Uçaklı Karadeniz Turu 4 Gece 5 Gün

Tur Fiyatları

İstanbuldan Uçaklı Batum konaklamalı

 • İZMİR' den UÇAKLI KARADENİZ 4 GECE 5 GÜN

  İZMİR ÇIKIŞLI UÇAKLI KARADENİZ TURU – BATUM’LU, KARAGÖL VE YAYLALAR
  4 Gece Otel Konaklaması – Her Hafta Çıkışlı

  * Muhteşem Doğu Karadeniz Kaçkar Dağları Badara Yaylası manzarası FARKI İLE !!!
  ** Badara Yaylasında bulutların üstünde Salıncak Keyfi FARKI İLE !!!
  ** Ayder Yaylasında; Şimşir Ormanları – Palovit Şelalesi – Zilkale FARKI İLE !!!
  ** Borçka Karagöl gezisi ve Karadeniz Mutfağı Borçka’da FARKI İLE !!!
  ** Batum Gezisi Tur programına dahil ve Extra değildir…

  Sabah İzmir Adnan Menderes Havalimanında buluşuyoruz. Uçuş işlemlerimizi yaptıktan sonra Samsun Çarşamba  havalimanına uçuyoruz. Burada bizi bekleyen ekibimizle buluşup ve turumuza başlıyoruz.

  1.GÜN: İZMİR – SAMSUN
  Karadeniz’in Paris’i Samsun’a ilk olarak Batı parkını ziyaret ediyoruz. Yeni açılan parkımızın içinde Amazon Savaşçı kadınlarını anlatan bir müze de var, dileyen misafirlerimiz bu güzel müzeyi de ziyaret edebilirler. Batı park gezisi sonrasında Atatürk Anıtı ve Bandırma Vapuru’nu geziyoruz daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği, konaklama otelimizde. SAMSUN PALAS OTEL

  2.GÜN : SAMSUN - ORDU – GİRESUN – TRABZON – SÜMELA MANASTIRI – SÜRMENE – OF
  Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp Ünye, Fatsa, Ordu üzerinden  Trabzon’a ulaşıyoruz. Köfte denilince markalaşmış Akçaabat Köftecisinde öğle yemeği menümüzü alıyoruz. Trabzon’da 1900’lü yılların başında bir Rum Banker tarafından yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde Trabzonlular tarafından Atatürk’e hediye edilen Atatürk Köşk'ünü ziyaret ediyoruz. Trabzon gezimizin ardından, Trabzon Gümüşhane yolunu izleyerek Maçka ilçesinden, Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere Vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane bölümlerini üst terastan görüyoruz. Sümela Manastırı gezimizin sonrasında Karadeniz Sahil şeridinden devam ederken İyidere’den ayrılıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. YAYLA OTELİ

  3. GÜN: RİZE – AYDER YAYLASI – ZİLKALE – ŞENYUVA KÖYÜ – FIRTINA VADİSİ – HOPA – BATUM
  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Rize bezinin dokunduğu bir atölyede durup bu el sanatı hakkında bilgi alıp alışveriş yapıyoruz. Karadeniz Sahil yolu ile Ardeşen'den Fırtına vadisinin muhteşem manzarasıyla Çamlıhemşin'e geliyoruz. Kaçkar Dağları milli parkı Ayder Yaylası’ na ulaşıyoruz. ‘Yaylaların Sultanı' Ayder yaylası’ nda muhteşem manzara eşliğinde KalegonGelin Tülü Şelalesi, gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Yaylada Şelale manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüşümüzü tamamlayıp Fırtına deresinin flora ve faunası ile dünyanın önde gelen vadilerinden olan Fırtına Vadisi kenarındaki bölgenin en lezzetli balığı olan Alabalık, Muhlama ve Laz Böreği gibi yöresel lezzetleri tadabileceğimiz Tulum dinleyip Horon vuracağımız Pınar Alabalık Tesislerinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle saatlerinde dolmuşlarımıza yerleşip Zilkale ve Şenyuva Köyü gezisine başlıyoruz. Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Sevdaluk dizisinde görülen köy olan Şenyuva Köyü ziyareti ve fotoğraf molamızın ardından Zilkale'ye ulaşıyoruz. 100 mt'lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası'nı andıran kaleyi geziyoruzBuradan dolmuşlarımızla muhteşem manzarası asırlık ağaçları ve şelalelerle kaplı Polovit Vadisine ulaşıyoruz. 15 metreden dökülen şelale büyüleyici görüntüsünü fotoğraflıyoruz. Yeşilin doğanın ve bulutların üstünde buzul gölü ile ünlü Badara Yaylasına ulaşıyoruz. Karadeniz’de bulabileceğiniz en güzel manzarada, Salıncak'ta sallanarak fotoğraf çekilebilirsiniz. Kaçkar Dağları Çat Vadisinde, Karadeniz'in en güzel ağaçlarını barındıran ve dünyada tek olma özelliğini taşıyan Şimşir Ormanlarını görüp fotoğraflıyoruz. Turumuzun sonunda dolmuşlarımızla Çamlıhemşin’e ulaşarak otobüsümüze yerleşiyoruz. Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısına varıp Batum’a giriş yapıyoruz. Çoruh Nehri’ni görüp Batum’a ulaşıyoruz. Batum’da göreceğimiz yerler arasında Orta Camii - Türk Sokağı - Avrupa Meydanı - Medea Heykeli, Altın Post heykeli, Poseidon Çeşmesi - Piazza - Alfabe Kulesi - Ters RestorantAli - Nino Heykeli - Dans eden sular bulunuyor. Akşam konaklama  otelimizde. İBERİA HOTEL

  Batum Gürcü Gecesi yemekli eğlenceli: EXTRA (Karetur tavsiye ediyor) 
  Önemli Not: Batum’a geçişte T.C. vatandaşları için – Yeni Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakat name gerekmektedir.
  * Batum geçişi tur tarihlerinde Covid – 19 ülkeler arası gümrük kapılarında uygulanacak işlem kuralları geçerli olacaktır.

  4. GÜN: BATUM – HOPA – BORÇKA – KARAGÖL – UZUNGÖL – TİREBOLU
  Sabah kahvaltısının ardından Batum’dan ayrılıyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından Hopa'dan Borçka'ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen dolmuşlarımıza yerleşerek, İlçenin önemli bir gölü olan Karagöl'e çıkıyoruz. Çevresi ormanlık olup, eşsiz doğal güzelliğe sahip Karçal dağları eteklerinde bulunan bu kartpostal güzelliğinde olan Milli Park alanımızı geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler, sandalla gölde gezinti yapabilirler ya da kafeteryada oturup çaylarını yudumlayabilirler. Karagöl gezimizin ardından dolmuşlarımızla Borçka'ya inerken yöresel yemekler tadabileceğimiz restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Otobüsümüzle buluşup Hopa’ya varıyoruz. Karadeniz sahil yolunu izleyerek Sürmene’ye geliyoruz. Meşhur bıçakların yapımı hakkında bilgi almak ve alışveriş için alacağımız serbest zamanın ardından VATAN ÇAY fabrikasında çayın bardağımıza kadar gelen yolculuğunu işin uzmanları tarafından dinliyoruz. Çay ve yöreye özgü fındık ikramlarından sonra Of’tan sahil yolundan içeriye giriyoruz. Solaklı deresinin oluşturduğu Solaklı vadisi boyunca ilerleyip Dernekpazarı ve Çaykara’yı geride bırakıp Karadeniz'in en önemli destinasyonu olan Uzungöl’ e varıyoruz. Yüzlerce yıl önce heyelan sonucu dağdan kopan toprak parçasının Haldizen Çayının önünü kapatmasıyla derin bir vadi içerinde oluşan Uzungöl çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Ardından UZUNGÖL’den ayrılıp sahil yolu ile Trabzon üzerinden geçerek Tirebolu’ya varıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. HEBO MARİNA OTEL TİREBOLU

  5. GÜN : TİREBOLU –  ORDU – ORDU TELEFERİK -  SAMSUN
  Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, Giresun yolu ile Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu merkezde Teleferik ile Boztepe’ye çıkıp muhteşem Ordu manzarası eşliğinde çayımızı yudumluyoruz. Bu muhteşem manzara ve teleferik gezintisi ardından Karadeniz sahil yolu ile Terme’ye ulaşıyoruz. Karadeniz bölgesinin en büyük tesisleri olan Ulusoy Terme Tesislerinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Samsun Çarşamba Havalimanından  Samsun-İzmir   uçağı ile İzmir'e dönüyoruz. Bir başka KARETUR organizasyonunda  görüşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

  ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
  * İzmir – Samsun Uçak biletleri
  * Samsun – İzmir Yçak biletleri
  * Lüks Otellerde YP konaklama (Butik, Yayla,  4*, Hotel Konaklamaları)
  * 3 Akşam yemekleri ve 4 Sabah kahvaltıları
  * Lüks Otobüsler İle Ulaşım
  * Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
  * Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberleri)

  ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  * Tüm Öğlen Yemekleri
  * Extra belirtilen organizasyonlar
  * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
  * Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri + 1 YÖRESEL ÖĞLE YEMEĞİ = Toplamı - 500.TL
  * Yurtdışı Çıkış Fonu
  * Batum Akşam yemeği
   

  Önemli Not: Batum’a geçişte T.C. vatandaşları için – Yeni Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakat name gerekmektedir.
  * Batum geçişi tur tarihlerinde Covid – 19 ülkeler arası gümrük kapılarında uygulanacak işlem kuralları geçerli olacaktır.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •  İzmir – Samsun Uçak biletleri
 •  Samsun – İzmir Yçak biletleri
 •  Lüks Otellerde YP konaklama (Butik, Yayla,  4*, Hotel Konaklamaları)
 •  Akşam yemekleri ve Sabah kahvaltıları
 •  Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 •  Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
 •  Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberleri)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •  Tüm Öğlen Yemekleri
 •  Extra belirtilen organizasyonlar
 •  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
 •  Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri + 1 YÖRESEL ÖĞLE YEMEĞİ = Toplamı - 500.TL
 •  Yurtdışı Çıkış Fonu
 •  Batum Akşam yemeği


 

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

BÜYÜK BALKAN TURU

BÜYÜK BALKAN TURU

İzmir'den Büyük Balkan Turu Muhteşem Program Ekstra Tur Yok Sirtaki ve Makedon Gecesi Dahil

İZMİR OTOBÜS 8 Gece 9 Gün
430,00 EUR
İNCELE
Gizemli Gap Turu

Gizemli Gap Turu

İzmir Çıkışlı Gap Turu, Adana, Hatay, Gaziantep, Urfa, Mardin, Midyat, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş

İzmir Otobüs 6 Gece 7 Gün
3.950,00 TL
İNCELE
Gizemli Gap Turu - Uçaklı

Gizemli Gap Turu - Uçaklı

İzmir, Ankara, İstanbul'dan Uçakla Gap Turu, Adana, Hatay, Gaziantep, Urfa, Mardin, Midyat, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş

Uçakla 5 Gece 6 Gün
6.900,00 TL
İNCELE
Kapadokya Turu 3 Gece 3 Gün

Kapadokya Turu 3 Gece 3 Gün

İzmir'den Kapadokya Turu, Ürgüp, Göreme, Avanos, Uçhisar, Aksaray, Konya, Mevlana

İzmir Otobüs 3 GECE 3 GÜN
2.350,00 TL
İNCELE