Kars, Şavşat, Karadeniz, Erzurum, Sarıkamış, Yaylalar, Batum, Karadeniz

Büyük Karadeniz Turu

Tur Fiyatları

 • İZMİR HAREKETLİ BÜYÜK KARADENİZ TURU

  BÜYÜK KARADENİZ TURU
  BATUM KONAKLAMALI, ZİGANA, GÜMÜŞHANE, ERZURUM ve KARS, ŞAVŞAT KARAGÖL
  2 YAYLA, 8 GECE KONAKLAMALI, SÜPER PROGRAM
  26 AĞUSTOS 2022 – 9 GECE 10 GÜN

  1. GÜN : İZMİR HAREKET – BALIKESİR – BURSA - BOLU – AMASRA 
  Belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra, güzel bir yolculuk ve molalarla sabah saatlerinde BOLU YENİÇAĞA MENGEN DEVREK BARTIN yolu ile AMASRA’da oluyoruz.

  2. GÜN : AMASRA  – SAFRANBOLU -  KASTAMONU 
  Yolda alacağımız sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından turumuza başlıyoruz. AMASRA’ya ulaşmadan birkaç kilometre önce AMASRA’yı yüksek bir yerden gören ve F.SULTAN MEHMET’in AMASRA’yı ilk gördüğüde Lalasına “LALA LALA ÇEŞMİ CİHAN BU MU OLA” dediği yerde fotoğraf molası veriyoruz. KÜÇÜK LİMAN mevkinden BÜYÜK LİMAN a doğru yürüyüş yapıyoruz. SORMA GİR KALESİ’ni görüp yöreye özgü ahşap ve benzeri hediyeliklerin satıldığı ÇEKİCİLER ÇARŞISINDA alış veriş yapıyoruz. AMASRA’yla özdeşleşmiş olan SALATA ve BALIK menüsünden oluşan öğle yemeğimizi alıp otobüsümüze yerleşip SAFRANBOLU’ya geçiyoruz. Gezimize HIDIRLIK TEPESİ’nden SAFRANBOLU’ya hakim bir noktadan başlıyoruz. SAFRANBOLU’nun en eski lokumcusu İMREN’e gidip lokum alışverişi yapıp, CİNCİ HAN, CİNCİ HAMAM, KAYMAKAMLAR KONAĞI, KÖPRÜLÜ CAMİ, YEMENİCİLER ARASTASI ve diğer çarşılarını gezerek otelimize yerleşiyoruz. 
  Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde. Kastamonu Dedeman Otel – KASTOMONU

  3.GÜN: KASTAMONU – TAŞKÖPRÜ – SİNOP – SAMSUN 
  Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp KASTAMONU merkezde vereceğimiz serbest zaman da ŞERİFE BACI ANITI, SAAT KULESİ, NASRULAH CAMİ ve TARİHİ ÇARŞISINI görüp TAŞKÖPRÜ üzerinden  SİNOP’a ulaşıyoruz. SİNOP gezimizde ilk olarak 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen SİNOP TARİHİ CEZAEVİ ziyaretini yapıyoruz. Tarihi geçmişi Osmanlı dönemine dayanan yapı, şiirlere, şarkılara konu olmuştur. (Sinop cezaevi 2021 yılında restorasyona alınmıştır) SİNOP'ta öğle yemeği menüsünde SİNOP MANTISI  ve NOKUL var. SİNOP'a özgü özel el işçiliği KOTRA ATÖYELERİ ni SİNOP KALESİ ve LİMAN MEVKİ ni görüp  SİNOP’ tan ayrılıyoruz. BAFRA üzerinden SAMSUN’a hareket ediyoruz. İlk durağımız SAMSUN merkezde bulunan ATATÜRK ANITI ve  BANDIRMA VAPURU gezilerimiz sonrası otelimize yerleşiyoruz.
  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Samsun Palas Otel

  4.GÜN : SAMSUN - ORDU – GİRESUN – TRABZON – SÜMELA MANASTIRI – TRABZON 
  Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp ÜNYE-FATSA-ORDU üzerinden  TRABZON’a ulaşıyoruz. Köfte denilince markalaşmış AKÇAABAT KÖFTECİSİNDE öğle yemeği menümüzü alıyoruz. TRABZON’da 1900’lü yılların başında bir Rum Banker tarafından TRABZON’nun Soğuksu mevkiine yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde TRABZON'lular tarafından ATATÜRK’e hediye edilen ATATÜRK KÖŞK'ünü ziyaret ediyoruz. TRABZON’a özgü KAZAZİYE, TRABZON HASIRI, TELKARİ ve daha pek çok çeşit GÜMÜŞ ürünlerini bulabileceğiniz bir mağazada ALIŞ-VERİŞ yapacağız. TRABZON gezimizin ardından Trabzon Gümüşhane yolunu izleyerek MAÇKA ilçesinden ALTINDERE MİLLİ PARKI içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen SÜMELA MANASTIRI’’na ulaşıyoruz. Vadiye hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ANA KAYA KİLİSESİ, ŞAPEL, ÖĞRENCİ ODALARI, vb. bölümlerini geziyoruz. Bu büyüleyici MANASTIR  gezimiz sonrasında Akarsu yaylasındaki muhteşem bir doğanın içindeki otelimize dolmuşlarımızla çıkıyoruz.
  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde AKARSU YAYLASI – AKARSU YAYLA OTELİ

  5.GÜN: TRABZON – ZİGANA GEÇİDİ – HAMSİKÖY – GÜMÜŞHANE - ERZURUM
  Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp Karadeniz’in önemli geçitlerinden Zigana geçidi ile Gümüşhane’ye doğru muhteşem manzaralar eşliğinde güzel bir yolculuğa başlıyoruz. Zigana geçidinin olmaz ise olmazı Hamsiköy ziyaretimizi ve meşhur sütlaçların tadına bakıyoruz. Gümüşhane Torul Mağarası ziyaretimizin ardından Bayburt üzerinden Erzurum’a ulaşıyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından, Yakutiye Medresesi, Çifte minareli Medrese, Döner Kümbet ve Oltu Taşı Çarşısı gezilerimiz sonrasında tarihi Türk evlerinde çay molası veriyoruz. Tarihi Oltucular çarşısında alacağımız serbest zamanın ardından Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama akşam yemeği ve sabah kahvaltısı otelimizde.
  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde BORAPARK HOTEL - ERZURUM

  6. GÜN : ERZURUM - SARIKAMIŞ – KARS – ANİ HARABELERİ
  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp Sarıkamış’a ulaşıyoruz. Katerina Köşkü'nü görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi gezimizin sonrasında yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Öğle saatlerinde Kars’ta oluyoruz ve öğle yemeğimizin ardından  Kars merkez de geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği konaklama otelimizde. 
  Dileyen misafirlerimiz Kafkas gecesine katılabilirler. (Ekstra)

  7. GÜN : KARS – ARDAHAN – ŞAVŞAT KARAGÖL – ARTVİN – HOPA – BATUM
  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp Ardahan yolu ile Şavşat’a ulaşıyoruz. Dolmuşlarımıza yerleşim muhteşem doğa harikası Şavşat Karagöl gezimizi yapıyoruz. Artvin yolu ile Borçka’ya ulaşıp öğle yemeğimizi alıyoruz. Bu güzel ve keyifli turlardan sonra Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısına varıp Batum’a giriş yapıyoruz. Çoruh Nehri’ni görüp Batum’a ulaşıyoruz. Batum’da göreceğimiz yerler arasında Orta Camii - Türk Sokağı - Avrupa Meydanı - Medea Heykeli, Altın Post heykeli, Poseidon Çeşmesi - Piazza - Alfabe Kulesi - Ters Restorant – Ali - Nino Heykeli - Dans eden sular bulunuyor.
  Akşam konaklama 4* otelimizde. İBERİA HOTEL – BATUM
  Batum Gürcü Gecesi yemekli eğlenceli: EXTRA (Karetur tavsiye ediyor)
  Önemli Not:
  Batum’a geçişte T.C. vatandaşları için – Yeni Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakat name GEREKMEKTEDİR...

  8. GÜN : BATUM – RİZE - AYDER – ZİL KALE – PALOVİT ŞELALESİ – UZUNGÖL
  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp Rize sahil yoluyla FIRTINA VADİSİ içinde FIRTINA DERESİ kenarında PINAR ALABALIK TESİSLERİNDE  yine bu derenin balığı olan KIRMIZI BENEKLİ ALABALIK-MUHLAMA-TURŞU KAVURMA-LAZ BÖREĞİ’nden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından FIRTINA DERESİ VE FIRTINA VADİSİ’nin muhteşem manzarasıyla KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI içinde yer alan AYDER YAYLASI’na ulaşıyoruz. AYDER YAYLASI’nda KALEGON, GELİN TÜLÜ ŞELALESİ gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Yaylada Şelale manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüşümüzü tamamlayıp ÇAMLIHEMŞİN’de bizi bekleyen minibüslere binip  zengin bir fauna ve flora yaşam alanına sahip olan  heyecanlı ve sürprizlerle dolu yolculuğumuza önce ŞENYUVA KÖYÜ (ÇİNÇİVA) ile başlayıp Fırtına deresi üzerinde bulunan yaklaşık 400 yıllık bir köprü olan ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ’nü görüp vadi içerisinde orta çağ da yapılmış bir kale olan ZİLKALE yi göreceğiz sonrasında ÇAT VADİSİ içlerinde saklı muhteşem PALOVİT ŞELALESİ’ni göreceğiz. Sahil yolunu takip ederek UZUNGÖL’e geliyoruz. HALDİZEN ÇAYININ önünün heyelan neticesinde yüzlerce yıl önce kapanmasıyla oluşmuş olan bu göl ve çevresi KARADENİZİN en önemli turizm noktalarından birisidir. Doğa harikası UZUNGÖL’de vereceğimiz serbest zaman sonrası minibüslere binip Yaylaların Sultanı SULTANMURAT Yaylasına çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde muhteşem manzaralara şahitlik edip fotoğraflar çekiyoruz. Sultanmurat yaylasında molamızın ardından konaklama yapacağımız,
  Limonsuyu Yayla Otelimize yerleşiyoruz. Limonsuyu Kardelen Otel – TRABZON

  9. GÜN : TRABZON – GİRESUN – ORDU – ORDU TELEFERİK -  SAMSUN – AMASYA
  Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, dolmuşlarımızla otobüsümüze ulaşarak GİRESUN yolu ile ORDU’ya ulaşıyoruz. ORDU merkezde TELEFERİK  ile BOZTEPE’ye çıkıp muhteşem ORDU MANZARASI eşliğinde çayımızı yudumluyoruz. Bu muhteşem manzara ve teleferik gezintisi ardından Karadeniz sahil yolu ile TERME’ye ulaşıyoruz. Karadeniz bölgesinin en büyük yol tesisi olan ULUSOY TERME TESİSLERİNDE öğle yemeğimizi alıyoruz. Buraya kadar gelmişken TERME PİDESİ yemenizi öneriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından  KAVAK, HAVZA üzerinden ŞEHZADELER ŞEHRİ AMASYA’ya ulaşıyoruz. Gecesi de gündüzü de birbirinden güzel bu şehirde ilk olarak mumya müzesi olarak da bilinen AMASYA ARKEOLOJİ MÜZESİ ni geziyoruz. AMASYA’da şehzadelik yapmış ve Osmanlı’ya padişah olmuş SULTAN 2.BEYAZITKÜLLİYESİ ziyaret ediyoruz. Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, o dönemde payitaht İstanbul’u merak eden, ama gidemeyen Amasyalılar için İstanbul siluetinin çizildiği tarihi şadırvanı, kapı girişlerindeki denge sütunlarını ve camiinin içini gördükten sonra YEŞİLIRMAK kıyısına iniyoruz. YEŞİLIRMAK, SİVAS’tan doğarak Samsun’u ÇARŞAMBA ilçesinde denize dökülene kadar geçtiği tüm bölgelere hayat verir. AMASYA, Yeşilırmak’ın iki yakasına yerleşmiş bir şehirdir. AMASYA OSMANLI DÖNEMİNDEN kalma 18. ve 19. yy konaklarını, Yeşilırmak boyunca sıra sıra inci tanesi gibi dizilmiş yalı olarak adlandırılan evleri, PONTUS KRALLARININ HARŞENA DAĞI’na oyularak yapılan KAYA MEZARLARI’nı, FERHAT VE ŞİRİN efsanesini ve ŞEHZADELER YÜRÜYÜŞ YOLUNDA  Padişah büstlerini göreceğimiz görsel bir şölenle AMASYA sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Şehzadeler parkında yapacağımız yürüyüş sonrası otelimize yerleşiyoruz. 
  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Apple Palace Otel / Harşena Konakları - AMASYA

  10. GÜN: AMASYA – ÇORUM -  ANKARA – İZMİR
  Sabah kahvaltısının ardından AMASYA’dan ayrılarak MECİTÖZÜ , üzerinden ÇORUM’a varıyoruz. Çorum Hattuşa Antik kenti Ziyaretimizin ardından ULUSOY DAĞ TESİSLERİNDE vereceğimiz molada çaylarımızı yudumlarken meşhur ÇORUM LEBLEBİSİ ALIŞ-VERİŞİ yapabiliriz, sonrasında KIRIKKALE’den geçip ANKARA’ya ANITKABİR'e ulaşıyoruz. ANITKABİR'de ASLANLI YOL, MOZOLE ziyaretimiz sonrası ANKARA’dan ayrılarak AFYON, UŞAK, KULA üzerinden yolda verilen molaların ardından İZMİR’e ulaşıyoruz. Siz değerli KARETUR misafirlerimize bir sonraki organizasyonunda buluşuncaya kadar veda ediyoruz.

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER
  * Otellerde 8 Gece Konaklama (4*,5*, Butik, Yayla Hotel Konaklamaları)
  * 7 Akşam yemeği 8 Sabah kahvaltısı
  * Lüks Otobüsler İle Ulaşım
  Batum Ulaşım, Batum Turu ve Konaklaması
  * Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
  * Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberleri)

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  * Tüm Öğle Yemekleri
  * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
  * Batum’da Akşam yemeği
  * Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri + 1 Yöresel öğle yemeği (Toplamı : 500,TL – Zorunludur)
  * Müze giriş ücretleri
  * Zipline Salıncak, Rafting ve Ordu Teleferik ücreti
  * Yurtdışı Çıkış Fonu
  * BATUM’DA GÜRCÜ GECESİ


   

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İzmir
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 8 Gece Konaklama (4*,5*, Butik, Yayla Hotel Konaklamaları)
* 7 Akşam yemeği 8 Sabah kahvaltısı
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
Batum Ulaşım, Batum Turu ve Konaklaması
* Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
* Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberleri)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğle Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
* Batum’da Akşam yemeği
* Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri + 1 Yöresel öğle yemeği (Toplamı : 500,TL – Zorunludur)
* Müze giriş ücretleri
* Zipline Salıncak, Rafting ve Ordu Teleferik ücreti
* Yurtdışı Çıkış Fonu
* BATUM’DA GÜRCÜ GECESİ

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

Gizemli Gap Turu

Gizemli Gap Turu

İzmir Çıkışlı Gap Turu, Adana, Hatay, Gaziantep, Urfa, Mardin, Midyat, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş

İzmir Otobüs 6 Gece 7 Gün
3.950,00 TL
İNCELE
2023 Gizemli Gap Turu

2023 Gizemli Gap Turu

İzmir Çıkışlı Gap Turu, Adana, Hatay, Gaziantep, Urfa, Mardin, Midyat, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş

İzmir Otobüs 6 Gece 7 Gün
6.000,00 TL
İNCELE
Gizemli Gap Turu - Uçaklı

Gizemli Gap Turu - Uçaklı

İzmir, Ankara, İstanbul'dan Uçakla Gap Turu, Adana, Hatay, Gaziantep, Urfa, Mardin, Midyat, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş

Uçakla 5 Gece 6 Gün
6.900,00 TL
İNCELE
Kapadokya Turu 3 Gece 3 Gün

Kapadokya Turu 3 Gece 3 Gün

İzmir'den Kapadokya Turu, Ürgüp, Göreme, Avanos, Uçhisar, Aksaray, Konya, Mevlana

İzmir Otobüs 3 GECE 3 GÜN
2.350,00 TL
İNCELE