İTALYA TURU

Tur Fiyatları

 • YUNANİSTAN & İTALYA & SLOVENYA & SIRBİSTAN & HIRVATİSTAN

  SÜPER PROGRAM 2020 - ERKEN REZERVASYON KAMPANYASI
  Selanik, Üsküp, Zagreb, Ljubljana, Venedik, Bologna, Floransa, Pisa, Napoli, Bari, İgoumenitsa, Yanya, Selanik
  03, 17 Nisan 2020 - 22 Mayıs 2020 (Bayram), 03 Temmuz 2020, 30 Temmuz 2020 (Bayram), 21 Ağustos 2020, 04 Eylül 2020, 23 Ekim 2020

  1. Gün: İZMİR – İPSALA - SELANİK

  Akşam saat 17:00’da Hatay Üçyol, 17:30’da Ege Üniversitesi Hastanesi önünden, 18:00 Karşıyaka Bostanlı İskele hareket ediyoruz. Güzel bir yolculuk ve molalarla sabah saatlerinde İpsala’da oluyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından Yunanistana’a geçiyoruz.

  2. Gün: SELANİK - ÜSKÜP
  Sabah saatlerinde, Türk sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra, Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Otoban yolunu takip ederek sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra, keyifli bir yolculuk sonrasında Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Selanik’den devam edip Kuzey Makedonya Cumhuriyetinin başkenti Üsküp’e ulaşıyoruz. Üsküp'te tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han,  Kapan Han, Kurşunlu Han ve devamında 16.yy’dan kalma  2.Sultan Murat tarafından başlatılan, Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar nehri üzerine kurulu Taş Köprü ile başlıyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, yapımı Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender heykeli, Kral Samuel heykeli, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Konaklama Üsküp’deki otelimizde.

  3. Gün: ÜSKÜP - BELGRAD - ZAGREB
  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından SIRBİSTAN’ın başkenti, eski YUGOSLAVYA’nında başkenti olan BELGRAD’a ulaşıyoruz. Sırpça’da ‘’Beyaz Şehir’’ anlamına gelen BELGRAD’a ulaşıyoruz. Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, kültür ve spor başkenti Belgrad’a yolda verilen molaların ardından ulaşıyoruz. Eski Yugoslavya ve şu anda Sırbistan'ın başkentliğini yapmakta olan Belgrad’ta rehberimiz eşliğinde gezimizi yapıyoruz.  Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı) ziyaret edip buradan Hırvatistan başkenti Zagreb’e hareket ediyoruz.  Kaptol ve Gradel şehirlerinin birleşmesinden oluşan Zagreb, gerek doğal dokusu gerekse ülke için önem taşıyan ticaret ve iş merkezleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Orta Asya ve Adriyatik kıyıları arasındaki kesişim noktasında bulunan şehir; geniş meydanları, Arnavut kaldırımları, dar sokakları, tarihi müzeleri, doğal parkları ve sarayları ile dikkat çekiyor. Ban Jelacic Meydanı, Meryem Ana Heykeli ve Zagreb Katedrali göreceğimiz yerler arasında. Konaklama Zagreb’deki otelimizde.

  4. Gün: ZAGREB – LJUBLJANA - VENEDİK 
  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Slovenya’ya hareket ediyoruz.  Slovenya’nın incisi ve başkenti Yeşil şehir ödüllü başkenti  Ljubljana’yı ziyaret ediyoruz. Göreceğimiz yerler arasın, Preseren MeydanıÜçlü Köprü (Tromostovje, Triple Bridge), Ejderha Köprüsü (Zmajski Most, Dragon Bridge, Belediye Binası  , Ljubljana Üniversitesi, göreceğimiz yerler arasındadır. Yolda alacağımız molalarla İtalya’ya sınırına ulaşıyoruz. İtalya'nın Romantik şehri Venedik keşif rotamızda; Sırası ile, birçok önemli olaya tanıklık eden Piazzadi San MarcoSan Marco Meydanı,  Palazzo Ducale Dükler Sarayı ve Basilicadi San Marco San Marco Bazilikası, Campan ile Maggiore Çan Kulesi ve Torredell'orologio Saat Kulesi, Pontedei Sospiri Ahlar köprüsü ve Rialto Köprüsüde göreceğimiz yerler arasında. Gezi sonrası Venedik’te vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz çeşitli deniz ürünlerinin tadına bakabilir ve dar kanallarda keyifli gondol turunu gerçekleştirebilir. Gondol turu sonrası ise öncesinde belirlemiş olduğumuz teknemiz ile Venedik sokaklarındaki dükkanları süsleyen Murano camlarının doğuş noktası olan Murano-Burano adasına doğru hareket ediyoruz. Sırası ile Murano ve Burano adası turlarımızı da gerçekleştirerek Venedik merkeze geri dönüyor ve otobüsümüz ile buluşarak  konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize hareket ediyoruz.

  5. Gün: VENEDİK-BOLOGNA-FLORANSA
  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, Bologna’ya hareket ediyoruz. Bologna şehir turumuzda, Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore (Büyük Meydan), meydanın hemen arkasında bulunan Nettuno Çeşmesi, Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (Eski pazar), Bologna’nın simgesi Garisenda ve Asinelli kuleleri görülecek yerler arasında. Bologna gezimizi tamamladıkdan sonra  Floransa’ya hareket ediyoruz. Birbirini dik kesen dar sokakların geniş meydanlarla buluştuğu Rönesans Dönemi taş eserlerin ansızın karşımıza çıktığı muhteşem Şehir Firenze Floransa adeta bir açık hava müzesi; Profesyonel tur rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz kapsamlı kültür turumuzda DuomoKatedral, Vaftizahneve cennetin kapısı, Santa Croce Kilisesi, Piazza Della Signoria, Palazzo Vecchio, Uffizzi Galerisi, Arno Nehri üzerindeki Ponte Vecchio göreceğimiz yerler arasında. Floransa'da gerçekleştireceğimiz serbest zaman için önerimiz İtalya mutfağının eşsiz tatlarından birisi olan Fiorentina tarzında pişirilen etin tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Geceleme Floransa’daki otelimizde.

  6. Gün: FLORANSA - PİSA – ROMA
  Sabah kahvaltısından sonra Pisa şehrine hareket ediyoruz. Piazzadei Miracoli Mucizeler Meydanında yer alan yaklaşık 15.000 tonluk anıtsal - dinsel bir mimari örneği olan Pisa kulesi,Vaftizhane ve Pisa Katedralini rehberimiz eşliğinde gezerek burada bir fotoğraf molası veriyoruz. (Piazza dei Miracoli) mucizeler meydanında gerçekleştireceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz hediyelik alışverişlerini gerçekleştirebilirler. Roma’ya hareket ediyoruz. Geceleme Roma’daki otelimizde.

  7. Gün: ROMA - VATİKAN – ROMA
  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, Roma şehri turumuza başlıyoruz. İmparatorluk döneminde "CaputMundi" (Dünya'nın Başkenti) olarak anılan Şehir  unutulmaz olmasının yanı sıra birçok önemli kültürel eseri de tarihi merkez içerisinde ziyaretçilerine sunan bir açık hava müzesi niteliğindedir. Roma Şehir merkezinde göreceğimiz yerler şöyledir; Costantino Zafer Takı, Colosseo, İmparatorlar Caddesi, Roma ve Traino Forumları, Vittoriano Anıtı, Venezia Meydanı, Corso Caddesi, Aşk çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, AlbertoSordiGaleriyası, Colonna ve Monte Cilerio Meydanı, Panteon Tapınağı, Rotonda Meydanı, Navono Meydanı, Cassazione Palası, Sant'Angelo Kalesi. Şehir turumuz sonrasında Roma il sınırları içerisinde yer alan Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi, dünyanın en küçük ülkesi Vatikan'ı ziyaret ediyoruz. San Pietro Meydanı ve Rönesans dönemi sanatçılarının eserleri ile dekore edilmiş kutsal San Pietro Basilikası göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında otelimize dönüyor ve dileyen misafirlerimiz ile ışıklar içinde bir Roma gecesi eğlencesi için otelden ayrılıyoruz(Ekstra) . Geceleme Roma’daki otelimizde.

  8. Gün: ROMA – NAPOLİ – POMPEİ - BARİ
  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, Roma’dan Bari’ye hareket ediyoruz. Napoli'de şehir turumuzda, Galleria Umberto Primo(Birinci Umberto Galeriyası), CastelNuovo (Yeni Kale), Piazzadi Plepscito (Plepscito Meydanı), San Carlo Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasında. Napoli İtalya'nın kural tanımayan çocuğu olarak tanımlanıyor olsa da İtalya'nın karakteristik özelliklerini sergileyen en önemli ve romantik şehirlerinden birisi. İtalyan rivierasının en leziz organik ürünleriyle hazırlanan "Pasta al pomodoro"(Domatesli Makarna Parmigiano peyniri ile) ve Odun ateşinde, taş fırında özenle pişirilen Napoli Pizza'nın tadına bakmanız. Pompei Antik Kentinehareket ediyoruz. M.S.79’da Vezüv Yanardağ’ının patlaması sonucu yeryüzünden silinen ancak 1820'li yıllarda İtalyan arkeolog, Giuseppe Fiorelli'nin sistemli kazılarıyla gün yüzüne çıkartılmış Pompei Antik Kentinde Kültür turumuzu geçekleştirmek üzere, Napoli yakınlarındaki Pompei Antik Kentine ulaşıyoruz. Profesyonel Tur Rehberi eşliğinde gerçekleştireceğimiz kapsamlı kültür turu sonrasında Bari’ye haraket ediyoruz. Güney İtalya’nın en gelişmiş şehri olan Bari’ye ulaşıyoruz. İtalo-Greco ve Norman kültürünün izlerini taşıyan gezginlerin son dönemlerde keşif listesinin başına yazdıkları önemli bir liman şehri, Limandan ayrılıyor ve Yunanistan İgoumenitsa limanına gemi ile hareket ediyoruz. Geceleme gemide.

  9. Gün: BARİ - İGOUMENİTSA – YANYA - SELANİK  
  Gemiden sonra Yanya’ya hareket ediyoruz. Yanya, Yunanistan coğrafyası içinde bulunan ve en uzun Osmanlı hükümdarlığında kalan, Yunanistan’ın en büyük şehri olan Yanya tarihi merkez turumuzda; Bizans Kalesi, Saat Kulesi, Aslan Paşa Camii, Fethiye Camii, Ali Paşa Sarayı’nı görüyoruz.  Selanik’e varışımıza müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk Konsolosluğu’nun da bahçesinde bulunduğu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Evini ziyaret ettikten sonra konaklama otelimizde.

  10. Gün: SELANİK - İPSALA - İZMİR 
  Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, KAVALA’ya geçiyoruz. Kavala’da, Kanuninin yaptırmış olduğu Su Kemerleri, Liman, İbrahim Paşa Camii, (St. Nichololas Kilisesi) İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli gezilerimizi gerçekleştirerek, meşhur Kavala kurabiyesi alışverişimizi yapmak üzere Kavala Kurabiyecisine gidiyoruz. Daha sonra, İpsala Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Freeshop alışverişimiz için serbest zaman alıyoruz. Gümrük işlemlerinin sonrasında Keşan üzerinden gece geç saatlerde İZMİR’e ulaşıyoruz. Bir başka turda buluşmak üzere ayrılıyoruz.  

   

  Fiyata Dahil Olanlar

  * Lüks otobüsle ulaşım otobüsümüzde ikramlar
  * 7 Gece 3 ve 4* Otelde  konaklama, 1 Gece Gemi de Pulman Koltuk
  * İtalya - Yunanistan gemi geçiş bileti
  * Otellerde alınan 7 Sabah kahvaltıları
  * Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
  * Programda Belirtilen Turlar ve Geziler
  * Zorunlu Seyahat Sigortası
  * Check Point Vergileri

  Fiyata Dahil Olmayanlar

  * Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
  * Vize Ücreti 140 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
  * Yurtdışı Çıkış Harç Pulu 50 TL
  * Tüm Öğle ve Akşam yemekleri
  * Gemide alınan Sabah kahvaltısı
  * Gondol Turu - Vapuretto Ücreti
  * Murano - Burano Adası Tekne Ücreti

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüks otobüsle ulaşım otobüsümüzde ikramlar
* 7 Gece 3 ve 4* Otelde  konaklama, 1 Gece Gemi de Pulman Koltuk
* İtalya - Yunanistan gemi geçiş bileti
* Otellerde alınan 7 Sabah kahvaltıları
* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Programda Belirtilen Turlar ve Geziler
* Zorunlu Seyahat Sigortası
* Check Point Vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
* Vize Ücreti 140 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
* Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
* Tüm Öğle ve Akşam yemekleri
* Gemide alınan Sabah kahvaltısı
* Gondol Turu - Vapuretto Ücreti
* Murano - Burano Adası Tekne Ücreti

Ek Bilgiler

* KARETUR hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. 
Tur programı KARETUR Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan KARETUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.
* Programda belirtilen depar saatleri, fikir vermek üzere yazılmıştır. Rehber saatlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Konaklama yapılan oteller Standartı aynı kalmak şartıyla değiştirelebilir.
Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebinde bulunmamaları rica olunur. 
Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.
Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.
* Shengen vizesi alacak yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 30 gün önce acentaya teslim etmesi gerekmektedir.
* Yolculuğa başlamadan önce pasaportunuzu, vize ile ilgili belgelerinizi, biniş kartlarınızı, bagaj fişlerinizi dikkatlice kontrol ediniz. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi ve en az 2 sayfa boş yeri olması gerekmektedir.  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir. Normal pasaport sahipleri en az 1 ay önceden vize için randevu almaları için bizim ile görüşmesi gerekmektedir. Pasaport kontrolü ve yurtdışına çıkarken yaşanan kişisel sorunlardan Karetur sorumlu değildir.

* KARETUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması veya vizenin yetişmemesi ile ilgili olarak KARETUR`un hiçbir sorumluluğu yoktur. Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.  
* Yurtdışına çıkarken cep telefonu operatörünüzün yurtdışı çıkış ayarlarını yaptırdığınızdan emin olun. Aksi halde cep telefonunuzu yurtdışında kullanamazsınız.
* Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır.
* 3 kişilik odalarda üçüncü kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar çek yat veya sofa bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmakta olup, bu tür yataklardan kaynaklanacak sıkışıklık müşterimiz tarafından kabul edilmiş sayılır.
* Ekstra düzenlenen organizasyonlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.
* Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının yurt dışı çıkışlarında 15 TL Yurt Dışı Çıkış harçlarını ilgili Bankalara yatırmalı ve dekontunu havalimanında yetkililere ibraz etmeleri gerekmektedir.
* 18 yaşından küçük olanların her iki ebeveyni yanında değil ise noterden muvafakatname almadan yurtdışına çıkış yapamazlar.

İptal Şartları

Vize Bilgileri

*** T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Karetur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

*** T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

*** Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

***Karetur yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması veya vizenin yetişmemesi ile ilgili olarak Karetur'un hiçbir sorumluluğu yoktur. Konsolosluğun vize vermemesi durumunda vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

GAP TURU UÇAKLI 2020

GAP TURU UÇAKLI 2020

İzmir'den Uçaklı Gap Turu, Adana, Hatay( Antakya ), Gaziantep, Zeugma, Nemrut, Halfeti, Göbeklitepe, Harran, Mardin, Midyat, Dıyarbakır, Kahramanmaraş

İZMİR UÇAK 5 GECE 6 GÜN
BATI KARADENİZ TURU 4 GECE 4 GÜN

BATI KARADENİZ TURU 4 GECE 4 GÜN

İzmir'den Batı Karadeniz, Amasra, Yedigöller, Safranbolu, Kastamonu, Horma Kanyonu, Ilıca Şelalesi Turu

İZMİR OTOBÜS 4 GECE 4 GÜN
990.00 TL
İNCELE
İSTANBUL TURU 3 GECE 3 GÜN

İSTANBUL TURU 3 GECE 3 GÜN

İzmir'den İstanbul Turu, Tarihi Yarımada, Taksim, Vapurla Adalar, Dolmabahçe Sarayı, Ayasofya, Şile, Ağva

İZMİR OTOBÜS 3 GECE 3 GÜN
999.00 TL
İNCELE
İSTANBUL TURU GÜNDÜZ ÇIKIŞLI 3 GECE 4 GÜN

İSTANBUL TURU GÜNDÜZ ÇIKIŞLI 3 GECE 4 GÜN

İzmir'den İstanbul Turu, Gece Yolculuğu Yok, Tarihi Yarımada, Taksim, Vapurla Adalar, Dolmabahçe Sarayı, Ayasofya, Şile, Ağva

İZMİR OTOBÜS 3 GECE 4 GÜN
990.00 TL
İNCELE