Doğu Anadolu Turu

Tur Fiyatları

  TarihMüsaitlik İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatakİki Yetişkin Yanında
  1. Çocuk
  29.07.2022Müsait4.450,00 TL5.450,00 TL 4.450,00 TL0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 12 Yaş 3.450,00 TL

DOĞU ANADOLU TURU / 8 GECE 9 GÜN

KAPADOKYA – KAYSERİ – MUNZUR – OVACIK -  ELAZIĞ – TATVAN
AHLAT – AKDAMAR ADASI – VAN – MURADİYE ŞELALESİ – İSAK PAŞA SARAYI
KARS – ANİ HARABELERİ – SARIKAMIŞ – ERZURUM – ERZİNCAN – SİVAS

 • TUNCELİ, OVACIK, MUNZUR'LU SÜPER PROGRAM

  HAREKET NOKTALARI

  *18:00 Mavibahçe Mavi Bahçe Önü
  *
  18:10 Bostanlı İskele
  *
  18:15 Karşıyaka Anıt Önü
  *
  18:40 Üçkuyular Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü
  *
  19:00 Hatay Üçyol Otobüs Ofisleri Önü
  *
  19:15 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi önü
  SERVİS DANIŞMA: 0545 300 60 65

  Rezervasyon anında lütfen biniş yerinizi kesinleştiriniz.

  1. GÜN: İZMİR HAREKET – AFYON - KONYA - AKSARAY
  Akşam belirnen noktalardan değerli Gezenti tur misafirlerimizi aldıktan sonra hareket ediyoruz. Güzel bir yolculuk ve molalarla sabah saatlerinde AKSARAY’da oluyoruz.

  2. GÜN: AKSARAY – KAYSERİ – DARENDE - MALATYA
  Sabah saatlerinde Aksaray Ağaçlı Tesislerinde alacağımız (extra) sabah kahvaltısından sonra yolculuğumuza devam ediyoruz ilk durağımız olan Kayseri’ ye ulaşıyoruz. Burada Görkemli yapılarından olan Hunat Hatun Külliyesi‘ni gezip, Kurtuluş Savaşı sırasında Kuvayi Milliye Binası olarak kullanılan Saat Kulesi’ni ve Kayseri Kalesi’nin görülmesinin ardından Kayserinin meşhur çarşısı olan Pastırmacılar Çarşısında alışveriş için serbest zaman kullandıktan sonra Kayseri’ den ayrılıp Malatya’ ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz, yeşil vadiler ve göllerin güzel manzaraları eşliğinde Darende Üzerinden kayısının başkenti Malatya’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Battal gazi türbesi, Malatya Ulu camii, Mustafapaşa Kervansarayı gezilerimiz ardından Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Otelimizde.

  3.GÜN: MALATYA - MUNZUR – OVACIK – TUNCELİ - ELAZIĞ
  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, Malatya merkezde, Şire pazarında alışveriş yapabilmeniz adına kısa bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız ardından Panoramik  şehir turu, Atatürk evi, tarihi Malatya evlerinin bulunduğu Beş Konaklar mevkii ve eski Malatya (Battal Gazi) gezileri sonrası Malatya’ dan ayrılıp Tunceli’ ye geçiyoruz. Merkezde vereceğimiz kısa serbest zaman sonrası Ovacık’ a ulaşıp yörede yetiştirilen organik ürünlerin satıldığı bir dükkanda alışveriş yaptıktan sonra Munzur Vadisi’ sinden geçip Munzur Suyunun çıktığı yöre halkı tarafından kutsal kabul edilen ,sarp kayalardan akan 40 su kaynağından oluşan Munzur Gözeleri’ ne ulaşıp doğanın bu mucizesini yerinde görme ayrıcalığını yaşıyoruz .Son olarak Munzur Baba Türbesini ‘ni ziyaret edip Elazığ’ a dönüyoruz. Urartular döneminden MÖ. 8. YY’dan kalma ardından Harput kalesini gördükten sonra şehir manzarasını en güzel şekilde görebileceğimiz bir noktada yapılmış ve İtalya’daki Pisa kulesinden çok daha eğri bir biçimde yüzyıllardır ayakta duran Harput ulu camiini ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  4.GÜN: ELAZIĞ – TATVAN – SELÇUKLU MEZARLIĞI – AKDAMAR ADASI – VAN
  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, Keyifli geçecek yolculuğumuzda Muhteşem Anadolu manzaralarıyla Tatvan’a ulaşıyoruz. Emir Bayındır Kümbeti, Erzen Hatun Kümbeti gezimizin sonrasında öğle yemeğimizi Tatvan’da alıyoruz. Dünyanın en büyük Türk İslam mezarlığı olarak bilinen Selçuklu Mezarlığı ve Tarihi eserleri ziyaret ediyoruz. Daha sonra Gevaş’a ulaşıyoruz. Van Gölü‘nün hüzünlü hikayesini sularına yansıtan tekne turu ile Akadamar Adası‘na geçiyoruz. Van’ın sınırları içerisinde kalan Akdamar Adası ve ada üzerinde yer alan Surp Haç Kilisesi Türkiye’nin görülmesi gereken yerlerinin başında geliyor. Ada gezimizin ardından Tuşba Kalesi’ni ( Van Kalesi ) ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  5.GÜN: MURADİYE ŞELALESİ – İSHAK PAŞA SARAYI – ANİ HARABELERİ -  KARS
  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp turumuza devam ediyoruz, turumuzda ilk durağımız Van’ ın ilçeyle aynı adı taşıyan Muradiye Şelalesi ve Şeytan Köprüsü oluyor. Burada alacağımız serbest zaman ve fotoğraf molamız sonrası turumuza Tendürek Dağı Geçidi'nden geçerken katılaşmış lavları, Çaldıran Ovası'ndan geçerken 1514 yılında Yavuz Sultan Selim ile Safevi hükümdarı Şah İsmail arasındaki büyük savaşın geçtiği alanları göreceğiz. Sonrasında 5137 m yüksekliği ile ülkemizin en büyük dağı olan Kutsal Ağrı Dağı’nın (5165 m) büyüleyici etkisi altına giriyoruz ve Doğubayazıt’a varıyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Çıldır Oğullarından II. İshak Paşa ile Çolak Abdi Paşa tarafından 1685'te yaptırılan, 1784'te son şekli verilen Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devrindeki son büyük anıt yapısı İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. Ardından 17. yüzyılda yaşayan ve Mem-u Zin adlı eseriyle bilinen edebiyatçı, şair, astronom ve İslam âlimi olan Ahmed-i Hani’nin makamını görüp Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri’ ne gidiyoruz. Ani Harabeleri gezimizin ardından Kars’ a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
  Dileyen misafirlerimiz bu gece Kafkas Gecesi eğlencesine katılabilirler.

  6.GÜN: KARS – SARIKAMIŞ – KATERİNA KÖŞKÜ - ERZURUM
  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp, Kars şehir turumuza başlıyoruz. Kars merkez de geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Kars gezimizin ardından Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Sarıkamış’ta Katerina Köşkü'nü, ziyaretimiz sonrasında yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği molamızı alıp Erzurum’ a geçiyoruz. Akşam saatlerinde Erzurum da oluyoruz. Erzurum’ da Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi gezileri yapıyoruz. Oltu Taşı alış verişi için Taşhan Rüstempaşa Kervansarayı’ da aldığımız serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  7.GÜN: ERZURUM – GİRLEVİK ŞELALESİ - ERZİNCAN – SİVAS
  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp, Erzincan’ a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Tercan – Mama Hatun Türbesi ile Kervansarayını edip Erzincan’ da bulunan bir doğa harikası Girlevik Şelalesi’ ne geçiyoruz. Burada alacağımız serbest zamanda bol bol fotoğraflar çekip çay içebilirsiniz. Molamız sonrası Erzincan’ a doğru devam ediyoruz. Erzincan’da alacağımız öğle yemeğimizin ardından Sivas’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Sivas’a ulaştıktan sonra 1892 yılında Sivas Lisesi olarak yaptırılan ve 1981 yılına kadar Sivas Lisesi olarak kullanılan Cumhuriyet’ in ilanı sürecinde halkın birlik, beraberlik ve bütünlüğünün temellerinin atıldığı en önemli yerlerden biri olan Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, Şifaiye Medrese’ si, Çifte Minareli Medrese, Hükümet Konağı, Paşa Camii ve Kale gezilerimizin ardından Aslanlı çeşmeden su içebileceğiniz, üst katında Nargile keyfi yaparak şehri izleyebileceğimiz veya dileyen konuklarımızın alış veriş yapmaları için Taşhan’da vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  8.GÜN: SİVAS – GÖREME - KAPADOKYA
  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp, Kayseri üzerinden Kapadokya’ ya yolculuğumuza başlıyoruz. Bölgeye ulaştığımızda Kapadokya'nın en güzel yerlerinden Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Barbara Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında olacak. . Yörede üretilen şaraplarının tanıtıldığı şarap mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz.  Kapadokya’nın simgesi haline gelen Üçgüzellerde' de vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. AVANOS AVRASYA OTEL
  NOT: Dileyen konuklarımıza (extra) KAPADOKYA GECESİ EĞLENCESİ'ne katılıyoruz.

  9. GÜN : SULTANHANI - AFYON - İZMİR 
  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, tarihi ipek yolu üzerindeki Selçuklu mimarisi hanlarından en büyüğü olan Sultanhanı Kervansarayı ziyaretiyle gezimizi  tamamlayıp İzmir’ e doğru hareket ediyoruz, yoldaki gerekli molaların ardından uygun saatlerde İzmir’de oluyoruz. Bir sonraki KARETUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz. 

  ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
  7 Gece Otel Konaklama (4*, 5* Hotel Konaklamaları )
  Lüks Otobüsler İle Ulaşım
  Çevre Gezileri
  Zorunlu Seyahat Sigortası
  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

  ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  Tüm Öğlen Yemekleri ve ilk gün sabah kahvaltısı
  Extra belirtilen organizasyonlar
  Tüm Yemeklerde alınan İçecekler
  Otellerdeki yapılan ekstra harcamalar
  Dolmuş ve Tekne ücretleri
  Milli Park Girişleri Müze ve Ören yeri girişleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
*18:00 Mavibahçe Mavi Bahçe Önü *18:10 Bostanlı İskele *18:15 Karşıyaka Anıt Önü *18:40 Üçkuyular Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü *19:00 Hatay Üçyol Otobüs Ofisleri Önü *19:15 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi önü
Tur Hareket Tarihleri:
29 Temmuz

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 7 Gece Otel Konaklama (4*, 5* Hotel Konaklamaları )
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğlen Yemekleri ve ilk gün sabah kahvaltısı
 • Extra belirtilen organizasyonlar
 • Tüm Yemeklerde alınan İçecekler
 • Otellerdeki yapılan ekstra harcamalar
 • Dolmuş ve Tekne ücretleri
 • Milli Park Girişleri Müze ve Ören yeri girişleri

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

Süper Karadeniz Turu

Süper Karadeniz Turu

İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu Amasra, Safranbolu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Amasya, Ankara

İzmir Otobüs 7 Gece 8 Gün
3450.00 TL
İNCELE
Uçaklı Karadeniz Turu 4 Gece 5 Gün

Uçaklı Karadeniz Turu 4 Gece 5 Gün

Süper Karadeniz Turu İzmir'den Uçakla Yayla Konaklamalı Yayla Gezileri Şelaleler ve Şehir Gezileriyle

Uçak 4 GECE 5 GÜN
3500.00 TL
İNCELE
Gizemli Gap Turu

Gizemli Gap Turu

İzmir Çıkışlı Gap Turu, Adana, Hatay, Gaziantep, Urfa, Mardin, Midyat, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş

İzmir Otobüs 6 Gece 7 Gün
3450.00 TL
İNCELE
Lavanta - Sagalassos - Salda Gölü Turu

Lavanta - Sagalassos - Salda Gölü Turu

LAVANTA - SAGALASSOS - SALDA TURU DOLU DOLU PROGRAM

Isparta Hilton Otel Konaklama 1 Gece 2 Gün
900.00 TL
İNCELE
Venedik Gayrimenkul ve Emlak Danışmanlığı