HEY GİDİ KARADENİZ

Tur Fiyatları

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatakİki Yetişkin Yanında
  1. Çocuk
  Taksitler
  11.05.2021980,00 TL1.300,00 TL 980,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 600,00 TL
  Taksitler »
 • 1

  1. GÜN : İZMİR – AMASYA – MUMYA MÜZESİ - SAMSUN – ORDU TELEFERİK - TİREBOLU

  Yolda alacağımız sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından. AMASYA’ya ulaşıp turumuza başlıyoruz. Gecesi de gündüzü de birbirinden güzel bu şehirde ilk olarak dünyanın en büyük MUMYA MÜZESİ olan AMASYA ARKEOLOJİ MÜZESİ’ ziyaret  ediyoruz. ARKEOLOJİ, ETNOĞRAFYA, ve MUMYALAR bölümlerini gezdikten sonra AMASYA’da şehzadelik yapmış ve Osmanlı’ya padişah olmuş SULTAN 2.BEYAZIT KÜLLİYESİziyaret ediyoruz. Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, o dönemde payitaht İstanbul’u merak eden, ama gidemeyen Amasyalılar için İstanbul siluetinin çizildiği  TARİHİ ŞADIRVAN, kapı girişlerindeki denge sütunlarını ve camiinin içini gördükten sonra YEŞİLIRMAK kıyısına iniyoruz. YeşilırmakSivas’tan doğarak Samsun’un Çarşamba ilçesinde denize dökülene kadar geçtiği tüm bölgelere hayat verir. Amasya, Yeşilırmak’ın iki yakasına yerleşmiş bir şehirdir. Amasya; Osmanlı döneminden kalma 18. ve 19. Yy konaklarını, Yeşilırmak boyunca sıra sıra inci tanesi gibi dizilmiş yalı olarak adlandırılan evleri, İran kökenli Pontus krallarının HARŞENA DAĞINA oyularak tapınak görüntüsü alan mezarlarını, FERHAT VE ŞİRİN efsanesini ve ŞEHZADELER PARKINDAKİ Padişah büstlerini göreceğimiz görsel bir şölenle sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Şehzadeler parkında yapacağımız yürüyüş sonrasında Roma dönemi kemerleri üzerine oturtulmuş Alçak Köprüden geçerek AMASYA gezimizi tamamlayıp HAVZA-KAVAK üzerinden SAMSUN’a ulaşıp yolculuğumuza Karadeniz Sahil Yolunda devam ediyoruz.ÇARŞAMBA-ÜNYE-FATSA’ı arkamızda bırakıp ORDU’ya gelip Ordu merkezde TELEFERİK ile BOZTEPE ye çıkıp muhteşem Ordu manzarası eşliğinde çayımızı yudumluyoruz. Bu muhteşem manzara ve teleferik gezintisi ardından Otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemek ve konaklama Otelimizde.

  2.GÜN : TRABZON – SÜMELA MANASTIRI- ATATÜRK KÖŞKÜ – AKÇAABAT – ÇAY FABRİKASI - UZUNGÖL

  Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp  Trabzon’a ulaşıyoruz. TRABZON GÜMÜŞHANE yolunu izleyerek MAÇKA ilçesinden ALTINDERE MİLLİ PARKI sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen SÜMELA MANASTIRI’na ulaşıyoruz. ALTINDERE VADİSİ’ ne hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ANA KAYA KİLİSESİ,ŞAPEL,MUTFAK,ÖĞRENCİ ODALARI,MİSAFİRHANE,KÜTÜPHANE bölümlerini üst terastan görüyoruz. SÜMELA MANASTIRI gezimizin sonrasında Köfte denilince markalaşmış AKÇAABAT’da öğle yemeği menümüzü alıyoruz. TRABZON’da 1900’lü yılların başında bir Rum Banker tarafından yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde Trabzon'lular tarafından ATATÜRK’e hediye edilen ATATÜRK KÖŞKÜ'nü ziyaret ediyoruz.Sonrasında YOMRA ARSİN’ni geride bırakıp  ARAKLI’da bulunan VATAN ÇAY FABRİKASI’na geliyoruz. ÇAYIN bardağımıza kadar gelen yolculuğunu işin uzmanları tarafından Dinleyip ÇAY ALIŞVERİŞİ sonrasıOF’tan sahil yolundan içeriye giriyoruz. SOLAKLI DERESİ’nin oluşturduğu SOLAKLI VADİSİ boyunca ilerleyip DERNEKPAZARI ve ÇAYKARA’yı geride bırakıp Karadeniz'in en önemli destinasyonu olan UZUNGÖL’ e varıyoruz. Yüzlerce yıl önce heyelan sonucu dağdan kopan toprak parçasının HALDİZEN ÇAYI’ önünü kapatmasıyla derin bir vadi içerinde oluşan UZUNGÖL çevresinde yürüyüş yapıyoruz. UZUNGÖL ‘den ayrıldıktan sonra Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemek ve konaklama Otelimizde

  3. GÜN : RİZE – HOPA – BORÇKA – KARAGÖL – SARP - BATUM

  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp RİZE’ye ulaşıyoruz RİZE BEZLERİNİN dokunduğu bir atölyede durup bu el sanatı hakkında bilgi alıp RİZE BEZİ  ALIŞ-VERİŞ’i yaptıktan KARADENİZ SAHİL YOLU ile HOPA üzerinden BORÇKA’ya ulaşıyoruz.Burada bizleri bekleyen minibüslerle yaklaşık bir saatlik bir yolculuk ile KARAGÖL’e geliyoruz.Bölgenin en güzel göllerinden olan BORÇKA KARAGÖL’de keyifli vakitler geçirip güzel anılarla ayrılıyoruz. BORÇKA’ya dönüş yolunda YÖRESEL bir menüden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz.Sonrasında HOPA üzerinden SARP SINIR KAPISI’na varıp gümrük işlemleri sonrası GÜRCİSTAN-BATUM’a giriş yapıyoruz. . BATUM’da  ORTA CAMİ-TÜRK SOKAĞI-AVRUPA MEYDANI-MEDEA HEYKELİ-POSEİDON ÇEŞMESİ-PİAZZA-ALFABE KULESİ ALİ NİNO HEYKELİ’ni görüp Akşam yemeğini (Extra) BATUM’da aldıktan sonra TÜRKİYE’ye dönüş yapıp konaklayacağımız Otelimize yerleşiyoruz. 
  NOT: Pandemi nedeniyle kapalı olan Sarp Sınır Kapısı açılırsa Batum turu yapılacaktır. 

  Batum Gürcü Gecesi yemekli eğlenceli: EXTRA (Karetur tavsiye ediyor) 

  Önemli Not: Batum’a geçişte T.C. vatandaşları için – Yeni Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.

  4. GÜN: ARDEŞEN – FIRTINA DERESİ – AYDER – BADARA YAYLASI – PALOVİT ŞELALESİ – ZİL KALE- SÜRMENE

  Sabah kahvaltısının ardından  FIRTINA DERESİ VE FIRTINA VADİSİ’nin muhteşem manzarasıyla KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI dahilinde yer alan AYDER YAYLASI’ na ulaşıyoruz. AYDER YAYLASI’ nda KALEGON,GELİN TÜLÜ ŞELALESİ gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Yaylada Şelale manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüşümüzü tamamlayıp zengin bir fauna ve flora yaşam alanına sahip olan FIRTINA VADİSİ içinde FIRTINA DERESİ kenarında PINAR ALABALIK TESİSLERİNDE  yine bu derenin Balığı olan KIRMIZI BENEKLİ ALABALIK-MUHLAMA-TURŞU KAVURMA-LAZ BÖREĞİ’nden oluşan öğle yemeğimizi yedikten sonra TULUM dinleyip HORON vurup keyifli anlar yaşayacağız.Yemek sonrası minibüslere binip heyecanlı ve sürprizlerle dolu yolculuğumuza ŞENYUVA KÖYÜ(ÇİNÇİVA) ve KÖPRÜSÜ, ZİLKALE ile başlıyoruz.ÇAT VADİSİ içlerinde saklı muhteşem PALOVİT ŞELALESİ’ni gördükten sonra bulutların üstünde buzul gölü ile ünlü yaklaşık 1850 metre yükseklikte insan etkisinden kendini  olabildiğince uzak tutabilmiş BADARA YAYLASI’na ulaşıyoruz. KARADENİZ’de bulabileceğiniz en güzel manzarada SALINCAK ta sallanarak fotoğraf çekilip keyifli anlar geçirdikten sonra KAÇKAR DAĞLARININ eşsiz ağaçlarını barındıran ŞİMŞİR ORMANI içinde yapacağımız güzel bir yolculuk sonrası otobüsümüze ulaşıp FIRTINA DERESİNE hoşçakal diyoruz.Tekrardan KARADENİZ SAHİL YOLUNA çıkıp önce bıçaklarıyla ünlü SÜRMENE ‘de BIÇAK ALIŞ-VERİŞ’i yapıp Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemek ve konaklama Otelimizde

   

  5. GÜN: SAMSUN – BANDIRMA VAPURU – ONUR ANITI – ÇORUM – AFYON - İZMİR

  Sabah kahvaltısının ardındanSAMSUN merkezde bulunan ATATÜRK ANITI(ONUR ANITI) ve  BANDIRMA VAPURU gezilerimiz sonrası MERZİFON üzerinden ÇORUM’a ulaşıp Ulusoy Dinlenme Tesislerinde vereceğimiz molada Meşhur ÇORUM LEBLEBİSİ alma fırsatımız oluyor.Sonrasında ANKARA , AFYON , UŞAK , KULA üzerinde geç saatlerde İZMİR’e ulaşıp bir turumuzu daha tamamlayıp bir sonraki KARE TUR Organizasyonunda  görüşmek dileğiyle Siz Değerli Misafirlerimize Hoşçakal diyoruz

   

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER
  * Otellerde 4 Gece Konaklama (3*,4* Butik, Yayla Hotel Konaklamaları)
  * 3 Akşam yemeği 4 Sabah kahvaltısı
  * Lüks Otobüsler İle Ulaşım
  Batum Ulaşım ve Batum Turu
  * Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
  * Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberler
  i)

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  * Tüm Öğle Yemekleri
  * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
  * Batum’da Akşam yemeği
  * Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri + 2 Yöresel öğle yemeği (Toplamı : 300,TL – Zorunludur)
  * Müze giriş ücretleri
  * Zipline Salıncak ve Ordu Teleferik ücreti
  * Yurtdışı Çıkış Fonu

  *BATUM’DA EXTRA GÜRCÜ GECESİNE KATILMAK İSTEYENLER (DANS GÖSTERİSİ, MÜZİK YEMEKLİ VE İÇECEKLİ

   

  Not Önemli : 2021 yılında Sümela Manastırı iyileştirme çalışmaları devam etmektedir. Sümela Manastırı yer aldığı Altındere Vadisine kadar kesin gidilecektir. Ziyaret edilen tarihe göre Rehberimiz Manastır içinde çalışma devam etmesi durumunda seyir teraslarından anlatım yapacaktır.

  Önemli Not : Batum'a geçişte T.C. vatandaşları için - Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.
  * Gümrükte yaşanan Kişisel sorunlardan Karetur sorumlu değildir.
  * T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin geçişleri için bilgi alınız

   

   

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İzmir
Tur Hareket Tarihleri:
11 Mayıs

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

BOZCAADA - ASSOS - KAZDAĞLARI TURU 1 GECE 2 GÜN

BOZCAADA - ASSOS - KAZDAĞLARI TURU 1 GECE 2 GÜN

İzmir' den Kazdağları, Asos, Behramkale, Yeşilyurt Köyü, Bozcaada Turu

İZMİR OTOBÜS 1 GECE 2 GÜN
449,00 TL
İNCELE
Gizemli GAP Turu

Gizemli GAP Turu

İzmir'den Gap Turu, Adana, Gaziantep, Zeugma, Nemrut, Halfeti, Göbeklitepe, Harran, Mardin, Diyarbakır

İzmir'den Otobüsle 4 Gece 5 Gün
980,00 TL
İNCELE
Süper Karadeniz Turu

Süper Karadeniz Turu

İzmir'den Amasra, Safranbolu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Amasya, Ankara

Otobüsle 7 Gece 8 Gün
1.480,00 TL
İNCELE
KAZDAĞLARI - AYVALIK - CUNDA ADASI TURU

KAZDAĞLARI - AYVALIK - CUNDA ADASI TURU

Kazdağları Ayvalık Cunda Adası Turu İzmir Çıkışlı Günübirlik Turlar

İZMİR OTOBÜS Günü Birlik
120,00 TL
İNCELE
Venedik Gayrimenkul ve Emlak Danışmanlığı