BATI KARADENİZ TURU 4 GECE 4 GÜN Tur Programı

Süper Program, Görmediğiniz yerler, En Güzel yemekler ve muhteşem kadromuzla...

Kalkış Yerleri: Akşam saat 19:00’da Bostanlı İskele, 19:30’da Hatay Üçyol, 20:00 Ege Üniversitesi Hastanesi
PROGRAM
BATI KARADENİZ TURU 4 GECE 4 GÜN

AMASRA - SAFRANBOLU - BOLU - ABANT - YEDİGÖLLER
SİNOP - KASTAMONU - HORMA KANYONU - ILICA ŞELALESİ

Tur Hareket Tarihleri : 24 Haziran • 15, 30 Temmuz • 26 Ağustos • 16 Eylül • 28 Ekim • 13, 18 Kasım
20:30 Mavibahçe Mavi Bahçe Önü
> 
20:40 Bostanlı İskele Tramvay durağı arkası
> 
20:45 Karşıyaka Anıt Önü
> 
20:00 Üçkuyular Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü
> 
20:20 Hatay Üçyol Otobüs Ofisleri Önü 
> 
21:00 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi önü
> SERVİS DANIŞMA HATTIMIZ : 05453006065

1. GÜN : İZMİR HAREKET – BALIKESİR - BURSA - BOLU - AMASRA 
Akşam belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra hareket ediyoruz. Güzel bir yolculuk ve molalarla sabah saatlerinde Abant’ta oluyoruz.

2. GÜN : ABANT – AMASRA – SAFRANBOLU – KASTAMONU - ILGAZ 
Sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından turumuza başlıyoruz. Abant etrafında panoramik turumuzu yapıp muhteşem manzarayı fotoğrafladıktan sonra Mengen ve Bartın yolu ile Amasra’ya ulaşmadan birkaç kilometre önce Amasra’yı yüksek bir yerden gören ve Fatih Sultan Mehmet’in Amasra’yı ilk gördüğü ve Lalasına “Lala Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola” dediği yerde fotoğraf molası veriyoruz. Amasra’yla özdeşleşmiş olan salata ve balıktan oluşan öğle yemeğimizi alıp küçük liman mevkinden yürüyerek büyük limana doğru yürüyüş yapıyoruz. Sorma Gir kalesi’ni görüp, Çekmeciler çarşısında yöreye özgü ahşap ve benzeri hediyeliklerin satıldığı çekiciler çarşısında alış veriş yapıyoruz ardından, otobüsümüze yerleşip Safranbolu’ya geçiyoruz. Safranbolu’daki gezimize Hıdırlık tepesinden Safranbolu’yu yüksekten gören bir yerle başlıyoruz sonrasında Cinci Han, Cinci Hamam, Kaymakamlar Konağı, Köprülü camii, Arasta çarşısı ve diğer çarşılarını gezip Lokum alışverişimizi yaptıktan sonra KASTAMONU’ ya hareket ediyoruz.  Kastamonu Yıldıztepe Kayak Merkezinde bulunan muhteşem doğasıyla otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde.

3. GÜN : KASTAMONU - SİNOP - SİNOP KAPALI CEZAEVİ - ILGAZ
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Kastamonu şehir turumuzu tamamladıktan sonra buradan ayrılıp Taşköprü’yü fotoğralayıp Sinop'a doğru devam ediyoruz. Sinop’ a ulaştığımızda ilk olarak Tarihi Cezaevi ziyareti yapıyoruz. Tarihî Sinop Kapalı Cezaevi, 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen cezaevidir. Tarihi eskilere dayanan yapı, şiirlere,şarkılara konu olmuştur. Sinop'a özgü özel el işçiliği Kotra atölyesini görüp fotoğraf molası ve dinlenme amaçlı aldığımız serbest zamanın ardından, Sinop Mantısı önerilen öğle yemeğidir. Güzel geçen günümüzün ardından Sinop'tan ayrılıyoruz. Akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz, konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

4. GÜN :  KASTAMONU - HORMA KANYONU - ILICA ŞELALESİ - ILGAZ 
Sabah kahvaltısının ardından dolmuşlara yerleşerek Küre milli parkında dünyanın en büyük ve görkemli kanyonu olan HORMA kanyonlarını görüyoruz. Yürüyüş ve fotoğraf molasının ardından batı karadenizin incisi olan PINARBAŞI ILICA şelalesini görüyoruz. Muhteşem gecen bu günümüzün ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
DOLMUŞ : Bugun otelimizden bineceğimiz yöreye uygun gezi güzergahında kullanacağımız dolmuşlar vardır.

5. GÜN :  KASTAMONU - YEDİGÖLLER - DÖNÜŞ 
Sabah kahvaltısının ardından Bolu'ya otobüsümüzle ulaşıyoruz. Dolmuşlarımızla güzel bir doğa içi yolculuğumuzla Yedigöller Milli Parkına ulaşıyoruz. SAZLIGÖL, İNCEGÖL, KÜÇÜKGÖL, DERİNGÖL, BÜYÜKGÖL, KURUGÖL ve SERİNGÖL’ü görerek, muhteşem bir doğa ile baş başa kalacağımız Yedigöller’de, yürüyüşler yapıyoruz. Gökkuşağı renklerini andıran rengarenk ağaçlarla kaplı bu ortamda, piknik yaparak, keyifli saatler geçiriyoruz. Yedigöller’de manzara tepesinden fotoğraf çekme imkanı buluyoruz. Öğlen yemeğmizi Yedigöllerde yapılan piknik olarak aldıktan sonra dolmuşlarımızla Bolu'ya dönüyoruz. Akşam saatlerinde İZMİR’ e doğru yola çıkıyoruz. Bolu - Bursa - Balıkesir yolu ile İzmir'e ulaşıyoruz. Bir başka gezimizde buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.
DOLMUŞ : Bugun  Bolu merkezden bineceğimiz yöreye uygun gezi güzergahında kullanacağımız dolmuşlar vardır.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER                                               

* Lüks otobüslerle ulaşım, ikramlar
* 3 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
* Otellerde alınan sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
* Profesyonel Rehberlik hizmetleri
* Seyehat ve Sağlık Sigortalar        

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Otellerde alınan ekstra yiyecek ve içecekler
* Öğle yemekleri ve İlk günkü sabah kahvaltısı
* Yolda alınan ekstra yiyecek ve içecekler
* Müze, ören yeri, milli park giriş minübüs ücretleri

BÖLGEDE ÖNE ÇIKAN YERLER

HORMA KANYONU

Horma Kanyonu Kastamonu Pınarbaşı ilçesindedir. İlçeye uzaklığı 5 km dir. Kanyonu’nun içindengeçen zara çayı en son olarak alt bölümündeki ılıca şelalesinden çıkmaktadır. Kanyonda etkileyici dev taş kazanlar vardır. Kanyonu geçmek isteyen kişiler kesinlikle yerel rehberlerden yardım almaları gerekmektedir aksi halde çok tehlikeli bir kanyondur. Günümüzde ailenizle birlikte rahatlıkla yürüyebiliceğiniz platformlar vardır. Bu büyüleyici doğa harikasını görmeniz için sizleri davet ediyoruz.

 

DİĞER BİLGİLER
Notlar

İptal Şartları

Şair Eşref Bulvarı No:22 Karaahmetoğlu İş Merkezi D:104, Çankaya - Konak / İZMİR
+90 232 441 7600


Bu çıktı 19.01.2021 03:02 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.