Hey Gidi Karadeniz

Tur Fiyatları

** İzmir'den Karadeniz ve Yaylaları Turu - 4 Gece 5 Gün 
** Turlarımız Kurallara Uygun ve Kısıtlamalardan Muaftır...
** En İyi Hizmet, En İyi Otel ve En iyi Fiyat Garantisi

** Ayder Yaylasında; Şimşir Ormanları – Palovit Şelalesi – Zilkale,
** Borçka Karagöl gezisi ve Karadeniz Mutfağı Borçka’da,
** Batum Gezisi, Konaklaması, Tur programına dahil ve Extra değildir…

 • YAYLA ve BATUM KONAKLAMALI KARADENİZ TURU

  ** 01 Mayıs 2022’den itibaren Her Hafta Cuma, Cumartesi, Pazar Günleri Kesin Hareket 
  ** Muhteşem Doğu Karadeniz Uzungöl, Demirkapı Yaylası Manzarası FARKI İLE !!!
  ** Ayder Yaylasında; Şimşir Ormanları – Palovit Şelalesi – Zilkale FARKI İLE !!!
  ** Borçka Karagöl gezisi ve Karadeniz Mutfağı Borçka’da FARKI İLE !!!
  ** Batum Konaklaması Tur Programına Dahil ve Extra Değildir…!!!

  Tur hareket tarihleri ve yerleri : 
  > 19:30 Bostanlı İskele 
  > 19:40 Karşıyaka Anıt > 19:50 Bayraklı Üsgeçit 
  > 20:15 Üç Kuyular Zıraat bankası Önü > 20:30 Hatay Üçyol
  > 20:00 Lozan Atatürk Lisesi > 21:00 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi Önü

  > SERVİS DANIŞMA HATTIMIZ : 05453006065

  1.GÜN : İZMİR HAREKET – ANKARA – AMASYA 
  Belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra güzel bir yolculuk ve molalarla sabah saatlerinde ANKARA yolu ile AMASYA’da oluyoruz.

  2.GÜN: İZMİR – ANKARA – SAMSUN
  Yolda alacağımız sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından AMASYA’ya ulaşıp turumuza başlıyoruz. Gecesi de gündüzü de birbirinden güzel bu şehirde ilk olarak dünyanın en büyük MUMYA MÜZESİ olan AMASYA ARKEOLOJİ MÜZESİ’Nİ ziyaret  ediyoruz. ARKEOLOJİETNOGRAFYA, ve MUMYALAR bölümlerini gezdikten sonra AMASYA’da şehzadelik yapmış ve Osmanlı’ya padişah olmuş SULTAN 2.BEYAZIT KÜLLİYESİNİ ziyaret ediyoruz. Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, o dönemde payitaht İstanbul’u merak eden ama gidemeyen Amasyalılar için İstanbul siluetinin çizildiği  TARİHİ ŞADIRVAN, kapı girişlerindeki denge sütunlarını ve camiinin içini gördükten sonra YEŞİLIRMAK kıyısına iniyoruz. YeşilırmakSivas’tan doğarak Samsun’un Çarşamba ilçesinde denize dökülene kadar geçtiği tüm bölgelere hayat verir.  Amasya, Yeşilırmak’ın iki yakasına yerleşmiş bir şehirdir.  Amasya; Osmanlı döneminden kalma 18. ve 19. Yy konaklarını, Yeşilırmak boyunca sıra sıra inci tanesi gibi dizilmiş yalı olarak adlandırılan evleri, İran kökenli Pontus krallarının HARŞENA DAĞINA oyularak tapınak görüntüsü alan mezarlarını, FERHAT VE ŞİRİN efsanesini ve ŞEHZADELER PARKINDAKİ Padişah büstlerini göreceğimiz görsel bir şölenle sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Şehzadeler parkında yapacağımız yürüyüş sonrasında Roma dönemi kemerleri üzerine oturtulmuş Alçak Köprüden geçerek AMASYA gezimizi tamamlayıp HAVZA-KAVAK üzerinden SAMSUN’a ulaşıyoruz. SAMSUN’da ilk durağımız BATI PARK. Kadın savaşçı kabilelerin efsanesini anlatan AMAZON KÖYÜ nü ve AMAZON HEYKELİNİ görüp, BATI PARKI'ndan ayrılıp, SAMSUN merkezde bulunan ATATÜRK ANITI(ONUR ANITI) ve  BANDIRMA VAPURU gezilerimiz sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Samsun Palas Otel – SAMSUN 

  3.GÜN : SAMSUN – ORDU – GİRESUN – TRABZON – SÜMELA MANASTIRI – TRABZON 
  Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp ÜNYE-FATSA-ORDU üzerinden TRABZON’a ulaşıyoruz. Köfte denilince markalaşmış AKÇAABAT KÖFTECİSİNDE öğle yemeği menümüzü alıyoruz. TRABZON’da 1900’lü yılların başında bir Rum Banker tarafından TRABZON’nun Soğuksu mevkiine yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde TRABZON‘lular tarafından ATATÜRK’e hediye edilen ATATÜRK KÖŞK‘ünü ziyaret ediyoruz. TRABZON’a özgü KAZAZİYE, TRABZON HASIRI, TELKARİ ve daha pek çok çeşit GÜMÜŞ ürünlerini bulabileceğiniz bir mağazada ALIŞVERİŞ yapacağız. TRABZON gezimizin ardından Trabzon Gümüşhane yolunu izleyerek MAÇKA ilçesinden ALTINDERE MİLLİ PARKI içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen SÜMELA MANASTIRI’’na ulaşıyoruz. Vadiye hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ANA KAYA KİLİSESİ, ŞAPEL, ÖĞRENCİ ODALARI vb. bölümlerini geziyoruz. Bu büyüleyici MANASTIR gezimiz sonrasında Karadeniz Sahil yolundan devam ederek  otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama TRABZON

  4.GÜN: UZUNGÖL – DEMİRKAPI YAYLASI – AYDER – ZİL KALE – PALOVİT ŞELALESİ – BATUM 
  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp KARADENİZ'İN olmazsa olmazı UZUNGÖL’e geliyoruz. HALDİZEN ÇAYININ önünün heyelan neticesinde yüzlerce yıl önce kapanmasıyla oluşmuş olan bu göl ve çevresi KARADENİZİNen önemli turizm noktalarından biri oldu. Doğa harikası UZUNGÖL’de vereceğimiz serbest zaman sonrası minibüslere binip UZUNGÖL’ü yüksekten gören bir noktadan fotoğraflarımızı çekip 1800 mt yükseklikte bulunan DEMİRKAPI YAYLASINA çıkıyoruz. Yayla gezimiz sonrası otobüsümüze gelip RİZE’de RİZE BEZLERİNİN dokunduğu bir atölyede durup bu el sanatı hakkında bilgi alıp RİZE BEZİ  ALIŞ-VERİŞ’i yaptıktan sonra FIRTINA VADİSİ içinde FIRTINA DERESİ kenarında PINAR ALABALIK TESİSLERİNDE  yine bu derenin Balığı olan KIRMIZI BENEKLİ ALABALIK İLE BERABER MUHLAMA-TURŞU KAVURMA-LAZ BÖREĞİ’nden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından FIRTINA DERESİ VE FIRTINA VADİSİ’nin muhteşem manzarasıyla KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI dahilinde yer alan AYDER YAYLASI’na ulaşıyoruz. AYDER YAYLASI’nda KALEGON, GELİN TÜLÜ ŞELALESİ gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Yaylada Şelale manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüşümüzü tamamlayıp ÇAMLIHEMŞİN’de bizi bekleyen minibüslere binip  zengin bir fauna ve flora yaşam alanına sahip olan  heyecanlı ve sürprizlerle dolu yolculuğumuza önce ŞENYUVA KÖYÜ (ÇİNÇİVA) ile başlayıp Fırtına deresi üzerinde bulunan yaklaşık 400 yıllık bir köprü olan ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ’nü görüp vadi içerisinde orta çağ da yapılmış bir kale olan ZİLKALE yi göreceğiz. Sonrasında ÇAT VADİSİ içlerinde saklı muhteşem PALOVİT ŞELALESİ’ni göreceğiz. Bu güzel ve keyifli turlardan sonra Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısına varıp Batum’a giriş yapıyoruz. Çoruh Nehri’ni görüp Batum’a ulaşıyoruz. Batum’da göreceğimiz yerler arasında Orta Camii – Türk Sokağı – Avrupa Meydanı – Medea Heykeli, Altın Post Heykeli, Poseidon Çeşmesi – Piazza – Alfabe Kulesi – Ters Restorant – Ali – Nino Heykeli – Dans eden sular bulunuyor.
  Akşam konaklama İBERİA HOTEL – BATUM
  Batum Gürcü Gecesi yemekli eğlenceli: EXTRA (Karetur tavsiye ediyor)

  Önemli Not:
   Batum’a geçişte T.C. vatandaşları için – Yeni Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakat name gerekmektedir.
  * Batum geçişi tur tarihlerinde Covid – 19 ülkeler arası gümrük kapılarında uygulanacak işlem kuralları geçerli olacaktır.

  5. GÜN: HOPA – BORÇKA – KARAGÖL  – TİREBOLU 
  Sabah kahvaltısının ardından Batum’dan ayrılıyoruz. Gümrük işlemlerimiz tamamlandıktan sonra Hopa’dan Borçka’ya ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen minibüslerle yaklaşık bir saatlik bir yolculuk ile KARAGÖL’e geliyoruz. Bölgenin en güzel göllerinden olan BORÇKA KARAGÖL’de keyifli vakitler geçirip güzel anılarla ayrılıyoruz. BORÇKA’ya dönüş yolunda YÖRESEL bir menüden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında HOPA üzerinden sahil yolunu takip edip TİREBOLU’ya varıyoruz ve Otelimize yerleşiyoruz.
  Akşam yemeği ve konaklama Hebo Marina Otel – TİREBOLU

  6.GÜN : TİREBOLU – GİRESUN – ORDU – ORDU TELEFERİK –  SAMSUN – İZMİR
  Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp GİRESUN yolu ile ORDU’ya ulaşıyoruz. ORDU merkezde TELEFERİK   ile BOZTEPE’ye çıkıp muhteşem ORDU MANZARASI eşliğinde çayımızı yudumluyoruz. Bu muhteşem manzara ve teleferik gezintisi ardından Karadeniz sahil yolu ile TERME’ye ulaşıyoruz. Karadeniz bölgesinin en büyük yol tesisi olan ULUSOY TERME TESİSLERİNDE öğle yemeğimizi alıyoruz. Buraya kadar gelmişken TERME PİDESİ yemenizi öneriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından SAMSUN, ANKARA yolu ile AFYON, UŞAK, KULA üzerinden yolda verilen molaların ardından İZMİR’e ulaşıyoruz. Siz değerli KARE TUR misafirlerimize bir sonraki KARE TUR Organizasyonunda buluşuncaya kadar veda ediyoruz.

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER
  * Otellerde 4 Gece Konaklama (3*,4* Butik, Yayla Hotel Konaklamaları)
  * 3 Akşam yemeği 4 Sabah kahvaltısı
  * Lüks Otobüsler İle Ulaşım
  Batum Ulaşım, Batum Turu ve Konaklaması
  * Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
  * Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberleri)

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  * Tüm Öğle Yemekleri
  * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
  * Batum’da Akşam yemeği
  * Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri + 1 Yöresel öğle yemeği (Toplamı : 500,TL – Zorunludur)
  * Müze giriş ücretleri
  * Zipline Salıncak ve Ordu Teleferik ücreti
  * Yurtdışı Çıkış Fonu
  * BATUM’DA GÜRCÜ GECESİ

  Önemli Not : Batum’a geçişte T.C. vatandaşları için – Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.

  * Gümrükte yaşanan Kişisel sorunlardan Karetur sorumlu değildir.
  * T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin geçişleri için bilgi alınız.
  * Batum geçişi tur tarihlerinde Covid – 19 ülkeler arası gümrük kapılarında uygulanacak işlem kuralları geçerli olacaktır.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
20:30 Mavişehir Mavi Bahçe Önü > 20:40 Bostanlı İskele > 20:45 Karşıyaka Anıt > 20:55 Bayraklı Üsgeçit > 20:00 Üç Kuyular Zıraat bankası Önü > 20:20 Hatay Üçyol > 20:35 Lozan Atatürk Lisesi > 21:00 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi Önü
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 1. Otellerde 4 Gece Konaklama (3*,4* Butik, Yayla Hotel Konaklamaları)
 2.  3 Akşam yemeği 4 Sabah kahvaltısı
 3.  Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 4.  Batum Ulaşım ve Batum Turu
 5.  Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
 6.  Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberleri)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 1.  Tüm Öğle Yemekleri
 2.  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
 3.  Batum’da Akşam yemeği
 4.  Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri + 1 Yöresel öğle yemeği (Toplamı : 500,TL – Zorunludur)
 5.  Müze giriş ücretleri
 6.  Zipline Salıncak ve Ordu Teleferik ücreti
 7.  Yurtdışı Çıkış Fonu
 8.  iki kişi ve daha çok katılımcılarda soyisim aynı olmaması halinde tek koltuk farkı alınır.

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

Gizemli Gap Turu

Gizemli Gap Turu

İzmir Çıkışlı Gap Turu, Adana, Hatay, Gaziantep, Urfa, Mardin, Midyat, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş

İzmir Otobüs 6 Gece 7 Gün
3.950,00 TL
İNCELE
2023 Gizemli Gap Turu

2023 Gizemli Gap Turu

İzmir Çıkışlı Gap Turu, Adana, Hatay, Gaziantep, Urfa, Mardin, Midyat, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş

İzmir Otobüs 6 Gece 7 Gün
6.000,00 TL
İNCELE
Gizemli Gap Turu - Uçaklı

Gizemli Gap Turu - Uçaklı

İzmir, Ankara, İstanbul'dan Uçakla Gap Turu, Adana, Hatay, Gaziantep, Urfa, Mardin, Midyat, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş

Uçakla 5 Gece 6 Gün
6.900,00 TL
İNCELE
Kapadokya Turu 3 Gece 3 Gün

Kapadokya Turu 3 Gece 3 Gün

İzmir'den Kapadokya Turu, Ürgüp, Göreme, Avanos, Uçhisar, Aksaray, Konya, Mevlana

İzmir Otobüs 3 GECE 3 GÜN
2.350,00 TL
İNCELE