ROMANYA UKRAYNA TURU

Tur Fiyatları

 • BULGARİSTAN - ROMANYA - UKRAYNA TURU

  BÜKREŞ – ŞATOLAR - BRASOV – SUCEAVA – LVİV - KİEV – ODESSA – KÖSTENCE - VARNA  

  İZMİR ve İSTANBUL ÇIKIŞLI LÜKS OTOBÜSLER İLE 8 GECE 9 GÜN
  BULGARİSTAN-ROMANYA-UKRAYNA
  3 Nisan 2020 / 22 Mayıs 2020 / 19 Haziran 2020 / 3, 24 Temmuz 2020 / 4 Eylül 2020 / 29 Ekim 2020

  1.GÜN :  İZMİR – ÇANAKKALE - KAPIKULE  

  İzmir'den - Hareket Üçyol 17:00, EÜ Hastane: 17:30 Karşıyaka Bostanlı İskele: 18:00 siz değerli misafirlerimizi alarak, turumuza başlıyoruz. Yolda verilecek uygun molalarla, Sınır kapısına sabah saatlerinde Kapıkule’de oluyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından Bulgaristan’a geçiyoruz.

  2. GÜN : İZMİR – ANKARA – İSTANBUL - KAPIKULE – RUSÇUK – BÜKREŞ

  Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra, Gümrük işlemlerimizin ardından Tuna Nehri kenarında bulunan, Osmanlı’nın önemli donanma üstlerinden biri olan Rusçuk’a varıyoruz. Rusçuk’ta Levent Tabya'dan şehrin seyredilmesi ve şehrin en önemli Osmanlı eseri Seyyid Mustafa Paşa Camii'nin görülmesi. Romanya’ya gitmek üzere sınırı geçiyoruz. Yolculuğumuzda Tuna Nehri boyunca yemyeşil ovalardan geçerek başkent Bükreş'e varış. Panoramik şehir turunda İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro Zafer Anıtı, Zafer caddesi, Çavuşesku Sarayı ile şehri dolaşan su kanallarının görülmesi. 1917'de Galiçya cephesinde şehit düşen 535 Mehmetçiğin bulunduğu Türk Şehitliği ve Bükreş Camiini ziyaret ediyoruz. Ardından Herastrau Gölü kıyısında Avrupa’nın en büyük ve en eski açık hava müzelerinden biri olan evleri, kiliseleri, su ve rüzgar değirmenleri ile küçük bir Romen köyünün kopyası olan müzeyi geziyoruz. Gezi sonrası otele hareket ediyoruz. Akşam konaklama otelimizde.

  3. GÜN : BÜKREŞ – ŞATOLAR – BRASOV – SUCEAVA

  Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden hareket ediyoruz. Tam gün sürecek Prahova Vadisi ve şatolar turuna başlıyoruz. Bu turumuzda Karpat dağlarında bulunan ve Romanya'nın ilk kralı I. Carol'ün memleketi olan şirin kasaba Sinaia ilk durağımız olacak. Burada ormanlar içerisinde, belki de Doğu Avrupa'nın en güzel kalesi olan Peles kalesini de ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi almak üzere 1911 yılında yapılmış olan Cuntacuzino Kalesi'ne gidiyoruz.  Burada alacağımız öğle yemeğimizin ardından şampanya tadımı yapmak üzere Azuga'ya geçiyoruz. Lezzet dolu dakikaların ardından Bran Köyü ve dünyaca ünlü Drakula Kalesi'ne doğru yola çıkıyoruz.  14. Yüzyıldan bu yana bütün ihtişamıyla göz alan ve Wallachia ve Transylvania arasında bir gümrük gibi hizmet veren bu kale, aslında Drakula Efsanesi ile ünlüdür. Rivayete göre, Vampir Drakula'nun evidir bu kale.  Ama aslında bu ortaçağ kalesi Kraliyet ailesinin yazlığı olarak da kullanılmıştır. Buyurun, efsanelerin gerçek olup olmadığına kaleyi gezerken birlikte karar verelim. Romanya’nın kuzeyinde, tarihi Bukovina bölgesinde bulunan Suceava şehrine hareket ediyoruz. Şehirde; Almanya, Ukrayna, Polonya gibi ülkelerin de kültürlerini yansıtan şehir, katedralleri ile dikkat çekiyor. Şehrin doğu kenarında bulunan Ortaçağ kalesi, 1375-1391 yılları arasında inşa edilmiş ve zamanla güçlendirilmiş. Suceava’da en iyi korunan tarihi yerlerden biri olan kale, Osmanlı saldırılarına dahi karşı koyabilecek sağlamlıkta yapılmış. Bunun nedeni olarak dairesel şekilde tasarlanmış olması düşünülüyor. Yazın belli dönemlerinde, rock konserlerinin de yapıldığı kaleye gidiyoruz. Serbest zamanımızın ardından otele hareket ediyoruz. Akşam konaklama otelde.

  4. GÜN : SUCEAVA - LVİV

  Sabah otelde alınan erken kahvaltının ardından Lviv’e hareket ediyoruz. Romanya – Ukrayna sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Ukrayna’ya giriş yapıyoruz. Lviv şehrine vardığımızda, antik şehir turuyla devam ediyoruz. Yürüyerek yapılacak olan turumuzda II. Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Lviv, o dönemde yapılmış ve bugün hemen hemen tamamı korunmuş olan binalarıyla, şirin bir Orta Avrupa şehridir. Rus yönetiminde hemen hiç kalmamış olan bu şehir, Ukrayna’nın bambaşka bir yüzünü oluşturur. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, Poltva Nehri, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından serbest zaman. Serbest zaman sonrası otele hareket. Akşam konaklama otelimizde.

  5. GÜN : LVİV – RIVNE - KİEV

  Sabah kahvaltısının ardından, yürüyerek şehir turumuzu yapıyoruz. II. Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu`nun yönetiminde kalan Lviv, o dönemde yapılmış ve bugün hemen hemen tamamı korunmuş olan binalarıyla, şirin bir Orta Avrupa şehridir. Rus yönetiminde hemen hiç kalmamış olan bu şehir, Ukrayna`nın bambaşka bir yüzünü oluşturur. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından serbest zaman. Ukrayna`nın Başkenti Kiev`e doğru yola çıkıyoruz. Ukrayna`nın şirin kasabalarında ihtiyaç ve fotoğraf molası veriyoruz. Şehir nüfus ve yüzölçümü olarak küçük olmasına rağmen Rivne`de 4 adet üniversite bulunmaktadır. Doğal kaynakların fazla olduğu kentin %40`ı ormanlık alanlar ile kaplıdır. Yol üzerinde Rivne`de alacağımız öğle molamızın ardından Kiev`e varıyoruz. Dinyeper Kıyısına kurulan bu şehir ismini efsaneye göre Kiy, Şek ve Horiv adlı 3 kardeşin en büyün Kiy`den almıştır. Geceleme, otelimizde.

  6. GÜN : KİEV

  Sabah kahvaltısının ardından, Kiev`de panoramik şehir turuna başlıyoruz. Son yıllarda ihtilallerle dünya kamuoyunun gündemine gelen Kiev, aynı zamanda, Ruslar`ın tarihindeki ilk başkent olma özelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kiev, ayrıca, dünyanın en yeşil şehirlerinden biridir. Shevchenko Bölgesi`nde yer alan ve Kiev`in en merkezi ve işlek caddesi olan 1100 Metre uzunluğundaki ünlü Kreschatik caddesi, Europeiskaya ile Bessarabskaya Meydanlarını birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahip. Birçok restoran ve kafenin bulunduğu Kreschatik Caddesi`nde, sokak dansçıları ve müzisyenler de kentin dinamizmini arttırıyor. Panoramik turumuzda, Kiev`in ana meydanlarını ve belli başlı tarihi binalarını göreceğiz. Geceleme, otelimizde.

  7. GÜN : KİEV – ODESSA

  Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Ukrayna’nın eğlence başkenti olan Odessa’ya hareket ediyoruz. Günümüzde Karadeniz’in İbiza’sı olarak adlandırılan, Eğlenceli Gece Hayatı ile Ünlü ve Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar’dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz’in değil, Doğu Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biridir. Yolda verilen molaların ardından Odessa’ya varışımızı takiben yapacağımız şehir turunda; Odessa Opera Binası, Çariçe 2. Katerina Anıtı, dünyaca ünlü Potemkin Merdivenlerinin yanısıra, eşsiz mimari örneklerini göreceğiz. Şehir turu sonrası serbest zaman. Serbest zaman sonrası otele hareket. Akşam Konaklama otelde.

  8. GÜN : ODESSA - KÖSTENCE

  Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, Romanya'nın Karadeniz kıyısındaki en önemli liman şehri ve Dobruca bölgesinin başkenti Köstence'ye hareket ediyoruz. Romanya’nın üçüncü büyük şehri olan Köstence varışı takiben yapacağımız Şehir turunda; Piata Ovidiu (Ovidiu Meydanı) meydanı, Ovid Heykeli, Kral Camii veya Carol 1 Camii olarak da adlandırılan Mahmudiye Camii,St. Antuan Roman Katolik Kilisesi, Roma Kaplıca Hamamlarına ait olduğu söylenen kalıntılar ve Casino binasını görüyoruz. Serbest zaman sonrası otele hareket ediyoruz. Akşam Konaklama otelde.

  9. GÜN : VARNA – BURGAZ – TÜRKİYE

  Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Bulgaristan'a geçiyoruz. Varna Bulgaristan'ın en büyük liman şehridir. Şehir turumuzda; Varna Katedrali, Stoyan Bacharov Drama Tiyatrosu, Opera Binası, Aziz Sarkis Ermeni Kilisesi, Roma Hamam kalıntıları Denizcilik Müzesi, Nicolaus Copernicus Rasathanesi ve Planetaryumu, Primorski Park panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Varna gezimiz sonrası son durak olarak NESEBAR’a uğruyoruz. Nesebar sonrası artık turumuzun sonuna geliyor ve Bir başka turda görüşmek üzere Türkiye’ye dönüyoruz.

  FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER
  • * Lüks otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar
  • * 4* ve 5* Otellerde 7 Gece Otel Konaklaması - 7 Sabah Kahvaltısı
  • * Otobüste uygun oldukça Sıcak ve Soğuk ikramlar
  • * Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
  • * Zorunlu Seyahat Sigortası 
  FİYATLARA  DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  • * Vize Ücreti ve Servis Ücreti (140 Euro) Yeşil Pasaporta vize yoktur
  • * Yurtdışı çıkış harcı bedeli - 50 TL ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır yada gümrükte  ödenir )
  • * Öğle, Akşam Yemekleri ve tüm yemeklerde alınan içecekler
  • * Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
  • * 65 Yaş üzeri misafirler için ek sür prim sigorta ücreti farkı alınır. 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • * Lüks otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar
 • * 4* ve 5* Otellerde 7 Gece Otel Konaklaması - 7 Sabah Kahvaltısı
 • * Otobüste uygun oldukça Sıcak ve Soğuk ikramlar
 • * Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • * Zorunlu Seyahat Sigortası 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • * Vize Ücreti ve Servis Ücreti (140 Euro) Yeşil Pasaporta vize yoktur
 • * Yurtdışı çıkış harcı bedeli - 15 TL ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır yada gümrükte  ödenir )
 • * Öğle, Akşam Yemekleri ve tüm yemeklerde alınan içecekler
 • * Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • * 65 Yaş üzeri misafirler için ek sür prim sigorta ücreti farkı alınır. 

Ek Bilgiler

* KARETUR hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. 
Tur programı KARETURSeyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan KARETUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.
* Programda belirtilen depar saatleri, fikir vermek üzere yazılmıştır. Rehber saatlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Konaklama yapılan oteller Standartı aynı kalmak şartıyla değiştirelebilir.
Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebinde bulunmamaları rica olunur. 
Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.
Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.
* Shengen vizesi alacak yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 30 gün önce acentaya teslim etmesi gerekmektedir.
* Yolculuğa başlamadan önce pasaportunuzu, vize ile ilgili belgelerinizi, biniş kartlarınızı, bagaj fişlerinizi dikkatlice kontrol ediniz. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi ve en az 2 sayfa boş yeri olması gerekmektedir.  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir. Normal pasaport sahipleri en az 1 ay önceden vize için randevu almaları için bizim ile görüşmesi gerekmektedir. Pasaport kontrolü ve yurtdışına çıkarken yaşanan kişisel sorunlardan Karetur sorumlu değildir.

* KARETUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması veya vizenin yetişmemesi ile ilgili olarak KARETUR`un hiçbir sorumluluğu yoktur. Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.  
* Yurtdışına çıkarken cep telefonu operatörünüzün yurtdışı çıkış ayarlarını yaptırdığınızdan emin olun. Aksi halde cep telefonunuzu yurtdışında kullanamazsınız.
* Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır.
* 3 kişilik odalarda üçüncü kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar çek yat veya sofa bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmakta olup, bu tür yataklardan kaynaklanacak sıkışıklık müşterimiz tarafından kabul edilmiş sayılır.
* Ekstra düzenlenen organizasyonlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.
* Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının yurt dışı çıkışlarında 15 TL Yurt Dışı Çıkış harçlarını ilgili Bankalara yatırmalı ve dekontunu havalimanında yetkililere ibraz etmeleri gerekmektedir.
* 18 yaşından küçük olanların her iki ebeveyni yanında değil ise noterden muvafakatname almadan yurtdışına çıkış yapamazlar.

İptal Şartları

Vize Bilgileri

*** T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Karetur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

*** T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

*** Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

***Karetur yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması veya vizenin yetişmemesi ile ilgili olarak Parisyatur'un hiçbir sorumluluğu yoktur. Konsolosluğun vize vermemesi durumunda vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

GAP TURU UÇAKLI 2020

GAP TURU UÇAKLI 2020

İzmir'den Uçaklı Gap Turu, Adana, Hatay( Antakya ), Gaziantep, Zeugma, Nemrut, Halfeti, Göbeklitepe, Harran, Mardin, Midyat, Dıyarbakır, Kahramanmaraş

İZMİR UÇAK 5 GECE 6 GÜN
BATI KARADENİZ TURU 4 GECE 4 GÜN

BATI KARADENİZ TURU 4 GECE 4 GÜN

İzmir'den Batı Karadeniz, Amasra, Yedigöller, Safranbolu, Kastamonu, Horma Kanyonu, Ilıca Şelalesi Turu

İZMİR OTOBÜS 4 GECE 4 GÜN
990.00 TL
İNCELE
İSTANBUL TURU 3 GECE 3 GÜN

İSTANBUL TURU 3 GECE 3 GÜN

İzmir'den İstanbul Turu, Tarihi Yarımada, Taksim, Vapurla Adalar, Dolmabahçe Sarayı, Ayasofya, Şile, Ağva

İZMİR OTOBÜS 3 GECE 3 GÜN
999.00 TL
İNCELE
İSTANBUL TURU GÜNDÜZ ÇIKIŞLI 3 GECE 4 GÜN

İSTANBUL TURU GÜNDÜZ ÇIKIŞLI 3 GECE 4 GÜN

İzmir'den İstanbul Turu, Gece Yolculuğu Yok, Tarihi Yarımada, Taksim, Vapurla Adalar, Dolmabahçe Sarayı, Ayasofya, Şile, Ağva

İZMİR OTOBÜS 3 GECE 4 GÜN
990.00 TL
İNCELE