Van Gülü Ekspresi ile Kars ve Van Turu

Van Gölü Ekspresi İle Kars, Van, Tatvan

Tur Fiyatları

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatakİki Yetişkin Yanında
  1. Çocuk
  İki Yetişkin Yanında
  2. Çocuk
  Taksitler
  12.02.20237.800,00 TL10.000,00 TL 7.800,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 5.800,00 TL
  0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 5.800,00 TL
  Taksitler »
  22.02.20237.800,00 TL10.000,00 TL 7.800,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 5.800,00 TL
  0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 5.800,00 TL
  Taksitler »
 • VAN GÖLÜ EKSPRESİ YATAKLI VAGONLARDA

  VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE KARS, DOĞU BEYAZIT, VAN, AKDAMAR, TATVAN

  İstanbul, İzmir ve Ankara'dan belirlenen saatlerde Uçakla Kars'a ulaşıyoruz.

  1.GÜN: İZMİR – İSTANBUL – ANKARA’DAN UÇAKLA - KARS – KARS GEZİSİ – ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ
  Sabah saatlerindeki uçuşumuzla Kars’a ulaşıyoruz.  Rehberimiz güzel anlatılarıyla turumuza başlıyoruz. Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabelerine gidiyoruz. Kars sınırları içerisinde yer alan Ani Harabeleri, binlerce yıllık insanlık tarihinin en önemli miraslarından bir tanesi olarak görülüyor. Anadolu genelinde yer alan ilk Türk camiside bu bölgede yer alıyor. Tarih ile doğanın buluştuğu bir noktada yer alan Ani Harabeleri; Çıldır Gölü’ne oldukça yakın bir noktada yer alıyor, Ani Harabeleri ziyaretimizden sonra Çıldır Gölü’ ne geçiyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün, keyif dolu dakikalar geçireceğimiz turumuz sonrası Kars şehir merkezine dönüp Kars’ a dönüp şehir turumuza başlıyoruz, şehir turumuzda geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasında, daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  2.GÜN: KARS - İSHAK PAŞA SARAYI – MURADİYE ŞELALESİ – VAN
  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp turumuza devam ediyoruz. Digor – Tuzluca yolundan Doğubayazıt’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. 5137 m yüksekliği ile ülkemizin en yüksek Kutsal Ağrı Dağı’nın büyüleyici etkisi altına giriyoruz ve vereceğimiz fotoğraf molası akabinde Doğubayazıt’a ulaşıyoruz. Çıldıroğullarından II. İshak Paşa ile Çolak Abdi Paşa tarafından 1685'te yaptırılan, 1784'te son şekli verilen Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devrindeki son büyük anıt yapısı İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. Tendürek Dağı Geçidi'nden (2644 m) geçerken katılaşmış lavları, Çaldıran Ovası'ndan geçerken tarihte önemli yeri olan savaşın geçtiği alanları göreceğiz. Bendi Mahi Çayı üzerindeki Muradiye Şelalesi'nde de fotoğraf molası veriyoruz. Muradiye şelalesi gezimizin ardından Van ilimize ulaşıyoruz. Yaklaşık 3000 yıl öncesinde bu coğrafyanın hâkimi olmuş Urartu Uygarlığından kalan eserlerin, Doğu Anadolu bölgesinden gelen, bir çok dönem eserinin sergilendiği, son dönem müzecilik sisteminin en güzel örneği olan Van Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müze içinde gezerken tarihin farklı dönemlerine şahit olmak ve sergilenen eserlerin büyüsü sizleri çok etkileyecektir. Müze ziyaretimizin ardından Doğu'nun Paris'i de denilen ve ülkemizin en büyük gölü olan Van Gölü’nün kıyısına kurulmuş olan Van’da ilk olarak eski yerleşim yeri olan Tuşpa Kalesi’ne geliyoruz. Urartu krallığının başkentinin kurulduğu kalenin eteklerinde rehberimizden bu uygarlıkla ilgili bilgileri alırken dileyen misafirlerimiz kalenin üzerinde Van Gölünün muhteşem manzarasını fotoğraflayabilir, dileyen misafirlerimiz kalenin eteklerinde vereceğimiz serbest zamanımızda çaylarını yudumlayabilirler. Verecek olduğumuz molamızın ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  3. GÜN : VAN - AKDAMAR ADASI – VAN
  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından turumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 3000 yıl öncesinde bu coğrafyanın hâkimi olmuş Urartu Uygarlığından kalan eserlerin, Hakkari ve tüm Doğu Anadolu bölgesinden gelen, bir çok dönem eserinin sergilendiği, son dönem müzecilik sisteminin en güzel örneği olan Van Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müze içinde gezerken tarihin farklı dönemlerine şahit olmak ve sergilenen eserlerin büyüsü sizleri çok etkileyecektir. Rehberimizin anlatımı eşliğinde Van Kalesi’ni görüp, Van Kültür Evi’ni, Kedi Evi’ni, Urartu Müzesi’ni geziyoruz ve Urartu el sanatlarının zengin motiflerle güzelleştirilmiş gümüş işçiliğinin yapımı hakkında bilgi alıp, alışveriş molası veriyoruz. Alışveriş molamızın ardından Edremit üzerinden dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü’nün manzarası eşliğinde giderek Gevaş’a ulaşıyoruz. Burada göl kıyısındaki restoranımızda öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Öğle yemeği molamızın sonrasında Gevaş’tan tekneye binerek (ekstra) Van Gölü’nden Akdamar Adası’na geçiyoruz. Eski Yunan coğrafyacılar tarafından Van Gölü, Thospitis Lacus ya da Arsissa Lacus olarak adlandırılmaktadır. Günümüzdeki adını sınırlarına dahil olduğu Van ilinden almaktadır. Ada da bulunan Ermeniler tarafından yapılan Akdamar Adası Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ada ziyaretimizin ardından Van Merkeze dönerek, otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

  4. GÜN : VAN - TATVAN – VAN GÖLÜ EKSPRESİ - ANKARA 
  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, Tatvan Garı'ndan saat 07.55'de kalkacak olan Van Gölü Ekspresi trenimizle yataklı vagonda Ankara’yaa hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak 24 saat süren keyifli tren yolculuğumuz güzergahında, Tatvan, Bitlis, Muş, Bingöl, Elazığ, Malatya, Sivas, Kayseri, Ankara illerimiz vardır. Van Gölü Ekspresi ile Tatvan’dan Ankara’ya dağların yamaçlarından, doğal güzelliklerden süzülerek geçen bu büyüleyici yolculuğun ardından Ankara’da turumuzu sonlandırıyoruz. İzmir ve İstanbul’dan gelen misafirlerimizi de Ankara havalimanından uğurluyoruz.

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  * İzmir, İstanbul Döüş Uçak Biletleri
  * İzmir, Ankara, İstanbul’dan Kars’a Uçak Biletleri 
  * Van Gölü Ekspresi Biletleri (Yataklı Vagon)
  * Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
  * 3 Gece Hotel konaklaması
  * 1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
  * Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı
  * Otellerimizde alınan 3 Akşam yemeği
  * Zorunlu Seyahat Sigortası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  * Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
  * Kişisel harcamalar, Alışverişler
  * Çıldır Gölü Atlı Kızak Kiralama
  * Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  * Tren İstasyonlarındaki molalarda yapılacak olan turlar
  * Tüm Öğlen yemekleri
  * Akdamar Adası Tekne Ücreti

   

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İstanbul, İzmir, Ankara
Tur Hareket Tarihleri:
12, 22 Şubat

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* İzmir, İstanbul Döüş Uçak Biletleri
* İzmir, Ankara, İstanbul’dan Kars’a Uçak Biletleri 
* Van Gölü Ekspresi Biletleri (Yataklı Vagon)
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 3 Gece Hotel konaklaması
* 1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
* Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı
* Otellerimizde alınan 3 Akşam yemeği
* Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
* Kişisel harcamalar, Alışverişler
* Çıldır Gölü Atlı Kızak Kiralama
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Tren İstasyonlarındaki molalarda yapılacak olan turlar
* Tüm Öğlen yemekleri
* Akdamar Adası Tekne Ücreti

Ek Bilgiler

Van Gölü Ekspresi’nin yol güzergâhı, Ankara’dan Kayseri’ye, Kayseri’den Sivas’a, Sivas’tan Malatya’ya, Malatya’dan Elazığ’a, Elazığ’dan Tatvan’a şeklindedir.Ankara-Tatvan arasındaki parkurunu 25 saat 17 dakika, Tatvan-Ankara arasını ise 26 saat 30 dakikada kat etmektedir.

Van Gölü Ekspresi Ankara-Tatvan-Ankara arasında haftada 2 gün işleyen ana hat trenlerinden biridir. Tren Ankara’dan Salı ve Pazar günleri, Tatvan’dan ise Salı ve Perşembe günleri hareket etmektedir. Van Gölü Ekspresi pulman, örtülü kuşetli, yataklı ve yemekli vagonlardan oluşmaktadır.

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

2023 Gizemli Gap Turu

2023 Gizemli Gap Turu

İzmir Çıkışlı Gap Turu, Adana, Hatay, Gaziantep, Urfa, Mardin, Midyat, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş

İzmir Otobüs 6 Gece 7 Gün
5.900,00 TL
İNCELE
Gizemli Gap Turu - Uçaklı

Gizemli Gap Turu - Uçaklı

İzmir, Ankara, İstanbul'dan Uçakla Gap Turu, Adana, Hatay, Gaziantep, Urfa, Mardin, Midyat, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş

Uçakla 5 Gece 6 Gün
7.300,00 TL
İNCELE
Likya Turu 4 Gece 5 Gün

Likya Turu 4 Gece 5 Gün

İzmir Çıkışlı Likya Turu, Fethiye Bölgesi, Ölüdeniz, Saklıkent, Göcek, Dalyan Turları GREEN FOREST HOLİIDAY HOTEL Konaklama

İzmir Otobüs 4 Gece 5 Gün
7.900,00 TL
İNCELE
Likya Turu 2 Gece 3 Gün

Likya Turu 2 Gece 3 Gün

İzmir Çıkışlı Likya Fethiye Turu, İzmir, Aydın, Muğla Güzergahı ile, Dalyan, İztuzu, Göcek, Oniki Adalar, Saklıkent, Ölüdeniz, Fethiye Turu, Jepp Safari, Tekne Turları, Rafting, Yamaç Paraşütü. 5* GREEN FOREST HOTEL konaklama

İzmir Otobüs 2 GECE 3 GÜN
6.000,00 TL
İNCELE