Hey Gidi Karadeniz

Tur Fiyatları

** İzmir'den Karadeniz ve Yaylaları Turu - 4 Gece 5 Gün 
** Turlarımız Kurallara Uygun ve Kısıtlamalardan Muaftır...
** En İyi Hizmet, En İyi Otel ve En iyi Fiyat Garantisi

** Ayder Yaylasında; Şimşir Ormanları – Palovit Şelalesi – Zilkale,
** Borçka Karagöl gezisi ve Karadeniz Mutfağı Borçka’da,
** Batum Gezisi Tur programına dahil ve Extra değildir…

 • KAMPANYALI KISA KARADENİZ TURU

  HAREKET NOKTALARI:

  > 20:30 Mavişehir Mavi Bahçe Önü 
  > 20:40 Bostanlı İskele 
  > 20:45 Karşıyaka Anıt  
  > 20:55 Bayraklı Üsgeçit 
  > 20:00 Üç Kuyular Zıraat bankası Önü 
  > 20:20 Hatay Üçyol 
  > 20:35 Lozan Atatürk Lisesi
  > 21:00 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi Önü
  > SERVİS DANIŞMA HATTIMIZ : 05453006065

  1. GÜN : İZMİR – AMASYA – MUMYA MÜZESİ - SAMSUN

  Yolda alacağımız sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından. AMASYA’ya ulaşıp turumuza başlıyoruz. Gecesi de gündüzü de birbirinden güzel bu şehirde ilk olarak dünyanın en büyük MUMYA MÜZESİ olan AMASYA ARKEOLOJİ MÜZESİ’ ziyaret  ediyoruz. ARKEOLOJİ, ETNOĞRAFYA, ve MUMYALAR bölümlerini gezdikten sonra AMASYA’da şehzadelik yapmış ve Osmanlı’ya padişah olmuş SULTAN 2.BEYAZIT KÜLLİYESİziyaret ediyoruz. Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, o dönemde payitaht İstanbul’u merak eden, ama gidemeyen Amasyalılar için İstanbul siluetinin çizildiği  TARİHİ ŞADIRVAN, kapı girişlerindeki denge sütunlarını ve camiinin içini gördükten sonra YEŞİLIRMAK kıyısına iniyoruz. YeşilırmakSivas’tan doğarak Samsun’un Çarşamba ilçesinde denize dökülene kadar geçtiği tüm bölgelere hayat verir. Amasya, Yeşilırmak’ın iki yakasına yerleşmiş bir şehirdir. Amasya; Osmanlı döneminden kalma 18. ve 19. Yy konaklarını, Yeşilırmak boyunca sıra sıra inci tanesi gibi dizilmiş yalı olarak adlandırılan evleri, İran kökenli Pontus krallarının HARŞENA DAĞINA oyularak tapınak görüntüsü alan mezarlarını, FERHAT VE ŞİRİN efsanesini ve ŞEHZADELER PARKINDAKİ Padişah büstlerini göreceğimiz görsel bir şölenle sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Şehzadeler parkında yapacağımız yürüyüş sonrasında Roma dönemi kemerleri üzerine oturtulmuş Alçak Köprüden geçerek AMASYA gezimizi tamamlayıp HAVZA-KAVAK üzerinden SAMSUN’a ulaşıp SAMSUN’da ilk durağımız BATI PARK. Kadın savaşçı kabilelerin yaşamını anlatan AMAZON KÖYÜ nü ve AMAZON HEYKELİNİ görüp BATI PARKI tan ayrılıp SAMSUN merkezde bulunan ATATÜRK ANITI(ONUR ANITI) ve  BANDIRMA VAPURU gezilerimiz sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  ’ya gelip Ordu merkezde TELEFERİK ile BOZTEPE ye çıkıp muhteşem Ordu manzarası eşliğinde çayımızı yudumluyoruz. Bu muhteşem manzara ve teleferik gezintisi ardından Otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemek ve konaklama Otelimizde.

  2.GÜN : TRABZON – SÜMELA MANASTIRI- ATATÜRK KÖŞKÜ – AKÇAABAT – ÇAY FABRİKASI - UZUNGÖL

  Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp ÜNYE-FATSA-ORDU üzerinden  TRABZON’a ulaşıyoruz. Köfte denilince markalaşmış AKÇAABAT KÖFTECİSİNDE öğle yemeği menümüzü alıyoruz. TRABZON’da 1900’lü yılların başında bir Rum Banker tarafından TRABZON’nun Soğuksu mevkiine yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde TRABZON'lular tarafından ATATÜRK’e hediye edilen ATATÜRK KÖŞK'ünü ziyaret ediyoruz. TRABZON’a özgü KAZAZİYE, TRABZON HASIRI, TELKARİ ve daha pek çok çeşit GÜMÜŞ ürünlerini bulabileceğiniz bir mağazada ALIŞ-VERİŞ yapacağız.TRABZON gezimizin ardından Trabzon Gümüşhane yolunu izleyerek MAÇKA ilçesinden ALTINDERE MİLLİ PARKI içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen SÜMELA MANASTIRI’’na ulaşıyoruz. Vadiye hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ANA KAYA KİLİSESİ, ŞAPEL, ÖĞRENCİ ODALARI,vb.bölümlerini geziyoruz.Bu büyüleyici MANASTIR  gezimiz sonrasında Karadeniz Sahil yolundan devam ederek  otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

  3. GÜN : RİZE – HOPA – BORÇKA – KARAGÖL – SARP - BATUM

  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp RİZE’ye ulaşıyoruz RİZE BEZLERİNİN dokunduğu bir atölyede durup bu el sanatı hakkında bilgi alıp RİZE BEZİ  ALIŞ-VERİŞ’i yaptıktan KARADENİZ SAHİL YOLU ile HOPA üzerinden BORÇKA’ya ulaşıyoruz.Burada bizleri bekleyen minibüslerle yaklaşık bir saatlik bir yolculuk ile KARAGÖL’e geliyoruz.Bölgenin en güzel göllerinden olan BORÇKA KARAGÖL’de keyifli vakitler geçirip güzel anılarla ayrılıyoruz. BORÇKA’ya dönüş yolunda YÖRESEL bir menüden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz.Sonrasında HOPA üzerinden SARP SINIR KAPISI’na varıp gümrük işlemleri sonrası GÜRCİSTAN-BATUM’a giriş yapıyoruz. . BATUM’da  ORTA CAMİ-TÜRK SOKAĞI-AVRUPA MEYDANI-MEDEA HEYKELİ-POSEİDON ÇEŞMESİ-PİAZZA-ALFABE KULESİ ALİ NİNO HEYKELİ’ni görüp Akşam yemeğini (Extra) BATUM’da aldıktan sonra TÜRKİYE’ye dönüş yapıp konaklayacağımız Otelimize yerleşiyoruz. 
  NOT: Pandemi nedeniyle kapalı olan Sarp Sınır Kapısı açılırsa Batum turu yapılacaktır. 

  Batum Gürcü Gecesi yemekli eğlenceli: EXTRA (Karetur tavsiye ediyor) 

  Önemli Not: Batum’a geçişte T.C. vatandaşları için – Yeni Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.

  4. GÜN: ARDEŞEN – FIRTINA DERESİ – AYDER – BADARA YAYLASI – PALOVİT ŞELALESİ – ZİL KALE- SÜRMENE

  Sabah kahvaltısının ardından  FIRTINA DERESİ VE FIRTINA VADİSİ’nin muhteşem manzarasıyla KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI dahilinde yer alan AYDER YAYLASI’ na ulaşıyoruz. AYDER YAYLASI’ nda KALEGON,GELİN TÜLÜ ŞELALESİ gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Yaylada Şelale manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüşümüzü tamamlayıp zengin bir fauna ve flora yaşam alanına sahip olan FIRTINA VADİSİ içinde FIRTINA DERESİ kenarında PINAR ALABALIK TESİSLERİNDE  yine bu derenin Balığı olan KIRMIZI BENEKLİ ALABALIK-MUHLAMA-TURŞU KAVURMA-LAZ BÖREĞİ’nden oluşan öğle yemeğimizi yedikten sonra TULUM dinleyip HORON vurup keyifli anlar yaşayacağız.Yemek sonrası minibüslere binip heyecanlı ve sürprizlerle dolu yolculuğumuza ŞENYUVA KÖYÜ(ÇİNÇİVA) ve KÖPRÜSÜ, ZİLKALE ile başlıyoruz.ÇAT VADİSİ içlerinde saklı muhteşem PALOVİT ŞELALESİ’ni gördükten sonra bulutların üstünde buzul gölü ile ünlü yaklaşık 1850 metre yükseklikte insan etkisinden kendini  olabildiğince uzak tutabilmiş BADARA YAYLASI’na ulaşıyoruz. KARADENİZ’de bulabileceğiniz en güzel manzarada SALINCAK ta sallanarak fotoğraf çekilip keyifli anlar geçirdikten sonra KAÇKAR DAĞLARININ eşsiz ağaçlarını barındıran ŞİMŞİR ORMANI içinde yapacağımız güzel bir yolculuk sonrası otobüsümüze ulaşıp FIRTINA DERESİNE hoşçakal diyoruz.Tekrardan KARADENİZ SAHİL YOLUNA çıkıp önce bıçaklarıyla ünlü SÜRMENE ‘de BIÇAK ALIŞ-VERİŞ’i yapıp Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemek ve konaklama Otelimizde.

  5. GÜN: ORDU – BOZTEPE TELEFERİK – TERME – ÇORUM – AFYON - İZMİR

  Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp , GİRESUN yolu ile ORDU’ya ulaşıyoruz. ORDU merkezde TELEFERİK ile BOZTEPE’ye çıkıp muhteşem ORDU MANZARASI eşliğinde çayımızı yudumluyoruz. Bu muhteşem manzara ve teleferik gezintisi ardından Karadeniz sahil yolu ile TERME’ye ulaşıyoruz. Karadeniz bölgesinin en büyük yol tesisi olan ULUSOY TERME TESİSLERİNDE öğle yemeğimizi alıyoruz.Buraya kadar gelmişken TERME PİDESİ yemenizi öneriyoruz. sonrası MERZİFON üzerinden ÇORUM’a ulaşıp Ulusoy Dinlenme Tesislerinde vereceğimiz molada Meşhur ÇORUM LEBLEBİSİ alma fırsatımız oluyor.Sonrasında ANKARA , AFYON , UŞAK , KULA üzerinde geç saatlerde İZMİR’e ulaşıp bir turumuzu daha tamamlayıp bir sonraki KARE TUR Organizasyonunda  görüşmek dileğiyle Siz Değerli Misafirlerimize Hoşçakal diyoruz

   

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER
  * Otellerde 4 Gece Konaklama (3*,4* Butik, Yayla Hotel Konaklamaları)
  * 3 Akşam yemeği 4 Sabah kahvaltısı
  * Lüks Otobüsler İle Ulaşım
  Batum Ulaşım ve Batum Turu
  * Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
  * Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberler
  i)

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  * Tüm Öğle Yemekleri
  * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
  * Batum’da Akşam yemeği
  * Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri + 2 Yöresel öğle yemeği (Toplamı : 300,TL – Zorunludur)
  * Müze giriş ücretleri
  * Zipline Salıncak ve Ordu Teleferik ücreti
  * Yurtdışı Çıkış Fonu

  *BATUM’DA EXTRA GÜRCÜ GECESİNE KATILMAK İSTEYENLER (DANS GÖSTERİSİ, MÜZİK YEMEKLİ VE İÇECEKLİ

   

  Not Önemli : 2021 yılında Sümela Manastırı iyileştirme çalışmaları devam etmektedir. Sümela Manastırı yer aldığı Altındere Vadisine kadar kesin gidilecektir. Ziyaret edilen tarihe göre Rehberimiz Manastır içinde çalışma devam etmesi durumunda seyir teraslarından anlatım yapacaktır.

  Önemli Not : Batum'a geçişte T.C. vatandaşları için - Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.
  * Gümrükte yaşanan Kişisel sorunlardan Karetur sorumlu değildir.
  * T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin geçişleri için bilgi alınız

   

   

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
20:30 Mavişehir Mavi Bahçe Önü > 20:40 Bostanlı İskele > 20:45 Karşıyaka Anıt > 20:55 Bayraklı Üsgeçit > 20:00 Üç Kuyular Zıraat bankası Önü > 20:20 Hatay Üçyol > 20:35 Lozan Atatürk Lisesi > 21:00 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi Önü
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 1. Otellerde 4 Gece Konaklama (3*,4* Butik, Yayla Hotel Konaklamaları)
 2.  4 Akşam yemeği 4 Sabah kahvaltısı
 3.  Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 4.  Batum Ulaşım ve Batum Turu
 5.  Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
 6.  Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberleri)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 1.  Tüm Öğle Yemekleri
 2.  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
 3.  Batum’da Akşam yemeği
 4.  Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri + 2 Yöresel öğle yemeği (Toplamı : 300,TL – Zorunludur)
 5.  Müze giriş ücretleri
 6.  Zipline Salıncak ve Ordu Teleferik ücreti
 7.  Yurtdışı Çıkış Fonu
 8.  iki kişi ve daha çok katılımcılarda soyisim aynı olmaması halinde tek koltuk farkı alınır.

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

Dalyan - İztuzu Plajı - Tekne Turu

Dalyan - İztuzu Plajı - Tekne Turu

Günübirlik Dalyan İztuzu Plajı, Tekne Turu, Akyaka Turu

İzmir Otobüs Günü Birlik
200,00 TL
İNCELE
KAZDAĞLARI - AYVALIK - CUNDA ADASI TURU

KAZDAĞLARI - AYVALIK - CUNDA ADASI TURU

Kazdağları Ayvalık Cunda Adası Turu İzmir Çıkışlı Günübirlik Turlar 21 Mayıstan itibaren her Cuma

İzmir Otobüs Günü Birlik
120,00 TL
İNCELE
Akyaka - Güzelköy - Ula Göleti Turu

Akyaka - Güzelköy - Ula Göleti Turu

İzmir'den Akyaka, Ula göleti, Güzelköy Turu Her Hafta Cumartesi ve pazar kalkışlı Günübirlik Turlar

İZMİR OTOBÜS Günü Birlik
120,00 TL
İNCELE
ÖDEMİŞ - BİRGİ - GÖLCÜK TURU

ÖDEMİŞ - BİRGİ - GÖLCÜK TURU

İzmir' den Çıkışlı Her Hafta Cumartesi; Ödemiş, Ödemiş Pazari, Birgi, Gölcük Turu

İZMİR OTOBÜS Günü Birlik
120,00 TL
İNCELE
Venedik Gayrimenkul ve Emlak Danışmanlığı