0232 441 7 600  - 0545 300 6 065

Kazdağları Turu
Her Hafta Pazar Kesin Hareket

59.00 TL den itibaren fiyatlar
EN İYİ FİYAT
Kampanya Son Tarih 20.10.2018  • FİYATLAR
  • OTELLERİMİZ
  • İLAVE BİLGİLER
  • FOTO / VİDEO
  • YORUMLAR
Açıklama İki Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk (3-12 Yaş)
HER HAFTA PAZAR KESİN HAREKET 59 TL 59 TL 59 TL 59 TL
Kazdağları Turu

KAZDAĞLARI TURU - HER HAFTA PAZAR

ADATEPE KÖYÜ - ZEUS ALTARI - EDREMİT HASANBOĞULDU

HAREKET : ÜÇYOL ( Hatay Üçyol ) 07:00 / BORNOVA (E.Ü. Hastane Önü) 07:15 / KARŞIYAKA ( Bostanlı İskele ) 07:30

 Sabah kahvaltı molası sonrasında, AYVALIK - BURHANİYE üzerinden yolumuza devam ediyor ve Edremit’e ulaşıyoruz. Edremit’te öğle yemeği molası veriyoruz. Molamız sonrası dolmuşlarımızla HASANBOĞULDU, SUTUVEN ŞELALESİ turumuzu yapıyoruz. Sonrasında ADATEPE KÖYÜ'ne hareket ediyoruz. Ege Denizi’nin doğu kıyısında, İda Dağı’nın batı yamacında, Edremit Körfezi’nin kuzey ucunda bulunan köy, İlyada Destanı’nda Gargaros olarak adı geçen bölgede kurulu, Yüzyıllardır yerleşik yaşamın aralıksız olarak devam ettiği köy Truva, Leleg, Midilli, Pers, Atina, Roma, Selçuklu ve Osmanlı egemenliğinin izlerini taşıyor. Adatepe Köyü’nün denize bakan bölümünde Zeus Altarı (sunağı) bulunuyor. Bu güzel köyü ziyaret etmek için en güzel sebeplerden biri de bu sunak. Küçükkuyu’nun sırtını yasladığı Gargaran Tepesi, Eski Yunan kültüründe tanrılara adak adanan Zeus Sunağı’na ev sahipliği yapıyor. Gezilerimizi tamaladıktan sonra İZMİR'e dönüş için yola çıkıyoruz. Bir başka turda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

  • Lüks otobüslerle ulaşım, ikramlar
  • Rehberlik hizmetleri
  • Kazdağları Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Sabah Kahvaltısı ve Öğle yemeği
  • Müze, ören yeri, milli park, dolmuş ücretleri

Kaz Dağı ya da Kaz Dağları olarak iki biçimde adlandırılan dağ büyük ölçüde Biga Yarımadası'nda uzanmaktadır. Kaz Dağları, batıda Dede Dağı, ortada esas Kaz Dağı ve üç tepesi (kuzeyde Babadağ, ortada Karataş tepe, güneyde Sarıkız tepesi) doğuda Eybek Dağı, kuzey doğuda Gürgen Dağıve Kocakatran Dağı’ndan oluşur. Üç tepesi olan esas Kaz Dağı'nın en yüksek tepesi 1774 metre olan Karataş tepesidir ve Balıkesir'in Edremit ilçesi Güre beldesinin kuzey-kuzey batı istikametine düşmektedir. Çanakkale'nin Bayramiç ilçesi Ayazma mesire yeri ise Kaz Dağı zirvesinin kuzey batısına düşmektedir.

Kaz Dağı çevresi büyük ölçüde ormanlar ile kaplıdır ve yakınında yerleşim oldukça seyrektir. Üst yokuşlardaki ormanlar başlıca Kazdağı göknarı (Abies nordmanniana subsp. equi-trojaniTürkiye'de yalnızca Kazdağı'nda yetişen endemik bir göknar alt türüden oluşur. Dağın kuzey yamacında alt kesimlerde meşe ve bazı maki elemanları görülür daha yükseklere çıkıldıkça meşe-kestane-gürgen meşe-karaçam görülür. Kayın da kazdağı bitki örtüsünün önemli bir kısmını oluşturur. Yaklaşık 600-700 m yükseklikten sonra kazdağı göknarı ile birlikte güzel görüntüler oluşturmaktadır.

Kazdağı, Antik dönemlerde "İda" olarak adlandırılmış ve pek çok önemli olaya ev sahipliği yapmıştır. İsminin Giritli denizciler tarafından, Girit'te Zeus'un doğduğu İda Dağı'na atıfta bulunmak için İda konduğu mitolojide yer alır. Bundan ötürü dağ Yunan mitolojisinde önemli bir yere sahiptir.

Homeros'un İliada destanında "bin pınar İda" olarak geçmektedir. Homeros İlyada'da ‘‘Bol pınarlı, vahşi hayvanların anası’’ olarak İda Dağı'ndan sık sık bahsediyor. Efsaneye göre Hera, Afrodit ve Athena'nın katıldıkları, Truva Savaşı'na yol açan o meşhur güzellik yarışması burada yapılmış, Zeus burada doğmuş, anrılar Truva Savaşı'nı buradan izlemiş ve Afrodit ilk kez burada aşık olmuş.

Küçükkuyu'nun kuzeyinde, Adatepe köyünün güneyindeki geniş bir alana hakim bir tepede Zeus Altarı isimli bir tapınak bulunmaktadır. Rivayet olunur ki, yüce Zeus bu tepede Afroditle sevişir ve bir yandan da savaş yönetirmiş.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 7346 - Bu site İz Bırakanlar Seyahat Acentası'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.