0232 441 7 600  - 0545 300 6 065

İstanbul Turu 2 Gece 3 Gün
Ocak-Şubat-Mart-Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim-Kasım-Aralık 2019

.00 den itibaren fiyatlar
1 ALANA 1 HEDİYE
Kampanya Son Tarih 20.10.2018

Avantajlı taksit seçenekleri için lütfen arayınız.


 • FİYATLAR
 • OTELLERİMİZ
 • İLAVE BİLGİLER
 • FOTO / VİDEO
 • YORUMLAR
Açıklama İki Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk (3-12 Yaş)
İstanbul Turu 2 Gece 3 Gün

Akşam saat 23:00 ’de Bostanlı İskele Otobüs durakları, 23:30' da Hatay Üçyol ‘dan 23:50 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi önünden konuklarımızı alıp otobüsümüzle yolda verilen molaların ardından sabah saatlerinde İstanbul'a ulaşıyoruz.

1.GÜN : ÇAMLICA - SULTANAHMET - TOPKAPI - AYASOFYA - YEREBATAN - İSTANBUL

ÜSKÜDAR'da Yeşilçamın simgelerinden ÇAMLICA TEPESİ ne çıkıp 7 tepeli şehre karşı kahvaltımızı yapıyor ve çaylarımızı yudumluyoruz ardından tarih ile içiçe turumuza başlıyoruz; İZNİK çiniciliğinin parlak döneminin en güzel çinileriyle süslü olan, bu yüzden MAVİ CAMİ de denilen SULTAN AHMET CAMİİ, AYASOFYA, Osmanlı'nın 4 asır yönetim merkezi olmuş TOPKAPI SARAYI, Tarihi HİPODROM, Bir zaman makinesi gibi sizi alıp bir asır öncesine götürecek SOĞUK ÇEŞME SOKAĞI ve sizi Bizans'ın mistik havasını yaşatacak 336 sütunlu YEREBATAN SARNICI nı (SARAYI) geziyoruz. Aldığımız serbest zamanın ardından akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN : 1453 PANORAMA MÜZESİ - DOLMABAHÇE - BOĞAZ TURU - MİNİATÜRK - AKVARYUM

Sabah kahvaltısından sonra, Panorama 1453 Tarih Müzesini geziyoruz ardından içindeki eşyalarla döneminin yaşamını tanıtması bakımından ilginç olan ve ATATÜRK ün ömrünün son yıllarında oturduğu DOLMABAHÇE SARAYI nı gezmeye gidiyoruzDaha sonra BOĞAZ TURUNA çıkıyoruz. Beşiktaş, Ortaköy, Arnavutköy, Bebek, Rumeli Hisarı, Emirgan, Yeniköy boyunca tarihi yalılar arasından turumuzu tamamlayıp, Haliç'in kıyısından geçerek Eyüp'e geliyor ve teleferik ile Piyer-Loti'ye çıkarak çaylarımızı Haliç'in eşsiz güzelliği karşısında içiyoruz.  MİNİATURK MÜZESİNİ ziyaret ediyoruz. Buradan AKVARYUMA gidiyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Dileyen misafirlerimizle gece eğlencenin keyfini çıkarmak için KUMKAPI'ya gidiyoruz.

3.GÜN : ADALAR VAPURU - ADALAR TURU - ŞİLE - AĞVA - İZMİR 

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, Adalar vapuru ile KINALI, BURGAZ, HEYBELİ adayı panoromik görüyoruz. Adalar vapurundan BÜYÜK ADA'da inip rehberimizin vereceği serbest zamanda ada turumuzu yapıyoruz. Adalar gezimizin ardından otobüsümüz ile buluşup öğleden sonra Şile’ye hareket ediyoruz tarihi Şile Feneri ve kuşbakışı eşssiz manzaraya sahip limanı gördükten sonra yemyeşil doğası, iki yanında akan Göksu ve Yeşilçay nehirleri, cephesinde Karadeniz'in masmavi suları, birbirinden lezzetli balıkları ile İstanbul'un kuzeydoğusunda yer alan bir doğa harikası olan ağva’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeği molamızın sonrasında sazlıkların arasında yaptığımız tekne turunun ardından Güzel anılarla Ağva'dan ayrılıyoruz Kandıra-İzmit üzerinden  İzmir' e doğru yola çıkıyoruz YALOVA, BURSA, BALIKESİR üzerinden, yoldaki gerekli molaların ardından nadide şehrimize ulaşıyoruz. Bir dahaki KARETUR ‘da buluşmak ümit ve dileği ile ayrılıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 2 Gece Y.P Lüks Otel Konaklama
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Seyahat Sigortası
 • Otobüs içi İkramları
 • 2 Sabah kahvaltısı - 2 Akşam Yemeği
 • Rehberlik Hizmetleri
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Tüm Öğlen Yemekleri - Yol güzergahında alınan yemekler
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar (Kumkapı gibi)
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Boğaz Turu - Adalar vapuru - Akvaryum giriş ücretleri

*************************************************************************************************

İSTANBUL HAKKINDA KISACA BİLGİ

İstanbul, Türkiye'nin en kalabalık, iktisadi ve kültürel açıdan en önemli şehri. İktisadi büyüklük açıdan dünyada 34., nüfus açısından belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre Avrupa'da birinci sırada gelir. İstanbul Türkiye'nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç'i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa'daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya'daki bölümüne ise Anadolu Yakası denir. Tarihte ilk olarak üç tarafı Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç'in sardığı bir yarım ada üzerinde kurulan İstanbul'un batıdaki sınırını İstanbul Surları oluşturmaktaydı. Gelişme ve büyüme sürecinde surların her seferinde daha batıya ilerletilerek inşa edilmesiyle 4 defa genişletilen şehrin  39 ilçesi vardır. Sınırları içerisinde ise büyükşehir belediyesi ile birlikte toplam 40 belediye bulunmaktadır.
Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, M.S. 330 - 395 yılları arasında Roma İmparatorluğu, 395 - 1204 ile 1261 - 1453 yılları arasında Doğu Roma İmparatorluğu, 1204 - 1261 arasında Latin İmparatorluğu ve son olarak 1453 - 1922 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yaptı. Ayrıca, hilafetin Osmanlı Devleti'ne geçtiği 1517'den, kaldırıldığı 1924'e kadar, İstanbul İslamiyet'in de merkezi oldu.

İSTANBUL İLİ
Türkiye'nin nüfus bakımından en yoğun şehridir ve Ticaret hayatının kalbi burada atar. Birçok şirketin yönetim merkezlerinin olduğu finans merkezi konumundadır. Tarihin her döneminde önemini korumuş ve İmparatorluklara başkentlik yapmış önemli bir kültür merkezidir.
 
İSTANBUL'DA ÖNE ÇIKAN GEZİ BÖLGELERİ
Sultanahmet, Eminönü, Taksim, Beyoğlu, Karaköy, Ortaköy, Fatih, Eyüp, Fener, Balat, Üsküdar, Çamlıca, İstanbul Boğazı, Adalar, Saraylar, Müzeler, İstanbul'da en önemli gezi alanlarıdır.
KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 7346 - Bu site İz Bırakanlar Seyahat Acentası'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.