Benim Rezervasyonum ?

Benim Rezervasyonum ?

Rezervasyonlarınız Hakkında 2020 Yılında Neler Yapabiliriz.

Değerli Misafirlerimiz,

2020 Yılında Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında Rezervasyonu olan tüm misafirlerimiz için toplu bir bilgilendirmedir.
Bu dönemde sağlığımızın daha önemli olduğu bilincinde ve bu yönde tüm çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bağlı bulunduğumuz Tursab (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) ve Turizm Bakanlığı da bu yönde misafirlerimiz ve ticari olarak tüm gelirlerini kaybetmiş sektörümüz için uygun bir geçici kanun düzenlemiştir. Aşağıdaki seçenekler KARETUR yönetim ekibi ve Avukatı ile beraber misafirlerimize en uygun şekilde hazırlanmıştır. 


Bu durumda biz Karetur olarak tüm misafirlerimiz için seçenekler hazırladık. Rezervasyonu olan misafirlerimiz bakiyesi karşılığında aşağıdaki seçeneklerden yararlanabilirler.

Lütfen Hangi Seçeneği Seçtiğinizi Bize aşağıdaki mesaj kutusundan yazınız.

1. Kısıtlamalı Dönem ; 1 Haziran – 30 Temmuz 2020 Arasındaki tarihlerde,

a -) Ailenize Özel Pansiyon, Ev, Villa, Günlük Ailenize özel tekne kiralama ,
b -) Yurtiçi Tatil Seçenekleri, Otel Rezervasyonları, Karadeniz, Gap, Likya Turları, değişik parkurlarda Kültür turları, gibi seçenekleri www.karetur.com adresimizden görebilirsiniz.

2. Bize Göre Normal Dönem ; 15 Ağustos 2020 ve Sonrası (Salgın dönemi bittiği taktirde geçerli)
a -) Ailenize Özel Pansiyon, Ev, Villa, Günlük Ailenize özel tekne kiralama ,
b -) Yurtiçi Tatil Seçenekleri, Otel Rezervasyonları, Karadeniz, Gap, Likya Turları, değişik parkurlarda Kültür turları, gibi
c -) Yurdışı Tatil Seçenekleri, Balkan Turları, Orta Avrupa Turları, İspanya Turu, Romanya ve Ukrayna Turları gibi
d -) Turistik Doğu EKSPRESİ treni turumuz. (Ocak – Şubat – Mart – Nisan 2021)
Bu seçenekleri 
www.karetur.com adresimizden görebilirsiniz.

3. TATİLİMİ ERTELE süresiz ve hiçbir kayıp yaşamadan  - BU SEÇENEĞİ TAVSİYE EDİYORUZ 

Tüm Yurtiçi ve yurtdışı Tatil rezervasyonu olan misafirlerimiz hiçbir kayıp yaşamadan kur farkı uygulamadan fiyat farkı olmadan aynı şartlarda turlarını istedikleri tarihte katılabilirler. www.karetur.com adresimizden görebilirsiniz.

4. Tatil rezervasyonumu iptal ettirip ücret iadesi istiyorum  - BU SEÇENEĞİ TAVSİYE ETMİYORUZ 

Bu kanun ; https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/05/20200515-8.htm)
Paket Tur düzenlenen tüm ülke ve şehirlerde (Yurtdışı ve Yurtiçi) bu kanun geçerli olacaktır.
Paket Tur düzenlenen parkurlarda ulaşım yasağı kalkmasından itibaren takip eden 74. güne kadar gerçekleşmeyen turlar ve salgın nedeniyle tura katılmak istemeyen misafirlere firmaya ödedikleri ücretler geri iade edilecektir. Bu iade sürecinde yasal olan kesintiler olacaktır. Bu kesintiler %15 ile şirketimiz tarafından sınırlandırılmıştır. yasal olarak bu oran %35 lere kadar çıkmaktadır. %15 kesinti tutarı misafirimizin bir sonra yaptıracağı tatil rezervasyonundan şirketimiz olarak düşülecektir. Firmaya TL ödeyen misafirler TL olarak iadelerini alacaklardır. Yabancı para olarak ödeme yapan misafirlerimiz yabancı para olarak iadesini alacaklardır. Tatilini ERTELEMEK isteyen misafirlerimiz hiçbir kesinti olmadan diledikleri tarihte (Salgın dönemi kısıtlamalı süreç hariç) tatillerini gerçekleştirebileceklerdir. 

Sıkça sorulacak sorular ;
1 - Turumuzun iadesi ne zaman yapılır ; 

Bu kurala göre; 
Yurtdışı tur yapılacak bölgedeki sınır kapıları yada uçuşların açılması, turumuzu gerçekleştirmeye bir engel kalmaması tarihinden tarihinden itibaren 74 gün içerisinde misafirimizin iadesinin yasal zorunluluk süresidir.
Yurtiçi iller arası seyahatin açılmasının ve turumuzu gerçekleştirmeye bir engel kalmaması tarihinden tarihinden itibaren 74 gün içerisinde misafirimizin iadesinin yasal zorunluluk süresidir.

2 - Bu kurala göre bizim yol haritamız şöyle olacaktır ;
Bu kurala göre tur yapılan bölgedeki sınır kapılarının açılmasının ardından mesela yurtiçi turlar Haziran ilk haftası olur ise 20 Ağustos'ta 74 gün içerisinde misafirimizin iadesinin yasal zorunluluk süresidir. Bu kurala göre tüm parkurlar hesaplanarak misafirlere iadeleri yapılacaktır.

Misafirlerimizin 1, 2, 3, 4. seçenekleri tercih ettiğine ilişkin yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bilgilendirilmesi ve onayının alınmasında ispat yükü paket tur düzenleyicisi veya aracısına ait olacaktır. Bu durumda bize tercih ettiğiniz seçeneği yazılı olarak www.karetur.com adresinden bize bildirmenizi rica ederiz.

Bu konular dışında tüm misafirlerimiz bizim için çok değerlidir. Bu süreçte sağlığınıza dikkat etmenizi tatilin güzel günlerde de gerçekleştirebileceğimizi hatırlatmak istiyoruz.

#LÜTFEN EVDE KALIN KENDİNİZE DİKKAT EDİN…!!!

Değerli Misafirlerimiz 1, 2, 3, 4. seçenekleri tercih ettiğinize ilişkin yazıyı aşağıdaki mesaj kutusunda bildiriniz.

Bize yazın 

Ad Soyad *
Email Adres *
Telefon
Mesajınız *
 

 

 

 

 

 

 

 


Yorumlar

Yorum Yap