İstanbul - Edirne Turu Gündüz Çıkışlı

Tur Fiyatları

  TarihMüsaitlik İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatakİki Yetişkin Yanında
  1. Çocuk
  28.10.2021Müsait1.180,00 TL1.480,00 TL 1.180,00 TL0 - 4 Yaş Ücretsiz
  5 - 12 Yaş 880,00 TL

GECE YOLCULUĞU YOK - SÜPER İSTANBUL TUR PROGRAMI

 • İSTANBUL TURU EDİRNELİ

  Hareket Noktaları: 
  >
   06:30 Mavişehir Mavi Bahçe Önü 
  06:45 Bostanlı İskele 
  06:50 Karşıyaka Anıt 
  06:55 Bayraklı Üsgeçit 
  06:30 Üç Kuyular Zıraat bankası Önü 
  06:45 Hatay Üçyol 
  06:50 Lozan Atatürk Lisesi
  07:00 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi Önü

  > SERVİS DANIŞMA HATTIMIZ : 05453006065

  1.GÜN : HAREKET – İSTANBUL - SULTANAHMET - TOPKAPI - AYASOFYA - YEREBATAN  (Yeni Otoyol ve Osmagazi Köpsüyle) 
  Belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra güzel geçen bir yolculukla yeni otoyolla öğlen saatlerinde İstanbul’a ulaşıyoruz. Tarih ile iç içe İstanbul'da ilk olarak Tarihi Yarımada'da  turumuza başlıyoruz. Topkapı Sarayında, Bab-ı Hümayun, Ayairini, Babüsselam, Saltanat arabaları, Mutfaklar ve porselen kolleksiyonu, Divan-ı Hümayun ve Adalet Kulesi, Hazine (silahlar), Babüssade, Arz Odası, III. Ahmet Kütüphanesi, Kutsal Emanetler Dairesi, Hamam, Topkapı Hazineleri, Mecidiye, Bağdat ve Revan Köşkleri, Kameriye ve Has Bahçe bölümlerini geziyoruz. Daha sonra mimarisi, ihtişamı, büyüklüğü ve işlevselliği yönünden ilk ve son ünik uygulama olarak görülen Ayasofya Müzesi’ni geziyoruz. Eskiden saraylara su sağlamak için I. Justinyen devrinde yapılmış, İstanbul’daki en büyük kapalı sarnıç özelliğini taşıyan Yerebatan Sarnıcı ziyaretinden sonra Hipodrom’a geçiyoruz. At ve atlı araba yarışlarının yapıldığı Hipodrom Meydanı’nda Alman Çeşmesi, Mısır Dikilitaşı, Yılanlı ve Örme Sütunları geziyoruz. Sultanahmet Meydanı’na adını veren Türk ve İslam dünyasının en ünlü anıtlarından biri olan Sultanahmet Camii ziyaretinden sonra otobüsümüzle buluşup otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  2.GÜN : DOLMABAHÇE - BOĞAZ TURU –  MİNİATÜRK
  Sabah kahvaltısından sonra Otelimizden ayrılıp ilk olarak Panorama 1453 Tarih Müzesini geziyoruz ardından içindeki eşyalarla döneminin yaşamını tanıtması bakımından ilginç olan ve ATATÜRK ‘ün ömrünün son yıllarında oturduğu DOLMABAHÇE SARAYI ’nı gezmeye gidiyoruz. Daha sonra BOĞAZ TURUNA çıkıyoruz. Beşiktaş, Ortaköy, Arnavutköy, Bebek, Rumeli Hisarı, Emirgan, Yeniköy boyunca tarihi yalılar arasından turumuzu tamamlayıp, Haliç’in kıyısından geçerek Eyüp’e geliyor ve teleferik ile Piyer-Loti’ ye çıkarak çaylarımızı Haliç’in eşsiz güzelliği karşısında içiyoruz. Ardından MİNİATURK MÜZESİ’Nİ ziyaret ediyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  3.GÜN : 1453 PANORAMA MÜZESİ - ADALAR VAPURU - ADALAR TURU - AKVARYUM 
  Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıp Adalar vapuru ile KINALI, BURGAZ, HEYBELİ adayı panoramik görüyoruz. Adalar vapurundan BÜYÜK ADA'da inip rehberimizin vereceği serbest zamanda ada turumuzu yapıyoruz. Adalar gezimizin ardından otobüsümüz ile buluşup Akvaryum gezimiz için İstanbul Forum Alış Veriş merkezime gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş merkezinde serbest gezebilirler dileyen misafirlerimiz de Akvarum Gezisi yapabilirler. Akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  4.GÜN : İSTANBUL - EDİRNE - İZMİR
  Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp EDİRNE'ye ulaşıyoruz. EDİRNE ‘de SELİMİYE CAMİİARASTA, ESKİ CAMİİRÜSTEMPAŞAÜÇ ŞEREFELİ, BALKAN ŞEHİTLİĞİADALET KASRITARİHİ KIRKPINAR GÜREŞLERİ MEYDANI gezilerimizin ardından, öğle yemeğinde meşhur Edirne ciğerini tadıyoruz. Edirne‘nin sembolü Deva-i Misk tatlısıBadem Ezmesi, Edirne Peyniri alış verişi için aldığımız serbest zamanın ardından Çanakkale üzerinden İzmir'e doğru yola çıkıyoruz. Yoldaki gerekli molaların ardından İzmir'e ulaşıyoruz. Bir dahaki düzenlenecek KARETUR’un güzel turlarında buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.   

  ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

  • 3 Gece Y.P Lüks Otel Konaklama
  • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
  • Çevre Gezileri
  • Seyahat Sigortası
  • Otobüs içi İkramları
  • 3 Sabah kahvaltısı - 3 Akşam Yemeği
  • Rehberlik Hizmetleri

  ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Tüm Öğlen Yemekleri - Yol güzergahında alınan yemekler
  • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
  • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar (Kumkapı gibi)
  • Müze Ören Yeri Girişleri
  • Boğaz ve Tekne Turu - Adalar vapuru - Akvaryum giriş ücretleri


  İSTANBUL HAKKINDA KISACA BİLGİ 
  İstanbul, Türkiye'nin en kalabalık, iktisadi ve kültürel açıdan en önemli şehri. İktisadi büyüklük açıdan dünyada 34., nüfus açısından belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre Avrupa'da birinci sırada gelir. İstanbul Türkiye'nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç'i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa'daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya'daki bölümüne ise Anadolu Yakası denir. Tarihte ilk olarak üç tarafı Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç'in sardığı bir yarım ada üzerinde kurulan İstanbul'un batıdaki sınırını İstanbul Surları oluşturmaktaydı. Gelişme ve büyüme sürecinde surların her seferinde daha batıya ilerletilerek inşa edilmesiyle 4 defa genişletilen şehrin  39 ilçesi vardır. Sınırları içerisinde ise büyükşehir belediyesi ile birlikte toplam 40 belediye bulunmaktadır.

  Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, M.S. 330 - 395 yılları arasında Roma İmparatorluğu, 395 - 1204 ile 1261 - 1453 yılları arasında Doğu Roma İmparatorluğu, 1204 - 1261 arasında Latin İmparatorluğu ve son olarak 1453 - 1922 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yaptı. Ayrıca, hilafetin Osmanlı Devleti'ne geçtiği 1517'den, kaldırıldığı 1924'e kadar, İstanbul İslamiyet'in de merkezi oldu.
   
  İSTANBUL'DA ÖNE ÇIKAN GEZİ BÖLGELERİ
  Sultanahmet, Eminönü, Taksim, Beyoğlu, Karaköy, Ortaköy, Fatih, Eyüp, Fener, Balat, Üsküdar, Çamlıca, İstanbul Boğazı, Adalar, Saraylar, Müzeler, İstanbul'da en önemli gezi alanlarıdır.

  EDİRNE HAKKINDA : 
  Edirne, Anadolu’yu Avrupa’ya birleştiren bir konumda olması nedeniyle zengin bir kültüre de sahiptir. İl genelinde Osmanlı Türk kültürünü yansıtan 612 tarihi eser vardır. Bu eserlerden bir bölümü (Selimiye Camii, Üç Şerefeli Cami, Kervansaray, Meriç Köprüsü, Eski Cami v.b.) sağlamlılığını korumakta olup halen kullanılmaktadır. Bunlara benzer bir bölüm tarihi yapı da restore edilmektedir.
   

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İzmir Çıkışlı Edirneli Süper İstanbul Turu
Tur Hareket Tarihleri:
28 Ekim

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 3 Gece Y.P Lüks Otel Konaklama
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Seyahat Sigortası
 • Otobüs içi İkramları
 • 3 Sabah kahvaltısı - 3 Akşam Yemeği
 • Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğlen Yemekleri - Yol güzergahında alınan yemekler
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar (Kumkapı gibi)
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Boğaz Turu - Adalar vapuru - Akvaryum giriş ücretleri

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

Süper Karadeniz Turu

Süper Karadeniz Turu

İzmir'den Amasra, Safranbolu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Amasya, Ankara

İzmir Otobüs 7 Gece 8 Gün
1.480,00 TL
İNCELE
Van' lı Gap Turu

Van' lı Gap Turu

HATAY-ANTEP-URFA-MARDİN-VAN-DİYARBAKIR-ADIYAMAN-MARAŞ-ADANA-TATVAN-AHLAT-VEYSELKARANİ-ADİLCEVAZ-ERCİŞ-MURADİYE-SİLVAN (7 GECE OTEL KONAKLAMALI)

İzmir Otobüs 8 Gece 9 Gün
SORUNUZ
İNCELE
Gizemli Gap Turu

Gizemli Gap Turu

İzmir'den Gap Turu, Adana, Hatay, Gaziantep, Urfa, Mardin, Midyat, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş

İzmir Otobüs 6 Gece 7 Gün
1.580,00 TL
İNCELE
Gizemli Gap Turu - Uçaklı

Gizemli Gap Turu - Uçaklı

Adana, Hatay, Gaziantep, Urfa, Mardin, Midyat, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş

Uçakla 5 Gece 6 Gün
2.250,00 TL
İNCELE
Venedik Gayrimenkul ve Emlak Danışmanlığı