Doğu Ekspresi Turu Kars - Ankara

Tur Fiyatları

 • UÇAK GİDİŞ TREN DÖNÜŞ / 4 GECE 5 GÜN / KÜLTÜR TURU / 2 GECE OTEL & 2 GECE TREN

  Tur Güzergah Bilgileri :

  İstanbul'dan - Erzurum'a Uçakla
  (Anadolu Jet - Pegasus Saat 09:00) 
  İzmir'den - Erzurum'a Uçakla

  (Sun Ekspress 10:25)

  Erzurum ve Sarıkamış Gezileri
  (Erzurum Borapark Otel)
  Kars, Ani Harabeleri ve Çıldır Gölü Gezileri 
  (Kars Park Otel) 
  Kars Garı 22:30 Ankara Tren Garı Buluşma 
  (Doğu Ekspresi Treni Yataklı Vagon 22:00)

  Kars - Ankara arası 30 saat civarı sürüyor. 
  Ankara Garı Karşılama Havalimanı Transferi

  Ankara'dan - İstanbul'a Uçakla
  (Anadolu Jet 12:00) 
  Ankara'dan -  İzmir'e Uçakla 
  (Anadolu Jet 11:00)

  Doğu Ekspresi Kars Treni / Kars - Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Sarıkamış - Erzurum Turu
  Uçakla ; İzmir – Ankara – İstanbul'dan Gidiş // Trenle, Kars'tan – Ankara'ya Dönüş
  İzmir – Ankara – İstanbul’dan Erzurum Uçuşu / Doğu Ekspresi ile Kars – Ankara Tren Seyahati (2 gece Tren Konaklama) 

  1. Gün: İzmir, İstanbul ve Ankara’dan Erzurum’a Uçakla Gidiş - Erzurum, Palandöken, Erzurum

  Sabah saatlerinde İzmir, İstanbul ve Ankara’dan Erzurum’a uçakla ulaşıyoruz. Öğle saatlerinde ulaşacağımız Erzurum ilimizde gezimize başlıyoruz. Erzurum Kongre Binası, Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Döner Kümbet, Taşhan, Oltu Taşı Çarşısı gezilerimiz sonrasında tarihi Erzurum evlerinde çay molası veriyoruz. Turlarımızın ardından Palandöken Kayak Merkezi gezisi yapıyoruz. Turlarımızı bitirdikten sonra Erzurum’daki otelimize yerleşiyoruz.

  2. Gün: Kars Merkezi Gezisi, Kars

  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak turumuza başlıyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi, Katerina Köşkü ve Şehitler Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Sarıkamış gezimizin ardından Kars’a ulaşıyoruz. Kars merkezinde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme görüyoruz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi, Opera Binası, Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler Kilisesi, Kars Müzesi, Kanlı Tabya gezilecek yerler arasında. Sonrasında yöresel ürünlerden alışveriş yaparak akşam saatlerinde Kars’taki otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde. *Dileyen misafirlerimiz Kafkas gecesine katılabilirler. (Ekstra)

  3. Gün: Çıldır Gölü Gezisi, Ani Harabeleri Gezisi, Kars Garı Doğu Ekspresi Treni

  Sabah kahvaltımızın ardından Ermenistan sınırında yer alan, bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Ani Harabeleri gezisinde Ani antik kentinin kalıntıları Arpaçay vadisinde, geniş bir alana yayılıyor. Uçsuz bucaksız vadi manzarasında adım başı bir ibadethane kalıntısı ile tanışacağınız Ani’de göreceğimiz yerler arasında. Bunların yanında  Fethiye Camii, Tigran Honents Kilisesi, Genç Kızlar Kilisesi, Rahibeler Manastırı, Aziz Prkitch Kilisesi, Gagik Kilisesi, Selçuklu Sarayı, Selçuklu Kervansarayı, Manuçehr Camii, İpekyolu Köprüsü ve İç Kale vardır. Ardından Ani Harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Çıldır Gölü’nde verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde, (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak Kars’a geri dönüyoruz. Tren Garına geçerek Muhteşem Tren Yolculuğumuz için hazırlıklarımızı tamamlayarak Trendeki yerlerimizi alıyoruz. Bu gecemizi birbirinden farklı Anadolu manzaralarını seyrederek geçiriyoruz. Akşam yemeği için Trenin Yemekli vagonunda Restorandan ücreti karşılığında temin edilebilir. Gecemizi trende seyahat halinde ve odalarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. *Konaklama Trende Yataklı odalarımızda. 

  4. Gün: Doğu Ekspresi Treni – Kars - Erzurum - Erzincan - Sivas - Ankara

  Keyifli geçen gece yolculuğumuzun sabahında Erzincan istasyonuna ulaşıyoruz. ( EKSTRA 75 TL ) Bizleri bekleyen aracımıza binerek Erzincan'da verecek olduğumuz üç saatlik molamızda,  dileyen misafirlerimiz Erzincan şehir  gezisi yapabilir,  sabah kahvaltısı yapabilir, ya da dileyen misafirlerimizde Şehir gezisi ve Erzincan'ın meşhur Girlevik şelalelerini gezebilecekleri turumuza katılabilir. Erzincan molamızın ardından tekrar trenimize dönerek trenimize biniyoruz. Trenimizin hareketinden sonra Doğu Ekspresi ile özellikle Kış manzaralarının en güzelini sunan Erzincan - Sivas hattı ile birlikte bol manzaralı ve keyifli bir seyahat bizleri bekliyor olacak. Günümüzü ve gecemizi birbirinden farklı Anadolu manzaralarını seyrederek geçiriyoruz. Öğlen ve Akşam yemeği için Trenin Yemekli vagonunda Restorandan ücreti karşılığında temin edilebilir. Gecemizi trende seyahat halinde ve odalarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. *Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda. 

  NOT ÖNEMLİ : * Sadece bugün için Tren yolculuğu sırasında yapılacak olan turlara Rehbersiz bireysel katılım yapabilirsiniz. Hava şartlarından dolayı bu turlar gerçekleşmeyebir. (Karetur sorumluluğunda değildir.)
  1. Tur : Erzincan Turu (Girleyik Şelalesi) ( Kişi Başı 75 TL)


  5. Gün: Ankara’dan İzmir, İstanbul’a Uçakla Dönüş

  Sabah saatlerinde Ankara garında oluyoruz. İzmir ve İstanbul’dan gelen misafirlerimiz için Havalimanı transferimiz ardından misafirlerimizle bir başka gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  * İzmir, Ankara ve İstanbul’dan Erzurum’a Uçak Biletleri 
  * Ankara’dan İzmir ve İstanbul’la Uçak Biletleri
  * Kars-Ankara Doğu Ekspresi Biletleri (Yataklı Vagon)
  * Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
  * 2 Gece Hotel konaklaması
  * 2 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
  * Otellerimizde alınan 2 Sabah Kahvaltısı
  * Otellerimizde alınan 2 Akşam yemeği
  * Zorunlu Seyahat Sigortası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  * Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
  * Kişisel harcamalar, Alışverişler
  * Çıldır Gölü Kızak
  * Müze Giriş Ücretleri
  * İliç - Kemaliye Karanlık Kanyon Gezisi
  * Tüm Öğlen yemekleri
  * Özel düzenlenen eğlence geceleri

  *************************************************************

  1000 kilometrelik bu eşsiz tren yolculuğuna çıkmayı sen de kafana koyduysan, işte size rehber!

  Son dönemde birçok seyahat tutkunu Doğu Ekspresi biletini alıp, bu keyifli ve dinlendirici maceraya atılıyor. Bu deneyimi yaşamak isteyenler için, 1000 km’nin üzerindeki bu tren yolculuğu hakkında bilinmesi gereken her şeyi listeledik!

  Maksimum keyif için yataklı vagonu tercih edin

  Trende yolculuk seçenekleri geniş. İsterseniz pulman olarak adlandırılan normal koltuklarda, isterseniz örtülü kuşetli denilen koltukların ranza şeklinde yatağa dönüştüğü dört kişilik odalarda ya da yataklı vagonda seyahat edebilirsiniz. Seçin, beğenin, alın demek yerine trenin keyfini çıkarmak için kesinlikle yataklı vagonu tercih edin diyoruz. Doğu Ekspresi bilet fiyatları hakkında da hemen bilgi verelim. En uzak mesafe olan Ankara - Kars arasında iki kişilik odada 

  Odalar tertemiz, otel konforunda

  Peki neden yataklı vagon? Malum yol uzun, 24 saatin üzerinde. Dolayısıyla konfor önemli. Yataklı vagonlarda yatakların yanı sıra lavabo ve içinde küçük ikramların bulunduğu bir buzdolabı da mevcut. Odalar sıcacık, tişörtle rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Hijyen konusunu da hiç dert etmeyin. Yanınıza yedek çarşaf almanıza gerek yok, zira çarşaflar tertemiz. Tuvalet ortak kullanılıyor ama bu vagonda yolcu az olduğu için tuvaletler de gayet temiz kalıyor. Ha bir de yataklı vagonun son vagon olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bu da trenin en arkasından çok güzel yol fotoğrafları ve videoları çekmenizi sağlıyor.

  Gıda takviyesi şart!

  Doğu Ekspresi’nde menüsünde atıştırmalıklar, çorba, mezeler, ızgaralar ve alkolsüz içeceklerin olduğu bir restoranın yer aldığı yemekli bir vagon da mevcut ama siz yine de yanınıza abur cubur yiyecekler, meyve, içecekler almayı ihmal etmeyin. Eğer son durağınız Kars ise, Erzurum’a varmadan önce meşhur kebapçılardan birini arayıp, trene cağ kebabı siparişi vermeyi de unutmayın.

  En güzel manzaralar İliç ile Erzurum arasında

  Doğu Ekspresi güzergahı şu şekilde; tren Ankara Garı’ndan yola çıktıktan sonra KayseriSivasErzincanErzurum şehirlerini geçtikten sonra Kars’ta son buluyor. Trende yol boyunca göz alıcı manzaralar görünüyorsunuz ama en efsane manzaraları Erzincan’ın İliç ilçesi ile Erzurum arasında görebilirsiniz. Ankara’dan Kars yönüne giden Doğu Ekspresi buralardan sabahın ilk saatlerinde geçiyor. O yüzden gece uyumadan önce alarmınızı güneşin doğacağı saate göre kurun. Uyandığınızda büyüleneceksiniz.

  Yanınıza bunları mutlaka alın

  Yataklı vagondaki odalarda priz mevcut ancak uzanması zor yerlerde. Ancak artık teknoloji çağındayız. Seyahate giden herkes yanında bilgisayarını, cep telefonunu ve fotoğraf makinesini taşıyor. İki kişi olduğunuzu ve odada yalnızca iki priz olduğunu düşünürsek, kesinlikle yetersiz kalıyor. O yüzden yanınıza bir üçlü priz almanızda fayda var.Kış aylarında trenin geçtiği yerlerde hava sıcaklığı sıfırın altına düşebildiği için zaman zaman trende geçici bir süre suların donduğu da oluyor. O yüzden yanınızda ıslak mendil bulundurmanız da hayat kurtarıcı olabilir. Odalardaki çöp kutusu biraz küçük, dolayısıyla çöpleriniz için yanınıza ekstra bir poşet almak da iyi bir fikir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Kars Gar - Ankara Gar
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* İzmir, Ankara ve İstanbul’dan Erzurum’a Uçak Biletleri 
* Ankara’dan İzmir ve İstanbul’la Uçak Biletleri
* Kars-Ankara Doğu Ekspresi Biletleri (Yataklı Vagon)
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 2 Gece Hotel konaklaması
* 2 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
* Otellerimizde alınan 2 Sabah Kahvaltısı
* Otellerimizde alınan 2 Akşam yemeği
* Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
* Kişisel harcamalar, Alışverişler
* Çıldır Gölü Kızak
* Müze Giriş Ücretleri
* İliç - Kemaliye Karanlık Kanyon Gezisi
* Tüm Öğlen yemekleri
* Özel düzenlenen eğlence geceleri

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

2023 Gizemli Gap Turu

2023 Gizemli Gap Turu

İzmir Çıkışlı Gap Turu, Adana, Hatay, Gaziantep, Urfa, Mardin, Midyat, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş

İzmir Otobüs 6 Gece 7 Gün
7.800,00 TL
İNCELE
Gizemli Gap Turu - Uçaklı

Gizemli Gap Turu - Uçaklı

İzmir, Ankara, İstanbul'dan Uçakla Gap Turu, Adana, Hatay, Gaziantep, Urfa, Mardin, Midyat, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş

Uçakla 5 Gece 6 Gün
6.900,00 TL
İNCELE
Kapadokya Turu 3 Gece 3 Gün

Kapadokya Turu 3 Gece 3 Gün

İzmir'den Kapadokya Turu, Ürgüp, Göreme, Avanos, Uçhisar, Aksaray, Konya, Mevlana

İzmir Otobüs 3 GECE 3 GÜN
2.350,00 TL
İNCELE
Akyaka - Güzelköy - Yuvarlakçay Turu

Akyaka - Güzelköy - Yuvarlakçay Turu

İzmir'den Akyaka, Ula göleti, Güzelköy Turu Her Hafta Cumartesi ve pazar kalkışlı Günübirlik Turlar

İZMİR OTOBÜS Günü Birlik
375,00 TL
İNCELE