KARS - ERZURUM - KARANLIK KANYON - SİVAS TURU

Tur Fiyatları

SİVAS, KARANLIK KANYON, ERZURUM, KARS TURU
İZMİR' den Her Hafta uçaklı

 •  

  İZMİR – SİVAS – KEMALİYE – ERZİNCAN - ERZURUM - SARIKAMIŞ – KARS  DOĞU TUR
  Her Hafta Cumartesi Uçakla Gidiş, Dönüş!!! 4 Gece 5 Gün

  İzmir Adnan Menderes Havalimanı – Sivas Havalimanı Uçuş 18:00 Pegasus.!!!
  Kars Havalimanı -
  İzmir Adnan Menderes Havalimanı Uçuş  13:45 Sun Ekspres.!!!

   

  1.GÜN: İZMİR UÇUŞ – SİVAS KONAKLAMA
  Havaalanında buluşup Pegasus havayolları ile Sivas uçuşumuz için hazırlıklarımızı ve gerekli bilgilerimizi alıp Sivas’ a ulaştığımızda bizi bekleyen aracımızla otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  2. GÜN: SİVAS – KEMALİYE – KARANLIK KANYON – ERZİNCAN
  Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp Sivas’ ta 1892 yılında Sivas Lisesi olarak yaptırılan ve 1981 yılına kadar Sivas Lisesi olarak kullanılan Cumhuriyet’ in ilanı sürecinde halkın birlik, beraberlik ve bütünlüğünün temellerinin atıldığı en önemli yerlerden biri olan ATATÜRK KONGRE VE ETNOĞRAFYA MÜZESİ, ŞİFAİYE MEDRESE’ si, ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE, HÜKÜMET KONAĞI, PAŞA CAMİİ, KALE gezilerimizin ardından Sivas’ tan ayrılarak Erzincan Kemaliye’ye doğru yola çıkıyoruz. Öğle saatlerinde Ahmet Kutsi Tecer’in ‘’Orada bir köy var uzakta‘’ şiirine konu olmuş Kemaliye’ye ulaşıyoruz. Kemaliye’de alacağımız öğle yemeğimizin ardından dolmuşlarımıza binerek Kemaliye’ de ilk durak noktamız Karanlık Kanyon oluyor. Dünya’nın en büyük kanyonlarından olan ve yer yer yüksekliği 800 metrenin üzerine çıkan, sarp ve dik yamaçların kıyısı boyunca uzanan bu kanyon ve taş yol sizleri hayrete düşürecek. İnsanların tamamen elleri ile oyarak açtığı ve zamanında Kemaliye -Divriği arasında bağlantı oluşturan bu yol, insan emeği ve kararlılığının günümüzde yaşayan en büyük sembolüdür. Taş Yol gezimiz sonrasında Tübitak tarafından bölgede düzenlenen doğa gezileri sırasında toplanmış olan canlı-bitki-maden türlerinin sergilendiği, ülkemizin en büyük Doğa Tarih Müzesi’ni geziyoruz. Doğa Tarih müzesi gezimiz sonrasında Kemaliye merkeze ulaşıyoruz. Sonrasında oldukça keyifli bir yer olan Taş Dibi mahallesinde yer alan Lökhane’ye gidiyoruz. Salim Usta tarafından Lög/Lök yapımını öğrenip bilgilendikten sonra Erzincan’ a geçiyoruz. Akşam saatlerinde Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  3.GÜN: ERZİNCAN – ERZURUM – SARIKAMIŞ - KARS
  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Erzurum’ a doğru yola çıkıyoruz Erzurum’ da ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE, ULU CAMİ, ÜÇ KÜMBETLER, YAKUTİYE MEDRESESİ gezileri yapıyoruz. OLTU TAŞI alış verişi için TAŞHAN RÜSTEMPAŞA KERVANSARAYI‘da aldığımız serbest zamanın ardından Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Katerina Köşkü'nü görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi gezimizin sonrasında yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret edip, Kars’a doğru hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

  4.GÜN: KARS GEZİSİ – ÇILDIR GÖLÜ – KASKAS GECESİ
  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp Kars şehir turumuza başlıyoruz. Kars merkez de geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra  Çıldır Gölü’ ne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Kafkas gecesine katılabilirler. (Ekstra)

  5.GÜN: KARS – İZMİR UÇUŞ
  Sabah kahvaltımızın ardından Otelimizden ayrılıp  Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri’ ne gidiyoruz. Ani harabeleri gezimizin ardından, uçuş  hazırlıklarımızı yapmak Kars havalimanına doğru hareket ediyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka KARETUR organizasyonunda buluşmak üzere uçağımıza binerek vedalaşıyoruz.

  FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
  * İzmir -  Sivas gidiş uçak biletleri
  * Kars -  İzmir  Dönüş Uçak Biletleri
  * Kars Gezisi, Ani Harabeleri ve Çıldır Gölü Turu
  * Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
  * 4 Gece Hotel konaklaması
  * Otellerimizde alınan 4 Sabah Kahvaltısı - 4 Akşam yemeği
  * Zorunlu Seyahat Sigortası

  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  * Kişisel harcamalar, Alışverişler
  * Çıldır Gölü kızak kiralama
  * Müze Giriş Ücretleri -  Tüm Öğlen yemekleri

   

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İzmir Adnan Menderes Havalimanı – Sivas Havalimanı Uçuş 18:00 Pegasus.!!! Kars Havalimanı - İzmir Adnan Menderes Havalimanı Uçuş 13:45 Sun Ekspres.!!!
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

SÜPER KARADENİZ TURU

SÜPER KARADENİZ TURU

İzmir'den Amasra, Safranbolu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Amasya, Ankara

İZMİR OTOBÜS 7 Gece 8 Gün
1.480,00 TL
İNCELE
HEY GİDİ KARADENİZ

HEY GİDİ KARADENİZ

İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu

İZMİR OTOBÜS 5 Gece 5 Gün
980,00 TL
İNCELE
UÇAKLI KARADENİZ TURU 4 GECE 5 GÜN

UÇAKLI KARADENİZ TURU 4 GECE 5 GÜN

Süper Karadeniz Turu İzmir'den Uçakla Yayla Konaklamalı Yayla Gezileri Şelaleler ve Şehir Gezileriyle

UÇAK 4 GECE 5 GÜN
2.250,00 TL
İNCELE
GİZEMLİ GAP TURU

GİZEMLİ GAP TURU

İzmir'den Gap Turu, Adana, Hatay, Gaziantep, Urfa, Mardin, Midyat, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş

Otobüsle 6 Gece 7 Gün
1.480,00 TL
İNCELE
Venedik Gayrimenkul ve Emlak Danışmanlığı