* Erken rezervasyon kampanyası sınırlı kontenjan için geçerli olup, son kayıt tarihinden önce firmamız tarafından sonlandırılabilir.
* Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır.
* İsteğe bağlı seyahat iptal, vize ve sağlık güvence paketi : sigorta içeriğinde kabul edilen ve belgelendirilebilen nedenlerden dolayı misafirlerimizin turu iptal edebilmesi (her koşulda, vize reddinde %25, diğer hallerde %15 muhafiyet ile), tur sırasında sağlık sorunları, bagaj kaybı ve hasarı v.b. konuları güvence altına alan sigorta paketidir. Detayları sorunuz.
* 3 kişilik odalarda üçüncü kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar çek yat veya sofa bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmakta olup, bu tür yataklardan kaynaklanacak sıkışıklık müşterimiz tarafından kabul edilmiş sayılır.
* Ekstra düzenlenen organizasyonlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.
* Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının yurt dışı çıkışlarında 15 TL Yurt Dışı Çıkış harçlarını ilgili Bankalara yatırmalı ve dekontunu havalimanında yetkililere ibraz etmeleri gerekmektedir.
* 18 yaşından küçük olanların her iki ebeveyni yanında değil ise noterden muvafakatname almadan yurtdışına çıkış yapamazlar.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 7346 - Bu site İz Bırakanlar Seyahat Acentası'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.