ORTA AVRUPA TURU

Tur Fiyatları

 • 1. GÜN : İZMİR - BERLİN
  Sabah Saat: 09.40’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış hatlar terminali SUN EXPRESS kontuarında buluşuyoruz. Gerekli bagaj ve check in işlemleri sonrasında, SunExpress Hava Yolları’na ait XQ946 sefer sayılı uçağı ile 11.40’da Berlin’e uçuyoruz. Berlin yerel saati ile 13.50’de uçağımızdan iniyor, gümrük işlemleri sonrasında bizi bekleyen rehberimiz ile birlikte araca yerleşiyoruz. Almanya’nın en büyük kenti ve başkenti olan Berlin’de turumuza başlıyoruz. Öncelikle dileyen konuklarımız ile Berlin'deki Müzeler Adası'nda bulunan beş müzeden birisi olan Bergama Müzesi'ni geziyoruz. Berlin turunda göreceğimiz yerler arasında; Kurfürstendamm, Reichstag, Tiergarten, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu ve Doğu Berlin'de ise Unter den Linden, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg bulunmaktadır. Geceleme Berlin’deki otelimizde.

  2. GÜN: BERLİN, DRESDEN, PRAG
  Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra, otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız Almanya’nın Dresden kenti.  Elbe kıyısındaki, kuzeyin Floransası denilen, Almanya’nın Saksonkarya eyaletinin merkezi Dresden’i geziyoruz. Zwinger’in Barok Bahçeleri, Semper Opera Binası, Kraliyet Sarayı, Frauenkirche ile Goethe’nin Avrupa’nın balkonu dediği terası görüp, Dresden şehir turumuzu tamamlıyoruz. Yol güzergâhında onlarca manzara eşliğinde Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a ulaşıyoruz. Prag şehir turumuz sırasında; Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St. Vitus Katedrali,  Charles köprüsü, Eski Şehir Meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Geceleme Prag otelimizde. Dileyen konuklarımız ile birlikte şehir turumuzu pekiştirmek adına planlanmış akşam açık büfe yemekli  Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu 
  3. GÜN: PRAG, KARLOVY  VARY
  Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan Karlovy Vary turu.  Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri karlovy vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Varışımızın ardından şehir turu. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın  Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar  taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika  satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Akşam için dileyen konuklarımız ile birlikte müzikli, eğlenceli, yemekli Ortaçağ Gecesi programı. Geceleme Prag’daki otelimizde. Ortaçağ eğlencesi ve yemeği veya aynı sınıf otellerde …

  4. GÜN: PRAG, CESKY  KRUMLOV  KASABASI, VIYANA
  Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Prag’da geçirdiğimiz keyifli 2 gün sonrasında Avusturya’nın başkenti, 9 eyaletten yüzölçümü olarak en küçüğü fakat nüfus olarak en büyük şehirlerinden birisi olan Viyana’ya doğru yol alıyoruz.  Yolumuz üzerinde ilk olarak Kolay kolay unutamayacağınız Cesky Krumlov Kasabası turuna çıkıyoruz. Gizli kalmış 12 yy kasabasında sizleri geçmişe yolculuk bekliyor. Turumuz sonrası Avusturya’nın sınırını geçerek, Viyana’ya varıyoruz. Viyana şehir turumuz esnasında; Birleşmiş Milletler Binaları, Franz Kilisesi, Prater, Hundertwasser binasinın ardından şehrin merkezi Ring çevresinde; Uygulamalı Sanatlar Müzesi, Hofburg Sarayı, Güzel Sanatlar Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi, Parlemento Binasi, Belediye Sarayı, Viyana Üniversitesi, Burg Tiyatrosu, Votif Kilisesi ve Belvedere Sarayı’nı görüyoruz. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz ve dileyen konuklarımız ile birlikte Grizing Meyhaneleri Turu programına katılıyoruz. Geceleme Viyana’daki otelimizde.

  5. GÜN: VIYANA, BRATISLAVA, BUDAPEŞTE
  Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra ilk olarak Slovakya’ya hareket ediyoruz. Bratislava’ya varışımızın ardından programımıza şehir turu ile başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında  Hviezdoszlav Meydanı, Aziz Martin Kilisesi, Belediye Sarayı, Milli Tiyatro Binasi görülecek yerler arasında. Bratislava turumuzu tamamladıktan sonra, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Budapeşte’ye varışımız ile birlikte şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz esnasında göreceğimiz yerler; Kahramanlar Meydanı, Szecseni Kaplıcası, Vajdahunyad Kalesi, Andrassyi Caddesi, Opera Binası, Eski Bale Okulu ve Aziz Istvan Bazalikasi bulunmaktadır. Zincirli Köprü ve Parlemento Binası’nı da gördükten sonra Buda tarafına geçiyoruz. UNESCO’nun koruması altında  dünya mirasi listesinde bulunan Budin Kalesini, Balikcilar Burcunu ve Matyas Kilisesini görüyoruz. Son olarak Budapeste’nin en güzel manzarasina sahip Gellert Tepesi’ne çıkıyoruz. Ardından otele yerleşiyoruz. Dileyen konuklarımız ile Macaristan denilince akla gelen müziği ve şarabı ile ünlü müzikli, yemekli Çigan Gecesi Eğlence Programı’na katılıyoruz. Çigan Gecesi yemekli ve içkili 

  6. GÜN: BUDAPEŞTE, ESTERGON, VISEGRAD,  SZENTENDRE
  Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra olarak Estergon Visegrad Szentendre Turu. Sonrasında tekrar geri dönüyoruz . akşam dileyen konuklarımız ile birlikte Tuna Nehri Turu. Budapeşte Tekne Turu’nu gerçekleştirip, hatıralarımıza unutulmayacak bir tur kazıyoruz. Geceleme Budapeşte’deki otelimizde.

  7. GÜN: BUDAPEŞTE , VİYANA - İZMİR
  Sabah kahvaltımızı otelimize aldıktan sonra Alışveriş Outlet Turuna çıkıyoruz. Viyana’nın yaklaşık olarak 25 km. güneyinde bulunan bölgeye geçiyoruz. Turumuzu tamamladıktan sonra Viyana Havalimanı’na geçiyoruz ve check in bagaj işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Viyanadan uçumuz ile İzmir'e dönüyoruz. Orta çağ anılarıyla dolu bir turu tamamlıyor bir başka organizasyonumuzda tekrar sizleri seyahat ettirmeyi diliyor, vedalaşıyoruz.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Adnan Menderes Havalimanı
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Sun Expresss Hava Yolları ile Aktarmasız Direkt Berlin Gidiş ve Pegasus veya Sunexpress ile Viyana Dönüş,
*Uçuş ve Liman Vergileri
*Berlin ve Viyana Havalimanı Otel Transferleri
*Ekstra Kara Turu yoktur,
*Oteller’de 6 Gece Oda Kahvaltı Bazında Konaklama
*Otellerde Alınan Sabah Kahvaltıları (6)
*Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
*Öğle Yemekleri ve Akşam Yemekleri
*Akşam extra Eğlence Tur Programları
*Schengen Vizesi ve Hizmet Bedeli 140 Euro (Yeşil Pasaport sahiplerine vize uygulaması yoktur.)
*Seyahat İptal, Devir, Güvence Paketi  15 Euro
*Yurtdışı Çıkış Fonu 50 TL (Bankaya yatırılmalıdır.)

Ek Bilgiler

VLTAVA NEHRİNDE TEKNE GEZİSİ 35 EUR

Prag'da ki gecenizi oldukça değişik ve etkileyici bir atmosferde değerlendirmek isterseniz bu yemekli, müzikli gemi gezimiz size göre. Prag'ı ikiye bölen Vltava Nehri üzerindeki gezi boyunca, Ulusal Tiyatro, Charles Köprüsü, Prag Kalesi Manzarası'nı seyrederek ve müzik eşliğinde akşam yemeğinizi yiyeceksiniz. Sonrasında isteyenler şehir merkezine yada otelimize gidebilirler.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Gemi Gezisi + Açık Büfe Yemek + Hoşgeldin İçkisi + İlk İçecek + Rehberlik

ORTAÇAĞ GECESİ 55 EUR

Eski ortaçağ Hanında, et çeşitleri, limitsiz şarap-bira ve meşrubattan oluşan muhteşem akşam yemeğimizi, ortaçağ müziği ve ortaçağı yaşatan show ve gösteriler eşliğinde aldıktan sonra geceyarısı otelimize dönüyoruz.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Şato Gezisi + Yemek + Limitsiz İçecek + Show + Müzik + Rehberlik

TUNA NEHRİNDE TEKNE TURU 25 EUR

Kıyılarında Budapeşte’nin en önemli tarihi binalarının bulunduğu ve şehrin simgesi sayılan Tuna Nehri'nde 1 saatlik tekne gezisi sırasında ikram edilen içkilerinizin tadına bakarken en güzel fotograflarınızı çekebilirsiniz.

Dahil olan servisler: Ulaşım + 1 İçecek + Rehberlik

ÇİGAN GECESİ 45 EUR

Şarapları ve şarap mahsenleri ile ünlü olan Borkatakomba bölgesindeki restaurantta önce dünyanın en büyük şarap fıçısını görecek ve sonra restauranta geçeceğiz. Çigan müziği eşliğinde folklorik dansların ve zaman zaman sizlerinde katılacağı showların yapıldığı Macar restoranında geleneksel yemekler ve şarap ile eğlence dolu bir Macar gecesi

Dahil olan servisler: Ulaşım + Yemek + Limitsiz İçecek + Rehberlik

Yurt Dışı Çıkışları Hakkında Önemli Hatırlatma;

* KARETUR hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. 
Tur programı KARETUR Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan KARETUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.
* Programda belirtilen depar saatleri, fikir vermek üzere yazılmıştır. Rehber saatlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebinde bulunmamaları rica olunur. 
Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve  feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.
Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.
* Erken rezervasyon kampanyası sınırlı kontenjan için geçerli olup, son kayıt tarihinden önce firmamız tarafından sonlandırılabilir.
* Shengen vizesi alacak yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 30 gün önce acentaya teslim etmesi gerekmektedir.
* Yolculuğa başlamadan önce pasaportunuzu, vize ile ilgili belgelerinizi, biniş kartlarınızı, bagaj fişlerinizi dikkatlice kontrol ediniz. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi ve en az 2 sayfa boş yeri olması gerekmektedir.  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir. Normal pasaport sahipleri en az 1 ay önceden vize için randevu almaları için bizim ile görüşmesi gerekmektedir. 

* KARETUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması veya vizenin yetişmemesi ile ilgili olarak KARETUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.  
* Yurtdışına çıkarken cep telefonu operatörünüzün yurtdışı çıkış ayarlarını yaptırdığınızdan emin olun. Aksi halde cep telefonunuzu yurtdışında kullanamazsınız.
* Erken rezervasyon kampanyası sınırlı kontenjan için geçerli olup, son kayıt tarihinden önce firmamız tarafından sonlandırılabilir.
* Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır.
* İsteğe bağlı seyahat iptal, vize ve sağlık güvence paketi : sigorta içeriğinde kabul edilen ve belgelendirilebilen nedenlerden dolayı misafirlerimizin turu iptal edebilmesi (her koşulda, vize reddinde %25, diğer hallerde %15 muhafiyet ile), tur sırasında sağlık sorunları, bagaj kaybı ve hasarı v.b. konuları güvence altına alan sigorta paketidir. Detayları sorunuz.
* 3 kişilik odalarda üçüncü kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar çek yat veya sofa bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmakta olup, bu tür yataklardan kaynaklanacak sıkışıklık müşterimiz tarafından kabul edilmiş sayılır.
* Ekstra düzenlenen organizasyonlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.
* Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının yurt dışı çıkışlarında 15 TL Yurt Dışı Çıkış harçlarını ilgili Bankalara yatırmalı ve dekontunu havalimanında yetkililere ibraz etmeleri gerekmektedir.
* 18 yaşından küçük olanların her iki ebeveyni yanında değil ise noterden muvafakatname almadan yurtdışına çıkış yapamazlar.

İptal Şartları

Vize Bilgileri

*** T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Karetur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

*** T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

*** Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

***Karetur yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması veya vizenin yetişmemesi ile ilgili olarak Karetur'un hiçbir sorumluluğu yoktur. Konsolosluğun vize vermemesi durumunda vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

İZMİR' DEN BÜYÜK BALKAN TURU

İZMİR' DEN BÜYÜK BALKAN TURU

İzmir' den Büyük Balkan Turu Muhteşem Program Ekstra Tur Yok Sirtaki ve Makedon Gecesi Dahil

İZMİR OTOBÜS 8 Gece 9 Gün
380,00
İNCELE
BALKAN TURU UÇAKLI (Vizesiz)

BALKAN TURU UÇAKLI (Vizesiz)

Uçaklı Balkan Turu Vizesiz İzmir İstanbul ve Ankara'dan Her Hafta Kesin Çıkışlı Vizesiz Balkan Ülkeleri Muhteşem Program

İzmir Uçak 7 Gece 8 Gün
449,00
İNCELE